eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prosinac 2009. - dSoKre–ova vizija bolje eHrvatske

Go down

Prosinac 2009. - dSoKre–ova vizija bolje eHrvatske Empty Prosinac 2009. - dSoKre–ova vizija bolje eHrvatske

Postaj  Dalibor 14/12/2009, 16:50

Prvo bih želio kazati da sam počašćen što sam uopće kandidat za predsjednika eHrvatske podržan od Ekipe za bolju eHrvatsku i nadam se da ćete pročitati cijeli članak bez obzira na njegovu duljinu i da će barem imat nekog utjecaja kome ćete dati svoj glas na izborima.

Tko je uopće dSoKre?

Većina Vas me već zna, kao poduzetnika i kao novinara. Svoj put od mog erođenja 11.12.2008. do danas sam objavio već ranije, pa tko ga nije vidio, može ga vidjeti OVDJE.

Pošto nemam što skrivati, ovdje možete vidjeti organizacije koje su moje:

obrazek

Samo da napomenem da su zadnje tri sad u vlasništvu Ekipe i da ono šta je na njima ne pripada meni. Znači što vidite na prve tri organizacije, to je moje i s time ja raspolažem, nazovimo to, moja imovinska kartica.

I što ima eHrvatska od toga?

Zapošljavam 70 radnika u 4 tvrtke u eHrvatskoj koji su uredno plaćeni svakodnevno, sveukupne plaće su 3500 kuna dnevno i samo od income taxa dnevno se slijeva u državnu riznicu minimalno 200 kuna, što je mjesečno najmanje 6000 kuna ili 102 golda. A ne želim sad još računat koliko je od 138 tisuća kuna vrijednosti prodanih produkata mojih firmi završilo u državnoj riznici, ali i tu je otišla vrlo solidna svota u državnu riznicu, pa iz nje naravno u Hrvatsku Narodnu Banku.

obrazek

Samo da prvo kažem par riječi o predsjedniku na odlasku, Aureliju. Iskreno, ugodno sam se iznenadio kako je Aurelije dobro vodio eHrvatsku i sve nas, njene egrađane. Borkan je bio dobar predsjednik, ali Aurelije je bio bolji. Bez ijedne mrlje u svom mandatu i uspio ono što sam dosta upozoravao prije, održati tečaj kune stabilnim:

obrazek

I koji je rezultat stabilnog tečaja? Stabilna ekonomija.

GDP (Gross domestic product) nam je u trenutku pisanja ovog članka 2747.24 golda!??

Ljudi moji ovo je ogromna brojka I tko god bude slijedeći predsjednik ovo će jako teško dostići.

Jedna Rumunjska koja nam je uzor u ekonomiji ima GDP 1454 golda u zadnjih 30 dana, samo da vidite koliko je to puno, naših 2747 golda.

Aurelije, samo dvije riječi za tebe, hvala ti.

I upravo zbog toga što mislim da je Aurelije napravio dobar posao u svom mandatu, većinu njegove ekipe bih ostavio da nastavi dobar posao.

obrazek

Nacionalni ciljevi

Evo imam tu (ne)sreću da je admin uveo ove nacionalne ciljeve baš kad sam se ja kandidirao za predsjednika, ali što je tu je, razmislio sam dobro prije nego što sam ih postavio i vjerojatno ste već vidjeli nacionalne ciljeve koje sam ja postavio:

obrazek

Samo da objasnim svima, ovo su nacionalni ciljevi koje bismo morali napraviti svi zajedno, bez obzira na stranačku pripadnost, i nadam se, tko god bude dobio na izborima da će nas barem ovi ciljevi malo ujediniti.

Postavio sam ciljeve tako da osvojimo navjeći kipić što nimalo neće biti lako jer za taj kipić moramo ispuniti sva tri cilja koja sam nam zadao. Možda izgledaju ziheraški moji ciljevi, ali ja sam ih tako postavio jer sam razmišljao o svakome dosta dugo da donesem pravu odluku.

obrazek

Podići populaciju za 5% naoko izgleda jednostvano kada nam skoro svaki dan dolazi preko 150 ljudi, ali mnogi od tih beba nam nažalost umiru, i mnoge države gube stanovništvo brzo jer se ne brinu dovoljno dobro za nove igrače i zato ću se ja pobrinuti za to da nam što više beba ostane sa nama još duuuuugo.

Ali da se razumijemo, možemo mi imati i porast od 50% u slijedećih mjesec dana, neću se ja ljutit, nego ću sve učinit da ih zadržimo sve.

Svaki eHrvat bi se trebao potruditi napraviti malu promociju, baby boom ili slično tome, zašto nebi svaki eHrvat imao Society Builder medalju? MileLican radi odličan posao i trudi se užasno da dovede nove igrače, ali i da ih zadrži i ako želite Society Builder medalju, javite se njemu i ako ćete ga poslušati, dobit ćete medalju sigurno.

obrazek

Slijedeći cilj je zadržati sve regije i mogu reći da sam ponosan što dosada u ovih gotovo godinu dana naše eHrvatske još nitko nije zauzeo niti jednu našu regiju i ovaj cilj će biti mislim zadatak svakog predsjednika eHrvatske u budućnosti. Kako dišemo svi skupa kad nas napadnu, teško ćemo izgubiti koju regiju, ali gdje bi nam bio kraj da dišemo tako, svi zajedno, i kad nas nitko ne napada.

Ne isključujem mogućnost osvajanja nekog teritorija susjedne nam države, ili čak i cijelu državu, ali naravno da to nisam stavio u naše ciljeve jer onda ćemo izgubit faktor iznenađenja, zar ne?

Pa nije nam cilj osvojiti, naprimjer, Sloveniju za koju bi nas napad svih njihovih regija košta malo manje od 1000 golda, a Slovenija dnevno od poreza zaradi kao ja u 12 h, nekih 9 golda. Ali možemo ih osvojiti, onako iz gušta, zar ne? Ipak je ovo igra.

obrazek

Zadnji cilj koji sam nam zadao je porast GDP-a od 5% u idućih mjesec dana i vjerujte mi ovo će nam biti najteži cilj za ispuniti od svih. Zašto najteži, pa to bi meni trebalo biti mačji kašalj pošto sam ja poduzetnik, zar ne?

Trenutno je GDP 2747 golda, rast od 5% bi značio da slijedeći mjesec mora biti barem 140 golda veći što i ne izgleda puno, ali ako znamo što je GDP u ovoj igri onda ćete vidjeti u čemu je caka.

Probat ću Vam objasnit što je GDP zapravo. To Vam je zapravo zbroj ukupnih investicija u državi i prodanih produkata tvrtki u našoj državi na domaćem i stranim marketima u zadnjih 30 dana. Investicije su novootvorene kompanije, upgrade postojećih kompanija i sve licence koje su kupljene za našu državu i to se iskazuje u goldima što je i logično jer se to sve i plaća u goldima pa je vrlo lako izračunati. Ali ovaj drugi dio što se tiče ukupnog broja produkata naših tvrtki se ne množi sa trenutnim tečajem kune naspram golda na monetary marketu, nego sa preporučenim tečajem koji se mijenja svakih 7 dana, a on je trenutno 1 gold = 352 kune. Tako je u većini država taj preporečeni tečaj užasan pa gotovo svima GDP ovisi više o investicijama u zadnjih 30 dana, nego o prodanim proizvodima. Kad se sjetim da sam napravio upgrade Q3 house kompanije na Q5, isto tako je Ekipa Q1 weapon podigla na Q5 i još jedan Q3 na Q5 u zadnjih mjesec dana, to je već 970 golda koji su dio ovog GDP-a od 2700 golda. Onda sam vidio još dvije nove Q5 kompanije kod nas, s tim da je taj Rumunj uz Q5 house otvorio i Q5 weapon kod nas to je još 1000 golda u sadašnjem GDP-u.

Bit će teško, ali ne i nemoguće, pravilnom edukacijom sadašnjih poduzetnika, potaknut ću otvaranje još tvrtki kod nas u idućih mjesec dana i člancima Ministarstva Vanjskih Poslova u savezničkim državama koje imaju high resurse koje mi nemamo ćemo potaknuti još par stranih poduzetnika da kupe licencu kod nas i time nam poboljšaju konkurenciju na domaćem marketu raw materijala i time smanje cijenu sirovina, a još k tome i dignu GDP za 20 golda svaki.

obrazek

Ured dobrodošlice

Skoro pa najbitniji ured, koji ako ne funkcionira dobro, može nanijeti ogromnu štetu državi, jer bez njega je postotak beba koji ostaje u igri vrlo malen. Znam da Sexy Traktor, rijeka051, alenz i zero_z rade ogroman posao i naravno da bi ih ostavio da rade svoj posao i dalje. Ovdje bi bilo savršeno kad bi možda bilo i više osoba zaposleno, tako da je uvijek netko online kad se netko registrira i da mu se odmah pošalje poruka sa svim tutorijalima još kad je tu, jer nažalost, mnogi se ne snađu i nikad se drugi put ne ulogiraju.

obrazek

Zavod za zdravstvo

Vrlo bitan ured koji se brine za zapuštene igrače sa wellnessom nižim od 25 i pomažu im da se vrate na 100 wellnessa što prije i uče ih dići wellness na 100 ako to neznaju. Selector radi isto odličan posao i naravno da ću ga ostaviti da ga radi i dalje.

obrazek

Crveni križ

Radi sličan posao kao i Zavod za zdravstvo, samo što se oni brinu za igrače koji imaju između 25 i 40 wellnessa i pomažu im da se domognu stotke što prije. Mr Dalibor i eArya rade odličank posao i nadam se da će samo tako nastaviti.

obrazek

Zavod za zapošljavanje

Tek se prije par dana pokazalo koliko zapravo Zavod za zapošljavanje ima važnu ulogu. Svi smo mislili da je uloga ovog zavoda samo pravilno raspoređivanje novih igrača po sektorima, ali onda se Zelja sjetio genijalne Ideje. Da se napravi više manjih trening kompanija, kako bi se one zapravo usitnile i tako svakog bebi pristupilo ovdje još jednom, nakon Ureda dobrodošlice i tako još podigao postotak novih igrača koji će ostati sa nama još duuuugo. To nam mora bit cilj, postotak novih igrača što više povisiti, i bilo bi odlično kad bi svaka stranka imala 3 trening kompanije, svaku u jednom sektoru, ali može i svaka stranka imat jednu tvrtku i ovaj zavod bi određivao zatim koliko da svaka trening kompanija u vlasništvu stranaka stavi novih ponuda za posao. I država bi plaćala troškove za trening kompanije u vlasništvu stranaka naravno samo ako stranke slušaju i rade ono što im se kaže. I time bi se rasteretio malo Zavod za zapošljavanje, tako da bi sshadow11 u budućnosti imao manje posla, kojeg zasada radi vrlo dobro.

obrazek

Agencija za nekretnine

Ured kojeg trenutno vodi GP.1, zadužen za preprodavanje kuća kada netko želi svoju kuću manje kvalitete zamijeniti za kuću veće kvalitete ili sigurno kupiti od neke druge osobe bez moćnosti prevare ili direktno kupiti od Agencije. Jedino bih malo natjerao GP.1-a da malo češće izda članak pa da malo više ljudi sazna za Agenciju jer vjerujem da mnogo naših građana postoji koji niti neznaju da postoji ova Agencija.

obrazek

Ured za dijasporu

Ured koji već duže vrijeme ne radi, ali koji bi donio barem još malo dodatnog prometa našem marketu, još malo više jačao kunu. Ured preko kojeg bi naši iseljenici kupovali hrvatske proizvode, i imam pravu osobu od povjerenja koja mi je obećala da će to raditi, ali želi ostati anonimna zbog stranke u kojoj je član. I totalno razumijem tu osobu. Ovdje bi isto bilo super da je što više ljudi zaposleno da su što više online da kad netko treba nešto kupiti, da mu se odmah kupi, pogotovo kod ratovanja je ovo bitno. Kada bi se, nedaj bože, dogodila nestašica nekog proizvoda kod nas, onda bi se ured preselio u neku savezničku zemlju i građani eHrvatske bi mogli kupovati te proizvode preko ureda.

obrazek

Ministarstvo obrazovanja

Šta reći za ovo ministarstvo? Brdo korisnih tutorijala napravljenih i na tisuće egrađana educiranih i ekipi na čelu s ministricom Venax možemo zahvaliti na odličnom radu i nadam se da će samo tako nastaviti.

obrazek

Ministarstvo Informiranja

Jelen od Potoka ga je izumio i skidam kapu. Jednostavno odlično, siri dobre informacije brzinom svjetlosti, a u ovoj igri, to je od presudne važnosti. I svaka čast što si iz svog džepa platio dodatne shoutove, nadam se da to i drugi igrači cijene kao i ja. Samo zamjerka jedna mala, da probaš bit objektivan kod shoutanja, da probaš izbjegavat političke članke i možda neke članke koje služe samo za reklamu. Na primjer, iznenadio sam se kad si shoutao članak jedan od Ekipe, ali dobro, to su sitne greškice i nadam se da ćeš radit svoj posao odlično i predano kao i do sada.

obrazek

Vatreni Gušteri

Naši gušterčići iz dana u dan rastu u nove Captaine, Colonele, Generale, a uskoro nadam se i Field Marshale. Apachy, thebalash, Nenya i Webstartm kao savjetnik rade ogroman posao i hvala im na tome i nadam se da će tako nastaviti i dalje.

obrazek

Ministarstvo Obrane


His Airness se prije mjesec dana skoro primio posla i Aurelije mi kaže da radi dobar posao. Ja se nadam da će nastaviti ovdje gdje je stao i učiniti našu Hrvatsku Vojsku još boljom.

obrazek

Ministarstvo Vanjskih Poslova

Ovo je vrlo bitno ministarstvo za našu reputaciju u svijetu i naše odnose sa našim saveznicima. Inchy je radio dobro svoj posao, ali nije smio napraviti takav kiks da dobije privremeni ban sa državnom organizacijom. I mislim da svatko i kad napiše neki komentar sa državnim orgom, da nije teško kopirat komentar (CTRL+C), izbrisat komentar, odlogirat se, ulogirat se sa svojim profilom i paste-at (CTRL+V) taj komentar. Novi Ministar Vanjskih Poslova bi bio Marius Black, jednako iskusan kao i ja, tzv. Jutarnji generacija koja će uskoro proslaviti rođendan. Marius je dovoljno iskusan, dovoljno ima kontakata, ali tek će upoznati još puno stranaca na ovoj poziciji.

obrazek

Ministarstvo Socijalne Skrbi

Ovo ministarstvo je iznimno bitno za ekonomiju naše države. Zaduženo je za interakciju između poduzetnika, kupaca i države i mislio sam da će izaći dosta članaka kako bi se građane aktiviralo da Kupuju eHrvatsko. Mrgood je to trebao napraviti, ali nažalost nije, ali nećemo mu zamjeriti, ipak je dobio prinovu u obitelji (Čestitam!) i razumijem ga totalno.

Ovu poziciju ću preuzeti ja, jer mislim da to mogu najbolje napraviti, bolje ja, nego da zaposlim nekoga tko nema ista mišljenja u ekonomiji kao ja, pa to baš i ne bi najbolje funkcioniralo, zar ne?

Sa par kvalitetnih članaka ću podučiti trenutne poduzetnike nekim trikovima kako bi im poboljšao poslovanje, i tako da ih manje propadne (iako će neki propast, to je normalno) i time bi se povećala konkurencija i s time i plaće našim radnicima.

obrazek

Hrvatska Narodna Banka

eHrvatska je jaka toliko, koliko je jaka Hrvatska Narodna Banka. I to zapamtite, nevrijedi nama da imamo 25000 građana, ako će nam HNB biti stalno prazan. Očito je da trošimo više nego što zarađujemo, i zato nam je HNB poluprazan uvijek. HNB praktički živi od donacija, ali mislim da su donacije nedjeljom nekako prečeste i dosta ljudi to odbija svaki vikend, kao da svi žicaju da se donira u HNB. Ja bi napravio akcije doniranja samo nakon nekog napada na našu eHrvatsku, i svakog 9. u mjesecu jer nam je 9. dan državnosti.

Evo sada u srijedu 9. prosinca nam je godinu dana naše eHrvatske i ovom prigodom Vas zovem da donirate u HNB, ne dnevnu plaću, nego tjednu ako treba, tj. neka svatko donira što više može, a da ne ugrozi svoj napredak. Napravimo akciju doniranja do sada neviđenu u eRepubliku, skupimo par tisuća golda!! Bez obzira tko pobijedi sutra.

obrazek

Ja bih oživio još jednu sjajnu akciju koja neznam zašto je zamrla. Akcija Pokažimo svijetu što znači biti eHrvat koju mislim da je osmislio elessar1977:

"Predlažem da se u Hrvatsku narodnu banku donira:
- od svake dobivene medalje (1 gold)
- od 5 golda dobivenih dolaskom igraca preko pozivnice do levela 6 (1 gold)
- sa postignutim levelom 16, 17, 18 itd. (1 gold)
- sa postignutim strength levelom 5, 10, 15 (1 gold)
- od svakog kongresnog zastupnika (5 golda)
- od svakog predsjedničkog mandata (5 golda)"

Znači svatko tko dobije nekih 5 golda od admina, da samo 1 gold donira u HNB!!

Jeste li znali da svakog dana eHrvati dobiju od admina ovim putem oko 1000 golda, možete se sami uvjeriti OVDJE.

Ovo MORAMO pretvoriti u pravilo, a ne akciju, nove igrače odgojiti da je to normalno, nas starije ćemo natjerati ako treba, svaki put kad se netko hvali nekom medaljom, pošaljite mu poruku: 1 gold u HNB pošalji odmah!

Ljudi moji, to bi bilo 200 golda svaki dan u HNB, to je 6000 golda mjesečno i više samo od ovog pravila i onda bi kavica u Budimpešti bila vrlo realna.

obrazek

eHrvatska Vam je kao ljudsko tijelo.

obrazek

Ured dobrodošlice je srce koje prihvača nove bebe i šalje ih u ostale dijelove tijela.

Crveni križ i zavod za zdravstvo su antibiotici koji nam pomažu da se izliječimo.

Zavod za zapošljavanje su nam pluća koja nam kroz kisik daje snagu da radimo.

Ministarstvo obrazovanja su nam oči kojima primamo informacije iz svijeta i učimo mnogo toga.

Ministarstvo obrane i Vatreni gušteri su nam imunološki sustav koji nas štiti od vanjskog neprijatelja.

Ministarstvo Vanjskih poslova su usta s kojima komuniciramo sa ostalim državama.

Ministarstvo Rada i Socijalne Skrbi su nam mišići bez kojih ne bismo mogli funkcionirati tako lako.

Hrvatska Narodna Banka nam je hrana bez koje bismo umrli.

Naše regije su nam ruke i noge, bez jedne od njih bismo i mogli, ali nismo ludi da ih damo da nam je odrežu pa da je idemo ponovno šivat opet.

Predsjednik je mozak koji svime upravlja.

A stanovnici eHrvatske su krv bez koje ništa od ovog ne bi moglo živjeti ni par minuta.

obrazek

Sutra glasajte za onog kandidata za kojeg Vi mislite da bi bio najbolji predsjednik, a ne za onog tko Vam netko kaže da glasate.

Sretno svim kandidatima, neka bolji pobijedi.
Dalibor
Dalibor

Broj postova : 461
Join date : 03.08.2009
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.