eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Studeni 2009. - Mea Culpa - br. 13/2009

Go down

Studeni 2009. - Mea Culpa - br. 13/2009 Empty Studeni 2009. - Mea Culpa - br. 13/2009

Postaj  Dalibor 15/12/2009, 14:50

Sadrzaj:

UVOD
BABY BOOM
POMOC MLADIM BEBAMA
NEOPHODNI INFO
STRANKE u eHRVATSKOJ
POSTENA IGRA


obrazek
UVOD

Dugo vremena nisam pisao nikakav clanak uzmem li u obzir onaj sa kojim sam aludirao na kompaniju koja je ubijala eBebe. Istina je da sam imao ideje cak sam (i jos uvijek imam) imao spremne clanke za izdavanje ali eto na zalost (ili neciju srecu) to me proslo pa ih niste uspjeli procitati.

U ovome clanku prisjetit cu se kako je to bilo pisati clanke a da vi to ipak prozvacete nekako kao i predhodne..


obrazek
BABY BOOM

Sto reci o ovome podhvatu koji je vise nego savrsen?
Od kuda krenuti a da se nitko ne uvrijedi? Pokusat cu izvuci dio koji je nas predsjednik vrlo vjesto odradio pa ga cak i citirati... u stvari necu ali cu izvaditi neke podatke koje je on ispisao u svom zadnjem clanku.

Koga treba spomenuti ? Zvoc ? - covjek koji je doveo toliko beba da ih rijetko tko ima toliko i u friend listi? Covjek koji je svojom nesebicnosti napravio ogroman pomak u financiranju budjeta drzave te pomagao na milijon strana kad je to trebalo? Giove je ovaj puta osoba kako kaze prezidente koja zna ljude koji znaju opet druge ljude i time popravio stanje nase drzave. Tri portala cujem pokusali su prikazati svijet kakvim ga mi vidimo .. prikazati svijet kakvim ce ga nadamo se vidjeti barem 50 % ljudi koji su nam u protekla 2 dana dosla. Kazu izlazi info i na GAME PLAYu ... malo reklame casopisa kojeg cak ni ne kupujem ali neka ...Sve osobe koje je spomenuo predsjednik a ja nisam neka im ne bude zao (ipak njegov clanak cita vise ljudi ja sam obican smrtnik prolaznik) jer ce se prepoznati.

Sto sam htio ovom natuhnicom uopce reci?
Htjedoh reci da se uistinu potrudite te da se maximalno angazirate i ostavite barem 50 % novopridosle ekipe u igru. Ucinite im ovaj NAS SVIJET blizim, ukazite im na sve najmanjesitnice koje ce ih zaintrigrirati te ih zadrzati u nadi da se logiraju i sutra i prekosutra ..ma jednostavno ucinite ih ovisnicima kao sto smo i mi sami.

Necu kao i ostali pljuvati i pricati nase su bebe vrijednije od drugih kad nisu ako ih mi sami ne ucinimo vrijednima i cvrstima (stabilnima) da prozvacu mrtvilo pocetnih dana i odustanu od igre. Svaka zemlja koja je oko nas pa cak i dalje bori se sa tim famoznim odlaskom igraca iz igre u pocetnim danima razvijanja ..

Nemojte ih odmah sopati bit ces tajkun, vodja velike nacije da ne izgore u prvoj ideji koju smisle.. ne potkopavajte ih nego im dajte prostora za manevar. Dopustite da Vas upoznaju te i vi upoznajte njih .. ja znam da ja hocu ..


obrazek
POMOC NOVIM BEBAMA

Svi vicu klikni simo klikni tamo napravi ono napravi ono procitaj ovaj tutorijal procitaj onaj tutorijal i znam da ce vam se u pocetnim trenutcima smuciti od brdo informacija koje primite a na kraju cete ostati sa par klikova i vise ne mozete nista.

Ne brinite nije tu kraj. Sve te informacije koje dobijete su itekako ozbiljne i imaju svoju tezinu samo su stigle na ubrzan nacin i malo su vam napunile glavu. Svaki dio svoga boravka u ovoj igri svakim danom produbit cete i shvacat cete vise.

Naravno i ja cu vam kao i svi u ovome clanku nabaciti par linkova koje bi bilo pozeljno procitati da shvatite kako stvari funkcioniraju i olaksale vam put kroz socijalno zajednistvo koje svi mi u ovoj igri prozivljavamo.

Ne dajte se i polako proucite tutorial koji dio vam za kada treba...

Ako imate volju ipak svojim tokom igrati igru bez tutoriala onda barem budite u toku sa sljedecim novinama koje cu vam navesti...

Prvi od bitnijih tutorijala koji je vrlo detaljno opisan dolazi od osobe Zelja koji molim da posjetite jer ce vam kud i kamo olaksati svoj put u sljedecih par dana:

ZELJA - Tutorial za nove igrace

Stisnite - SUBSCRIBE

MINISTARSTVO OBRANE
U ovim novinama pronaci cete vazne stvari kako odrzavati wellness te kako se boriti u buducim bitkama koje cete moci posjecivati.

Stisnite - SUBSCRIBE

Novine trenutnog predsjednika eHrvatske pa nebi bilo lose da lupite SUBSCRIBE i na njegove novine te ostanete u toku sa trenutnim zbivanjima koje nam on prikazuje ...

Jedan zanimljiv clanak kojim bi mogli postati uspjesan poduzetnik a mozete kompaniju dobiti na tomboli koju radi dSokre ..

INFO MINUTE

Ove novine obavezno SUBSCRIBE jer su u ovim trenutcima ovo su najbolje novine koje su vrijedne spomena.


Sto sa novinama na koje stisnem SUBSCRIBE ?

Svaki novi clanak koji se izda od vlasnika dobit cete obavjes koja ce vam biti prikazana u doljnji lijevi cosak ekrana na zelenom kvadraticu koji je naslikan kao rss novost.


obrazek
NEOPHODNI INFO:

Ako vam se nije dalo citati kompletan clanak od Zelje u sljedecim crtama navest cu vam korisne informacije koje bi svaki stanovnik eHrvatske trebao znati. Napominjem da u sljedecim crtama necu pisati kako i sto step by step jer to mozete pronaci u Zeljinom clanku nego samo neke linkove koje svaki igrac treba znati.

TUTORIAL PRAVILNOG RATOVANJA

CHAT KANAL ZA POMOC NOVIM IGRACIMA

Trebate mentora? Prijavite se na sljedecem linku: MENTOR

KAMO NAKON TRENING KOMPANIJE?

RAZNI TUTORIALI NA HRV

CESTO POSTAVLJENA PITANJA (FAQ)

CESTO POSTAVLJENA PITANJA ZA ISKUSNIJE

SLUZBENI eHRV FORUM

SLUZBENI CHAT eHRV

SLUZBENI PORTAL eHRV



Molimo sve koji se prijavljuju na sluzbene chatove te forume da uvijek za nick koriste ime iz eRepublika.

P.S. Nadam se da se Zelja nece ljutiti sto sam upotrijebio sve linkove iz njegovog odlicnog clanka jer je cilj pomoci svim novim igracima kao i u njegovom slucaju.

obrazek
STRANKE U eHRVATSKOJ

Jucer su bili izbori. Kako sam se vratio iz Poljske upitao sam gdje treba glas pa sam dobio info kuda i kako glasati (necu reklamirati niti jednu stranku gdje sam se pojavio za taj jedan jedini glas) ali kad sam stisnuo na odabir stranke u koju pristupiti vidio sam da je u eHrvatskoj registrirano 13 (rijecima trinaest) stranaka. Svakim danom sve vise licimo na pravu RL drzavu u kojoj je takodjer registrirano mnogo stranaka.

Osobno protiv ovog nacina rada nemam nista ali bi volio da se svaka stranka angazira na maximalan moguci aganzman te da radi za dobrobit nacije te pomaze koliko je u stanju to napraviti. Razilazenja u misljenjima su vise nego dobra dok ne dodje do faze vrijedjanja ali i to je valjda sastavni dio igre..

Svim novim igracima ako budu procitali ovaj tekst mogu ukazati na jednu stvar. Ne gledajte koja stranka ima najvise ljudi, ne gledajte stalne reklame stranaka. Pokusajte se informirati koja stranka bi vam najvise odgovarala i u trenutcima kad budete u mogucnosti prijavite se u jednu od njih. Ne iskacite od svojih nacela nego ih slijedite i time poboljsajte kvalitetu politike u eRepubliku.


obrazek
POSTENA IGRA

Kao i u svakom broju Mea Culpe i u ovome broju izdvojit cu koji redak za temu koju uvijek uvrstim u novi clanak.

Ova sekcija novinskog clanka nikad se ne mjenja i vec je par brojeva unazad ista ali dosadan sam sa tom temom pa cu tako i nastaviti te vam opet predstaviti sam program.

Akcija postena igra i dalje se nastavlja.
Sto bi bila svrha ovoga projekta?
Sama svrha ovoga projekta da se svi ljudi koji su ili sudjelovali ili jos sudjeluju malo zamisle i pogledaju koju stetu su nanesli drugoj drzavi te koje su stambilje dobili kao takvi u svojoj i drugoj drzavi.

Znam sad ce usljediti razne optuzbe uskogrudnih ljudi koji ce reci ti si ovakav ti si onakav stojis na njihovoj strani i ovo i ono i ne znam sto sve ne.

Sve te ljude moram demantirati i reci da je to prijedlog koji me je iskreno pogodio jer ljudi koji rade na TO nase drzave, stranaka te kongresnih mjesta imaju zelju i volju pristupiti ovome projektu te ga podrzavaju.

Naravno sad ce se naci i more ljudi koji nisu za tu akciju nego ce popljuvati i mene i projekt i ljude koji su radili na TO susjedne nam drzave ali ne krivim ih jer imaju to pravo. Jedino sto bih zelio u suradnji sa drugim ljudima na inicijativu mene i ljudi koji su nam nezadovoljni statusom u drzavi da se zamislite i podrzite ovu akciju te se postavite pozitivno i ucinite ovu akciju takodjer pozitivnom.

Svima koji ovo podrzavaju znajte da ce biti uvijek onih koji ce pljuvati po takvim akcijama i nece podrzavati misljenje nekolicine ljudi. Sve to sto govorim mozda nema nikakvoh smisla ali imam zelju i volju ovu drzavu komunikacijom svesti na pozitivan nacin rjesavanja problema te prekinuti tupave prepirke putem komentara na novinskim clancima koji su na zalost neizbjezni.
Zakljucak:

Molim sve ljude nase eHrvatske te susjednih nam zemalja da se zamisle cemu su ti TO potrebni te da se smire u takvim situacijama i pokrenu akciju POSTENA IGRA.
Ako treba doci do sukoba neka se teritoriji osvajaju postenom bitkom a ne radom TO unutar drzave. Akcije TO mogu nam donjeti i jednima i drugima samo vise i vise netrpeljivosti umjesto da se fino slozimo i kao dobri susjedi pokrenemo ono sto nam treba a to je sloznost u rjesavanju problema koji su pred nama.

Do citanja Johny Stulic
Dalibor
Dalibor

Broj postova : 461
Join date : 03.08.2009
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.