eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sijecanj 2009. - ** KONGRESNI IZBORI I STO NAKON NJIH + BOLNICA **

Go down

Sijecanj 2009. - ** KONGRESNI IZBORI I STO NAKON NJIH + BOLNICA ** Empty Sijecanj 2009. - ** KONGRESNI IZBORI I STO NAKON NJIH + BOLNICA **

Postaj  Johny Stulic 18/4/2009, 22:03

** KONGRESNI IZBORI I STO NAKON NJIH + BOLNICA **

Narode, jos jedan dan i krecemo sa ovim izborima koje smo tako dugo cekali. Za one koji kojim slucajem jos ne znaju - 25.12. odrzat ce se prvi izbori za Kongres u eHrvatskoj.

Prema svemu sudeci, u trenutku kad ovo pisem - nema najave nikakvog takeovera. Da bi bilo takeovera, mora biti osnovana stranka i prijaviti kongresmene, a toga zasad nema i izgleda da ce sve proci kako treba... U tom slucaju, glasajte kako zelite, u biti, kandidati su ionako preseljeni na jednu zajednicku listu, i ne mozete promasiti.

Ukoliko se itko pojavi, drzite se plana koji sam iznio u svojem clanku, i uspjet cemo se rijesiti svake nesrece koja bi nas mogla zadesiti.

** Sto poslije izbora? **

Poslije izbora imat cemo prvi sluzbeni izabrani Kongres, i 40 Kongresmena koji ce morati izglasati brdo stvari koje su potrebne da se krene u pravilno funkcioniranje drzave. Bit ce to mnogo posla i morat cemo se dobro organizirati da krenemo pravilno sa prioritetima za izglasavanje.

Najvaznije stvar ce biti - prebacivanje novca iz drzavne blagajne u HNB, koje ce ici kroz dva zasebna prijedloga u dva dana. Prvi prijedlog ce biti da se prebaci sav Gold, a drugi ce biti da se prebaci vecina HRK. Ostavit ce se samo manji dio HRK na racunu drzave, da bi sluzio za placanje citizen fee-a koji ide iz drzavne blagajne, a na to se dosad potrosilo vec preko 15 000 kuna.

Razlog zasto se novac prebacuje je taj sto kad je novac u blagajni, nitko nema dostup do njega. Kad je prebacen na account, tada se njime moze raspolagati, a drzava ce ga trebati za razlicite stvari, od kojih je najvaznija - kreiranje tecaja kune i pustanje potrebne kolicine u opticaj.

Dodatna stvar vezana uz monetarnu politiku je smanjivanje visokog citizen fee-a, koji je ozbiljno poceo nagrizati blagajnu, sa 50 na nekih realnih 10 ili eventualno 20 HRK. Uz vece place koje ce doci, te odredjivanje minimalne place na 2 HRK, ta kolicina novca bit ce dovoljna svakome da se u pocetku prehrani. Ionako je velika vecina novih igraca potrosila novac "bezveze" na isprobavanje kupnje razlicitih stvari od onih koje su vam trebale, od stranaca po visokim cijenama, do potpuno nevaznih za prve dane, poput oruzja. (Nitko vam ne sudi, ja sam isto prvi dan u igri postao "ponosni" vlasnik Q1 oruzja).

** Popis stvari za izglasavanje **

Prije popisa - objasnjenje. Svaki kongresmen tijekom svojeg mandata moze predloziti samo dva prijedloga na glasanje! Zato moramo biti organizirani jer imamo set zakona koje cemo donositi, od donacije, citizen fee-a, do poreza. Isto tako, unaprijed cemo odrediti koji ce biti porezi tako da se samo onaj koji ce biti dogovren dade na izglasavanje.

Prve dane radit cemo sljedece:

1) Donacija Gold u Hrvatsku Narodnu Banku
2) Donacija HRK u Hrvatsku Narodnu Banku
3) Smanjenje citizen fee-a
4) Mijenjati poreze - mijenjat cemo prvo i osnovno import tax na grane u kojima imamo hrvatske proizvode i podici na 99% da bi zastitili domace proizvodjace, koji ce tada moci i dici cijene na neku normalnu razinu, sukladno troskovima proizvodnje. Odredjivati ce se i ostali taxevi, Ministarstvo rada ce dati prijedlog Kongresmenima na razmatranje.
5) Odredjivanje minimalne place - kad se odredi minimalna place, ni jedan vlasnik tvrtke u drzavi nece moci ponuditi placu nizu od odredjene. Premda jos nije dogovorena na razini Ministarstva rada, moja je prijedlog 2 HRK, s time da ce drzava subvencionirati sve tvrtke koje odluce zaposljavati radnike s malim skillom do odredjenog skilla (najvjerojatnije subvencija svih placa do skilla 2, kad radnici pocinju pravu produkciju - o tome vise slijedecih dana)
6) Odrediti Predsjednicku poruku - premda ce biti u primjeni tek od prvog izglasanog Predsjednika. Svrha ove poruke je da kad se novi igraci registriraju, dobiju poruku (koju je izglasao Kongres, da ne bo bilo zlouporabe u privatne i stranacke svrhe) u kojoj ce biti pozdrav, najkraci moguci tutorijal, te popis linkova da ljudi mogu poceti sa igrom. Nesto poput onog clanka **Za sve nove igrace** koji vas je docekao na listi u medijima.

Dakle, bit ce posla, poodglasat cemo to tako da sve prodje u najboljem redu i da zastitimo i nas novac i nase proizvodjace.

** Bolnica na vidiku i vas prilog **

Pocelo se i sa primanjem ponuda za kupnju bolnice, koju cemo smjestiti u Juznu Dalmaciju. Posto cemo kupovati samo jednu na duze vrijeme, pokusat cemo nabaviti najvecu - Q5, i to od najpovoljnijeg ponudjaca na trzistu. Pregovori vec traju i nadamo se da cemo uspjeti sve dogovoriti i privesti kraju po najjeftinijoj cijeni.

Da bi se bolnica kupila, Predsjednik mora Kongresu predloziti kupnju bolnice za odredjenu regiju. Dakle, bolnica ne moze biti kupljena prije nego sto cemo imati sluzbenog Predsjednika drzave. Isto tako, u prilici smo i pricekati ako je potrebno, jer je za izgradnju Q5 bolnice potrebno jako puno vremena, sve do pred 23.1., kad istjece moratorij na napade na Hrvatsku. Dakle, imamo vremena.

Da ne bi opterecivali nas proracun, dogovorili smo na Vijecu da pozovemo sve nase gradjane da pomognu donacijom kupnju bolnice. Bolnica je skupa, kosta vise od 300 Golda prema prvim ponudama koje imamo i ako bi jednostavno zagrabili u drzavnu kasu - potrosili bi mnogo vrijednog novca. S druge strane, doslo je preko 2000 novih igraca u Hrvatsku, koji ce u kratkom roku (neki vec jesu) dostici level 6 koji donosi 5 Golda. Isto tako ce biti i novoizabrani Kongresmeni.

Ideja je da svatko od tih 5 Golda za level 6 i Kongres donira 1 Gold za gradnju prve hrvatske bolnice. Stariji igraci ce takodjer pripomoci sa svojim donacijama. Ja sam osobno vec uplatio 10 Golda. Donacija se vrsi na racun Hrvatske Gospodarske Komore, kojoj pristup imamo samo ja i Sucko, tako da za bilo kakvu sumnju znate tko je odgovoran. Kolicina doniranog novca uvijek se vidi kad kliknete na profil organizacije.

Dakle, OVDJE DONIRAJTE po Gold za prvu hrvatsku bolnicu.

Ako se pojavi visak doniranog novca, a trebao bi se, iskoristit cemo ga odmah i za gradnju Defense Systema u Slavoniju, isto po principu najbolje ponude. Doniranje traje do daljnjega, dok god novi igraci dobijaju lvl 6, i poziv ce biti ponovljen kroz nekoliko dana.

** Nadjite bolje placene poslove! **

Svi zaposlenici tvrtki u kojima ima velik broj radnika, pod time mislim preko 30 ljudi, a pogotovo u drzavnim tvrtkama - ZK Food, ZK Grain i ostali - pocnite traziti bolje placene poslove!

Na trzistu rada ima dovoljan broj tvrtki koje nude posao, makar i samo koju lipu vise placen, ali traze radnike i trebaju im - drzavne ih ne trebaju vise. Mnogi ste dosegli dovoljan skill radeci u drzavnim tvrtkama da mozete prijeci u druge tvrtke i raditi za bolje place. Drzavne tvrtke su otvorile radna mjesta da bi vam omogucile kakav-takav posao u prvim danima i da bi vam omogucile mjesto gdje cete podici svoj skill - vrijeme je da krenete dalje.

Idite na Market -> Human resources i izlistajte poslove sa svojim skillom i ugrabite one koji su najbolje placeni - tko prvi njegova djevojka, tako to obicno ide.

Isto tako pozivam i vlasnike tvrtki da otvore radna mjesta radnicima i sa skillom 2, jer javit ce vam se aktivni radnici koji ce brzo dosizati vise skillove, te ce ubrzo postati isplativi, za samo nekoliko dana doci ce na skill 3. Takodjer, dopusteno je svim privatnim tvrtkama traziti i javljati se radnicima po drzavnim tvrtkama da prijedju raditi k njima. To su pogotovo slucajevi sa ZK Food, GDF Pokloni Q1 i Antimonove Prezle.

** Koristite chat i forume **

Nazalost jos sam zatrpan PM-ovima koji stizu od mnogih mladjih igraca koji me pitaju osnovne stvari. Da bi se rasteretio toga, a vrijedi i za sve one koje zele aktivnije pristupiti igri, pozivam vas da pocnete koristiti chat - jednostavno kliknite ovdje za chat i s desne strane kliknite na svoj dodijeljeni nick i promijenite ga u eRepublik nick.

Na chatu uvijek ima nekog tko ce vam odgovoriti na pitanje i usmjeriti vas dalje. Samo se pridrzavajte nekih pravila kako to i ide na chatu, ne vrijedjajte ljude i ne koristitie taj chat za ispucavanje osobnih frustracija, jer time samo rdite nered i odmazete onima koji su vam tu na raspolaganju za pomoc.

Isto tako, prije nego pitate, dobro je da procitate stvari na nasem forumu, ima brdo pitanja i brdo odgovora, umjesto da moramo cijelo vrijeme odgovarati ljudima na ista pitanja.

Mnoge odgovore na postavljena pitanja naci cete i na eRepublik forumu, a on je vazan da bi se i dobio uvid u sva trenutna dogadjanja u eRepubliku, od gospodarstva, drustva, do ratova i prijedloga adminima ove igre. Koristite obilato i obvezno!

Dodatni link koji daje odgovor na sve je wiki.erepublik.com, koji god vas pojam zanima - tamo je sve objasnjeno, upise se u pretrazivac pojam na engleskom i objasnjenje dolazi u paketu s brdom linkova.

** Clanovi HDS-a za izbore - uputa **

Samo da ponovim i gradivo oko sutrasnjih izbora - clanovi HDS-a koji ce kandidirati za izbore - predjite u HUS, te se kandidirajte, Sucko ce potvrditi vase kandidature. Kandidirate se na nacin da na stranici stranke kliknete na link "Run for Congres". Tko se tamo ne prijavi, ne moze biti izabran u Kongres!

Poslije izbora, kad postanete kongresmeni, izadjete iz HUS-a i predjete u HDS, ostat cete i dalje kongresmeni.

To bi otprilike bilo to za danas, na sam Bozic nas ceka velik posao, prvi izbori i nadam se da ce sve prijeci u najboljem tomu, najvise se nadam, a skoro sam i siguran da nam se nitko nece pojaviti. Ipak, opreza nikad dosta kad se radi o ovakvim stvarima koje su pred nama - samo ovaj puta, samo na ovim izborima. Vec drugi mjesec isprobat cete sve cari prave ePolitike i svih carki koje idu uz to, i imam nekako osjecaj da cete zaliti tada za ovim izborima...Smile

P.S. Molim da napravite subscribe na moje novine tko jos nije, ganjam sto veci broj pretplatnika, dosao sam cak do 18. mjesta u cijelom eRepubliku, a cilj mi je jednog dana doci do 1000 pretplatnika, da ovi koji nas citaju vani - padnu na dupe...Smile Subscribe se radi klikom na link gore desno iznad naslova...

Johny Stulic
Admin

Broj postova : 289
Join date : 18.04.2009

https://ehnc.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.