eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rujan 2009. - Konstruktivne kritike i Ekipa za kongres

Go down

Rujan 2009. - Konstruktivne kritike i Ekipa za kongres Empty Rujan 2009. - Konstruktivne kritike i Ekipa za kongres

Postaj  Dalibor 29/9/2009, 12:40

Poštovani građani eHrvatske kako sam obećao malo ćemo poticati vladajuće da rade bolje za eHrvatsku da bi njima, a i nama bilo bolje, tj. da eHrvatska bude što jača država u ovom eSvijetu.


Prvo bih pohvalio svakoga tko je zaslužan za novačenja vatrenih guštera, ali i novačenja u eHrvatsku Vojsku jer se u vojsci dugo vremena nije micalo s mrtve točke. Drago mi je da se tu radi punom parom i svaka čast svima zaslužnima za to. Ali sada nastavite s novačenjima i u Vatrene guštere i u HV jer tako potičete nove igrače na ostanak u igri ili barem sinhronizirajte ta dva ureda i da Gušteri kada dođu do nekog ranka, da prelazu u HV, a da onda se novače novi Vatreni gušteri.

I imam jedan prijedlog što se tiče vojnih firmi jer ste stalno govorili da nema dosta novih firmi i da se skuplja lova za to. Mogli biste napraviti sponzorstva, npr. svatko tko donira nekih 25 golda može odrediti kako će se zvati organizacija i firma u kojoj će raditi gušteri (ako ne org, onda barem firma) jer mislim da bi skoro svaka stranka donirala po 25 golda ako bi se npr. neka firma zvala Hrvatska stranka radnika, ili nemora se svat po stranci, može se zvat Zvocovi gušteri il neka zejebancija (ako tako sponzor odluči) npr. web voli ateu il tak nešt

Uglavnom razmislite o sponzorstvima, mislim da bi Vam to bio lak prihod za nove firme.

Graf tečaja HRK-a u zadnjih dan-dva izgleda kao EKG osamnaestogodišnjaka za vrijeme sexa, vrijednost od 0.012 golda za 1 HRK je skočila do 0.017 golda pa je onda pala na 0.013 golda za 1 HRK i tko zna kako će se nastavit.

Negdje sam pročitao izjavu precednika, ja mislim da je u komentarima od nekog članka napisao da on neće više održavati tečaj HRK-a nego će to održavati naša ekonomija.

Danas je izdao članak kao da je izvršen napad na Monetary Market i traži pomoć, nije izvršen napad na MM, nego precedniče ne održavate tečaj, mešetari imaju brdo golda, ali može se sa 50000 HRK-a i 500 golda održavat tečaj (jučer je u HNB-u bilo oko 900 golda i 90000 HRK-a)

Evo ja Vas precedniče ovim putem molim kao kongresmen i građanin eHrvatske, održavajte tečaj HRK-a stabilnim na nekoj razini, ili 0.012 golda ili 0.016 golda ili 0.019 golda, kako god Vam se više sviđa jer temelj zdrave ekonomije je stabilan tečaj!

U ovoj igri ne diktira ekonomija tečaj, nego nacionalna banka koja može po potrebi štampati valutu ako zagusti, možete vidjeti na Monetary marketu 490 ponuda za tečaj HRK-a, precedniče, to nije ekonomija naše eHrvatske, to su MM mešetari koji će regulirat tečaj kako njima paše i onda će ispaštat eHrvatska.


Čuo sam mnogo kritika na račun bivšeg precednika i mene zašto smo zatvorili rad u Q5 bolnicama i Defense systemu, ali nisu nam vjerovali kad smo rekli da je NEISPLATIVO!

I baš pratim rad Hrvatskog Construction Centra, kolike su plaće dali, gdje nabavljaju drvo i evo mog izračuna:

Zaposleno je 20 radnika (napokon, jer je bilo 22, 21, 19, pa tek sad savršenih 20 radnika).

Skill 7 i više = 10 radnika = 60 HRK dnevna plaća

Skill 6 = 3 radnika = 50 HRK plaća

Skill 5 = 7 radnika = 40 HRK plaća

Jednostavnom računskom operacijom zbrajanja se dođe do dnevnog troška na plaće od 1030 HRK.

Pošto se može vidjeti productivity od svakog radnika (od radnika koji nisu radili izračunao sam productivity), jednostavnom računskom operacijom zbrajanja se izračuna da je dnevna produktivnost svih radnika 117,28.

Ako znamo da za bolnicu treba 2000 jedinica produktivnosti onda malo kompliciranijom računskom operacijom dijeljenja možemo izračunati (2000/117,28) da treba 17 dana da bi se napravila Q5 bolnica sa ovim radnicima (možda drugi dan imaju drugi productivity, ali to su neznatne razlike koje ćemo zanemariti).

Sada da vidimo koliki je trošak drva za bolnicu (za Q5 bolnicu treba 2000 Q5 wooda = 10000 unita wooda)

Iz donacija firmi (kojih nema 25 dana) možemo razaznati da su drvo kupovali na domaćem marketu i cijena je bila 0.93 - 0.95 HRK (0.0111 gold kad je tečaj bio 1 HRK = 0.012 golda) za unit wooda (kažem bila, jer zadnja dva dana zbog tečaja kune mijenja se cijena wooda)

Znači ukupan trošak drva za Q5 bolnicu bi bio 10000 * 0.93 = 9300 HRK

Ukupan trošak Q5 bolnice

Plaće randika 1030 * 17 dana - 15% koliki je income tax koji se vrati državi = 17510 HRK - 2626 HRK = 14884 HRK

10000 komada drva = 9300 HRK

========================================

24184 HRK


24184 HRK * 0,012 (koliko je bio tečaj kad se bolnica počela graditi, ne želim ni računat današnji tečaj) = 290.2 golda !!!

Danas se cijene Q5 bolnica kreću oko 290 golda, znači baš i nije isplativo za eHrvatsku proizvodit Q5 bolnice.


Nadam se da neće sad vladajući napisat da je 24184 HRK-a kad se štampa košta zapravo 120.92 golda, istina košta toliko, ali ste mogli prodat onda te HRK-e na marketu za 0.012 golda (a danas i puuno više) i dobili biste 290 golda (ili čak i više s današnjim tečajem) i mogli ste kupit bolnicu za 290 golda

Rješenje:

Kupujte najjeftiniji wood u svijetu i donirajte u kompaniju, drvo u SAD-u košta 30% jeftinije nego u eHR, košta samo 0.072 golda što bi značilo da biste platili drvo za bolnicu 72 golda, a ne 111.6 golda kao do sada, ušteda skoro 40 golda!!!

I onda bi Vas bolnica koštala 250 golda, a ne 290 i bili biste barem u plusu 40 golda, ako ništa drugo. Sad je pitanje, da li se isplati vladajući svaki dan donirat preko 700 unita drva da se uštedi 40 golda???

Srećom da se napravilo samo pola bolnice pa se da uštedit još dosta na ovoj bolnici.

Za bolju eHrvatsku!!




Smeta me kad vidim komentare, shoutove raznih eHrvata, kakvi su ovo kongresmeni, kakvi su ovo zakoni, pa ljudi moji, Vi birate kongresmene, Vi ste krivi za to, izaberite sposobne ljude, birajte službene kandidate, jer za službene kandidate možete bit sigurni da će sudjelovat u raspravama na forumu, o novim zakonima, promjenama poreza i dr.



Priključite se Ekipi i tako nas podržite

Novi ste igrač i željeli biste jednog dana postati kongresmen?? Priključite se forumu Ekipe u sklopu foruma eDomovine (http://www.edomovina.com/hrforum/index.php?f=72&rb_v=viewforum) i vjerujte mi da ćete postati jednog dana kongresmen, samo se priključite raspravama.

Lijep pozdrav

Za bolju eHrvatsku
dSoKre
Dalibor
Dalibor

Broj postova : 461
Join date : 03.08.2009
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.