Srpanj 2009. - Izdanje #11 - Nemam riječi

Go down

Srpanj 2009. - Izdanje #11 - Nemam riječi Empty Srpanj 2009. - Izdanje #11 - Nemam riječi

Postaj  Dalibor on 29/8/2009, 23:06

Sve manje drage eHrvatice i eHrvati ....

moram priznat da sam razočaran. Razočaran sam predsjedničkim izborima, i svime što se događa nakon njih.

Malo prije prošlih predsjedničkih izbora je sastavljena Vlada Nacionalnog Jedinstva. Gosp. Ivan Radman, tadašnji predsjednik, je pozvao eminentne i iskusne osobe , kako bi se dogovorili koga postaviti kao jedinstvenog kandidata na izborima i tako spriječili TO posljednjeg uporišta kojeg PEACE još nije preuzeo.
Prema onome što nam je ta grupa ljudi rekla, odlučeno je zajednički kako je taj kandidat AndyCRO. Zašto naglašavam ove dvije riječi? Zato jer je odmah nakon objave počelo izlaziti na vidjelo kako nisu svi baš zagrijani za jedinstvo. Počeli su razni komentari, ograđivanja i slično. Počeli su odlasci s važnih mjesta. I umjesto JEDNISTVA smo opet dobili frakcije.

Došli su izbori, prošli su izbori i za predsjednika je izabran AndyCRO. Ispostavilo se kako PEACE (i Srbi kao članovi) nisu ni imali namjeru uzeti predsjedničko mjesto. No možda bi bilo i bolje da jesu. Čak bih i volio da nam je predsjednik Srbin, jer onda ne bih morao gledati ovo što se sad događa.

Ako se malo prisjetite vremena oko i nakon TO-a stranaka i kongresa, sjetit ćete se HRPE članaka i komentara kako trebamo biti zajedno, kako jedino tako možemo opstati. Sjetit ćete se svih poziva na suradnju i podmetanje leđa za dobrobit eHrvatske. I ja sam jedan od tih koji su pozivali na ZAJEDNIŠTVO. Gdje nam je sad to zajedništvo?

Otiđemo li malo dalje u prošlost sjetit ćete se salve smijeha, uvreda i prozivanja svih koji su samo jednom pitali "kako?" ili "zašto?" ili (ne daj Bože) "GDJE?" Tada su to bili protudržavni elementi. I nije problem u tome što su ljudi pitali. Imali su pravo. Bilo je to vrijeme mira, i prosperiteta. Imali su OBAVEZU pitati. Problem je što sad ti isti koji su pitali su došli na vlast. I što se događa? Uloge su zamjenjene!
Sad kad imamo vladu koja je voljna raditi pošteno i transparentno jedni odlaze u inozemstvo, dok drugi koji su ostali su odlučili svaki izvještaj koji vlada napravi kritizirati. Umjesto da radimo ZAJEDNO, kao što su pozivali donedavno, isti ti ljudi BJEŽE. Bježe od odgovornosti, od rada, ne znam od čega ali bježe. Sad kad nam je neophodna pomoć svih, i malih i velikih, okreću se leđa vladi.

Postavlja se pitanje zašto ste uopće izabrali ovog čovjeka? Jeste li svjesno ga stavili na čelno mjesto jer ste znali da ćete ionako otići iz zemlje ili povući svoje ljude sa sobom? Ovo prvenstveno zamjeram bivšem predsjedniku Ivanu Radmanu. Naravno, u pravu je kad kaže da je on vodio TIM, ali zašto NITKO iz tog tima nije mogao ostati raditi? Nije vrag da su nesposobni? Koji je to razlog da nijedan od njih, pogotovo ako je tako dobro radio, nije sam mogao reći, "Evo , ja želim pomoći budućem predsjedniku da lakše preuzme vlast, i da eHrvatska ne pati" ...
Zašto uopće sastavljati tzv. Vladu nacionalnog JEDINSTVA kad ste ZNALI da nećete poslije podržati i pomoći istog tog kandidata kojeg ste i sami predložili?
A da ne spominjem da sad odjednom počinju upiti zašto je negdje potrošeno ovo ili ono. To je tek sramota prve klase. Kongres nam je pod opsadom, gospodarstvo je prešlo "underground" i muku muči, svi se koprcamo kako znamo i umijemo, ali ne ... sad počinju propitivanja i kritiziranja. Gdje ste do sad bili gospodo? Kad NITKO od nas "malih" ljudi nije znao što se radi! Pjenili ste kako to možemo uopće i pitati i odakle nam drskost tražiti izvještaje ....
SRAMIM VAS SE!

Upravo zato sam počeo s "Sve manje drage eHrvatice i eHrvati ...."

Molim dragog MVP-a da mi da otkaz s mjesta veleposlanika eHrvatske u Kanadi jer nisam siguran da su ovo Hrvati koje želim predstavljati u eSvijetu.

Pozdrav

P.S. Svima koji ste voljni pomoći, javite se ministrima, treba im svaka pomoć koju mogu dobiti. Kad vratimo sve pod kontrolu eHrvata slobodno kritizirajte, ja ću biti među prvima, ali do tad dajte ruku i pomognite!
Dalibor
Dalibor

Broj postova : 459

[Vrh] Go down

[Vrh]