eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srpanj 2009. - 19. Intervju - Ivica Sremic

Go down

Srpanj 2009. - 19. Intervju - Ivica Sremic Empty Srpanj 2009. - 19. Intervju - Ivica Sremic

Postaj  Dalibor 30/8/2009, 01:56

Poštovanje dame i gospodo!
Pred vama je novi broj Hrvatskog Intervju Lista.
U ovom izdajnu možete pročitati odgovore Ivice Sremica.
Uživajte!


Recite nam nesto o sebi u RL.
Zovem se Ivica Sremić,iz VG-a sam. Evo taman se pripremam kao za prijemni u ponedjeljak. Imam još malo 19 godina i evo, dangubim preko praznika na internetu. hehe
Veliki sam obožavatelj nogometa, ali i razno raznih strateških igara, što za mene na neki način, erepublik i je. Kao što sam rekao dosta vremena provodim na netu sada dok ga imam, a inače nabacim neki hakl kad je ljepše vrijeme ili odem negdje van sa djevojkom ili prijateljima.
Pokušavam trenutno upisati Ekonomski fakultet u Zagrebu, a valjda ću i uspjeti.


Kako ste saznali za ovu igricu?
Za erepublik sam saznao na jednoj drugoj online igri. Riječ je o godsocceru, online nogometnom menadžeru, nešto kao hattrick koji vjerojatno dosta od vas igra, ali bolje. Zaintigrirao me jedan od postova Kveska i rocker-ma pa sam se i ja odlučio registrirati i vidjeti kakva je to igra o kojoj svi pričaju.
Za igru sam načuo još i ranije, za vrijeme njenih početaka kada su svi stariji igrači počeli igrati i to na drugoj online igri, footsar, ali tada nisam imao baš volje i vremena da prvo i pogledam o kakvoj se igri radi. No zato kada smo mi sami dobili svoju državu, odlučio sam se registrirati.


Opisite nam svoj pocetak.
Kada sam počeo igrati to je bio 12. mjesec 2008. godine ili 387. dan Novoga svijeta. U početku su me odmah u svoju tadašnju firmu primili rocker-ma i BBB_kambelovac, tamo sam polako dizao svoj skill u manufacturingu, iako nije sve bilo bajno.
Tada su bili oni značajni problemi sa triviom i više puta mi se znalo dogoditi da sve zašteka i na kraju mi productivity bude 0, što uopće mi ne bi podizalo skill, ali ne bi ni ništa napravio kod poslodavca. To me jako tada živciralo, i nakon negdje 2 tjedna igranja ta stalna štakanja i maintenci su mi stvarno išli na jetra i već sam se polako hladio od igre.
Ipak kada su to barem malo doveli u red, tako sam i ja počeo sve aktivnije igrati. Nakon što sam skupio par goldova, otvorio sam i svoju prvu firmu sa eronetom, osobom i prijateljom kojeg znam još i sa godsoccera. Dosta je to dugo trajalo, ja sam većinu njemu dao obveza da izdvršava no na kraju je on prodao jednu od firmina kredit bez ugovora korisniku pod imeno nini9 ili sada Spalato, koji je naravno varao i izgubio svoj prvi acc i nikada nam nije pare vratio.
Navodno je firme svoje tadašnje dao splitu1700, bivšem predsjedniku, koji na naše upite nije odgovarao, a moj je zaključak da vjerojatno zato jer više firme ni nisu kod njega, već je nekom dao ili prodao. Uglavnom, poštenje na ovoj igri je rijetkost, a ja i eronet smo to naučili na teži način u početku ove igre.


Sto mislite o novonastalom savezu EDEN?
Iskreno, za mene je to isto kao i Atlantis, samo što je EDEN promjenio malo svoja načela jer se vidjelo da ovako više ne može. Dopustit ću si sada da kažem par riječi o toj cijeloj situaciji. Atlantis je prvo bio protiv Indonezije, i to je onda iskoristio da ostale pripadnike Peaca oslabi i u uzme im ˝pokoju˝ pokrajinu. Po meni, Rumunjska tada, koja je bila glavna sila Atlantisa se malo polakomila, no to je sve išlo super dok ono,bum,baby boom u Mađarskoj. I kroz neko vrijeme dok su ti novi korisnici polako stasali, evo panike, kako se Atlantis proširio, tako se i suzio.
Po meni bitna razlika između EDEN-a i Atlantisa je baš u tim načelima koja su promjenjena. Naglasak se stavio na očuvanje granica članica, dok je to u Atlantisu, iako nepisano, bilo drugačije.
Mislim da je to samo trenutna situacija, i da ako u jednoj od članica EDEN-a dođe do baby booma kao i tada u Mađarskoj, to će se sve opet okrenuti.
Također, nas ne bi trenutno trebao previše brinuti EDEN trenutno, već kako da izdržimo još ove dane koliko je preostalo pod TO kongresa i potrudimo se da šteta bude što manja.


Sto mislite o novom predsjedniku, AndyCro?
Drago mi je što je on izabran jer ne dolazi iz HDS-a, a o njima više nemam baš neko mišljenje.
Kao osobi, vjerujem da je dobar izbor jer po meni on je karakterno možda čak bolji i od Robya. Nisam ga još vidio da ulazi u ikakve sukobe, što je jako važno i po meni ni jedan od njegovih prethodnika u tom segmentu nije uspijevao.


Prema vasem misljenju, kakva ce biti njegova «vladavina»?
Pa mislim da će napraviti, već ih polako i radi, promjene koje su potrebne eHrvatskoj. Vrijeme da se novim ljudima da povjerenje i prilika da pomognu u razvoju naše zemlje. Jedino što mi smeta, što se sada kao HDS založio za njega za kandidata i on je, takoreći, bačen u vatru, jer u takvoj se situaciji trenutno nalazi eHrvatska, ali opet, zbog toga će samo morati više stisnuti i dati sebe kako bi ostvario uspjeh. Želim sreću njemu i njegovoj Vladi.


Sto mislite o mogucem odlasku eBiH u PEACE?
Po meni je to ono, dođi kruše da te jedem. Peace trenutno daje taj kruh. Za mene je to čisti apsurd, no to nam samo govori kolko je Peace postao nadmočniji od nas, jer sigurno su tu iza kulisa razno razne igre, jer mišljenja sam da ipak možda ima tu neki veći razlog.


Bili ste ponosni clan zdruga. Zasto su vas izbacili?
Od početka nastanka eHrvatske bio sam ponosni član 1.brigade, tigrovi. Situacija tamo baš nije bila bajna, na mahove bi dobivali oružje i to ako se stigneš javiti super, ako nisi u pravo vrijeme na pravom mjestu, izvisiš. No, ja sam sebi dao truda, kao i dosta ostalih, i davao svoje novce za borbe i povečanje dmga. Kada sam napokon stigao do ranka colonela, prijavio sam se u Zdrug.
Prvi dan sam već odma bio popljuvan, još dok se nisam ni osobno upoznao sa svima, uglavnom instalirao sam chat, i tražio neke pomoći u vezi Zdruga i naravno par mi je njih pomagalo, da bi doletio BorKan i njegova, takoreći minđuša, webstartm i dobro me izvrijeđali jer ima srba na chatu i oni će kao saznati neke top secret informacije mojim zanimanjem za instaliranje chatzille. Već tada mi ova prva osoba nije bila baš simpatična, a kroz dane je to pokazala svojim ponašanjem i pristupom radu. Za vrijeme jedne važne akcije, bilo su određene okolnosti i BorKan se pokazao da on ima najveći virtualni, hmm, da, naravno kao, jer ipak je on ministar obrane. Sljedeći dan sam ja rekao svima svoje mišljenje, jer naravno, gospona opet nije bilo. I tako, to sunčano popodne dođem ja na chat i zaokupiran godsoccerom (već sam spomenuo tu igru), u prvi mah zapitam BorKana jer on to igrao, kada on, on me odma kickne sa chata. I ta je kap prelila čašu.
Ponovno sam se logirao i rekao mu sve u facu, što je vjerojatno jako smanjilo njegov virtualni tintilinić, a i naudilo njegovom egu. Nakon što sam mu rekao što mislim o njemu, nije nikakav odgovor dao, naravno, jer je znao da sam u pravu, a igra sa tintilinićem i popravljanje ega je bilo važnije, i samo mi je rekao, izbačen si iz zdruga.
Nikakvu obavjest ja nisam kasnije dobio, čak mi nisu ni plaću taj dan dali, iako sam ih ja pmao za oboje. To vam je naša eltna jedinica....


Sada ste u HOS-u. Kakva je razlika?
Kao nebo i zemlja. Ljudi su me zaista primili ko da sam tamo 100 godina, a atmosfera je zaista fantastična. Sviđa mi se politika njihova, iako sam već mogao biti general da sam radio negdje drugdje i sam se financirao, ali mi se sviđa njihova ideja o jednakosti i potpuno ih podržavam.
Sve se uvijek da riješiti razgovorom i ljudi su uvijek spremni za šalu, i najvažnije, nema nervoze. Zna se tko je nadređeni, ali to nikoga, ni nadređene ni ostale, ne spriječava da se ponašaju ljudski.Pozdrav svim mojim suborcima iz HOS-a.


Tko je kriv za TO kongresa i zasto?
To je jako delikatno pitanje. Ja mislim da su krivi Mađari, tko drugi. Sveopće je poznato da je lakše raditi TO, nego se braniti od njega, baš zbog načina glasovanja. Mislim da mi nismo imali šanse, jer i da smo tih 80ak glasova više dali, opet bi mađari još više poslali, jer smatram da su oni ipak isto imali još rezerve.


Kako se je TO mogao sprijeciti?
Mogao se da se malo bolje organiziralo, tj. da se bolje dogovorilo sa saveznicima. Ja bi osobno tada napao srbe, pa bi spriječio barem dio njih da odlaze zbog toga. Lako je sada špekulirati, bilo je kako je bilo, samo se nadam da ćemo svi iz ovoga nešto naučiti da su budućnosti ovo ne ponovi.


Imate li neku poruku novim igracima?
Igrajte se i zabavljajte, ovdje ima puno dobrih ljudi, a ove loše zaobilazite u širokom luku. Nemojte biti ko ja da učite i kroz biznis, pa onda i kroz vojsku na teži način kakav je tko.
Želim vam puno sreće, i ako trebate pomoć, mene uvijek možete kontaktirati.


Dame i gospodo to je bio još jedan uspješan intervju.
Nadam se da vam se je svidio!
Zamolio bih vas sve čitatelje da ispunite formular iliti neku vrstu ankete koja se nalazi ovdje.
Unaprijed se zahvaljujem.
Još jednom vam donosim linkove na sve moje prijašnje članke.
1. Webstartm
2. Friend Freeman
3.IVAN RADMAN
4. Selector
5. dSokre
6. split1700
7. Mario Kamenjak
8. matrixcore
9. elessar1977
10. Atea
11. Eronet + Bekitare
12. Vladimir Andreev
13. Master Blaster
14. AntonyCash
15. Matadox
16. GreenDevil
17. Zemlja
18. Hary
Do idućeg članka
pozdravlja vas vaš
Plese Tomislav
Dalibor
Dalibor

Broj postova : 461
Join date : 03.08.2009
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.