eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prosinac 2009. - Dnevnik Malog Ivice

Go down

Prosinac 2009. - Dnevnik Malog Ivice Empty Prosinac 2009. - Dnevnik Malog Ivice

Postaj  Dalibor 15/12/2009, 14:53

Mea Culpa - Dnevnik malog Ivice - Br. 17/2009

...
Napisavsi pismo odlucio sam malo sklopiti oko prije same borbe i nisam se ni snasao a vec sam duboko bio u snovima prepipavao tudje fronte sa ekipom SFFA ..

Dino_zippo, Gabi, Dalibor, Ja, GP, Una, Damir, Zugec, Joe, Matheus i Brane slijedili smo Marshala Josipovica. Prva linija u Slavoniji nije bila nikako izgubljena, nije bilo ni opasnosti ali u mrklom mraku prije nego smo i znali nasli smo se oci u oci sa eSrpskim vojnicima.. Zastali smo iza porusenih drveca i njemo se pogledavali dok nam je hladan znoj obljevao celo. Niko ni rijeci... Poznati znakovi vojske nisu nam dolazili do izrazaja i pred ocima JJa lezali smo njemo i u strahu ... JJ je bjesomucno pokusavao objasniti u koju formaciju i kuda da krenemo ali niko nikud .. ostali smo ukopani bez zraka u sred nicega okruzeni najcrnjim mrakom ... BUMMMMM odjeknulo je oko 10ak metara iza nas... Uz prasak svjetlo je obasjalo sve nas i tek dada sam jasno ugledao strah u nasim ocima... Pocelo je pomislih i prije nego sam stigao reagirati odjeknulo je jos blize, panika se uvukla u redove i poceli smo se siriti ne gledajuci gdje je tko .. BAAAMMMMM ....

Probudio sam se sav u znoju!! Ispred mene nalazio se Zugec koji me je blijedo pogledao... Jos uvijek ? - zapitao je .. Nista ne pitaj ... - odgovorio sam ..

Tek tada na svojoj radiostanici cuo sam da me netko treba na vezi .. Uredno sam se javio i dobio novu zapovjed ...
- Zugi dobro da si tu ... opet zapovjed .. opet soliras ako si spreman ..
- Uvjek ...
- Drago mi je to cuti ...

Otvorili smo kartu i proucili sve kontrolne tocke. Zugec je svoju opremu navukao na sebe i krenuo prema helikopteru...

Dosavsi na odrediste zugec je krenuo poznatim putem od prije uz sruseni tabor Madjarske vojske do srusenog mosta i pogledao na sat ... 14:53 imam jos 7 minuta pomisli ali ipak krene uz obalu prema jugu... informacija je bila tocna Madjari grade drugi most... Pozvao je vezom Zippa i potvrdio mu gradnju novog mosta na drugoj poziciji ... Zipo je informaciju predao do JJa koji je naredio povlacenje Zugeca u glavnu bazu ... Vracajuci se opusteno istim putem od kuda je dosao nije ni razmisljao da je u biti uletio u Madjarsku desetinu koja je ostala na Austrijskoj strani ...

- Orao zove bazu! Baza javi se ..
- Johny ovdje prijem ...
- Zugec kasni .. ponavljam Zugec kasni ...
- Nije moguce !! Kad je trebao doci ?
- U 17 ..
Pomislih u sebi ovo nije dobro ... sad je 18:23
- Pricekaj jos 20 minuta i vrati se u bazu po nas ...

Digli smo uzbuni i za manje od 20 minuta svi su bili u hangaru 3 na kordinaciji. Ovaj teren bio je dobro poznat GPu koji je vodio ovu kordinaciju potrage za Zugecom ...

Krenuo je vrlo odlucno i jasno pokazivajuci na projektoru teritorij po kome cemo se kretati ..
- Stvar je vrlo jasna. Zugec je trenutno izgubljen a Branimir nedostaje. Mateus se jos nije takodjer pojavio u Austriji ali ce doci zajedno za Zippom na nase izvlacenje. Akcija ce se razdvojiti na dva voda. Jedan ce voditi Josipovic a drugi cu voditi ja.
1. Ekipa sastoji se od sljedecih vojnika: Johny, Una, Damir1711, Joe i ja ... Primarna zadaca ove ekipe bit ce sabotiranje gradnje 2 mosta juzno od prve pozicije. Od mjesta sljetanja do tocke A (novo gradja mosta)ima 4 kilometra tako da racunamo da cemo tamo biti oko 19:30. Tamo bi trebali biti pripadnici Vojne Policije.
2. Ekipa sastoji se od sljedecih vojnika: JJ koji je i zapovjednik postrojbe, Mr Dalibor, Gabi, Una i Damir1711.Zadaca je pronalazak i spasavanje vojnika Zugeca. Izvidnicki vod koji je sastavljen od specijalaca ima samo jednu misiju ponavljam spasavanje vojnika Zugec-a ..

Sve jasno?
Za 13 minuta pocinje ukrcavanje tocno u 19 sati.

Krenuli smo prema helikopteru i ukrcali se te krenuli prema liniji... Bili smo na samom sletanju kad se iz baze javio Branimir ... GP je izdao naredbu da se helikopter odmah po iskrcavanju uputi po njega jer ne znamo sto mozemo ocekivati. Iskrcali smo se uz ostatke Majdarske srusene baze na strani Austrije i rasporedili se u dvije formacije te krenuli u akciju.

Krenulo je po planu i uskoro smo stigli do mosta suljajuci se kroz mrak i gustu sumu. Radovi su im bili taman na kraju jer su svi odlazili .. ostala su samo dva cuvara (bar smo tako predpostavljali jer smo vidjeli samo jedno gnjezdo na drugoj strani obale).

- Johny .. ti, Damir1711 i Joe idete preko i osigurajte gnjezdo dok cemo ja i Una postaviti detonatore na stupove mosta i dignut cemo ga u zrak ... U 19:30 dignut cemo most u zrak te osigurati podrucje i krenuti sa povlacenjem ..

U trenutcima dok se odvijala radnja kod ekipe 1, JJ je sa svojom ekipom krenuo u procesljavanje zgusnute sikare... Rasporedili su se i krenuli pravocrtno. Nigdje nije bilo nikakvog puta koji bi ukazivao na ikakve aktivnosti na tome terenu. JJ je postao nervozan jer je znao da nesto ne stima ... Stali su i FM Josip je naredio da miruju. Pogledao je na sat ali bio je mrak pa je morao stisnuti svjetlo na satu sto se ispostavilo kao kobna greska... Bilo je 19:27 kad je netko zapucao ... zalegli su i pogledali kroz mrak u JJ-a. Cekali su zapovjed .. Zapovjed je bila da krenu sa desne strane lagano dok ce on odvratiti paznju Madjarima... Naravno tada nisu ni znali tko i gdje puca ...

Dok su 2 brigade bile u punom jeku akcije na sletiste je vec stigao Branimir Vukadin koji je osiguravao podrucje sletista..

No vratimo se mi kod FM Josipa ... Dok je njegova ekipa lagano obilazila mjesto sa kojeg dolaze pucnjevi JJ je svakih nekoliko trenutaka opalio po jedan metak u tome smjeru i spremao svjetlecu raketu kad njegova ekipa stigne na odrediste.

Ekipa 1 sa GPom na celu napravila je jednostavnu akciju koja je bila i vise nego savrseno izvedena .. bilo bi jos lakse da nije bilo tog jednog jedinog cuvara gnjezda kojeg je Damir1711 vrlo lako rjesio i zarobio... GP je izdao zapovjed da ga se ostavi jer je previse muke i sranja sa njime da se vucara dok JJ i ekipa pucaju po sumi.. Nemamo vremena, povlacenje izdao je naredbu GP i pogledao na sat 19:27 bilo je tocno... Uz povlacenje odjekivali su znani zvuci pusaka u sumi. Tatatatatattatatatatatatat - Pras - Pras ... Tatatatatatatatatatatatata - Pras - Pras ...

JJ je u frci krenimo .... A gdi je VP pitala je Una .. Ne znam gdi su se izgubili ovo je i njihova akcija trebala biti ... pozuri ... 3 minute poslije nekih 100 tinjak metara od mosta razvio se zastrasujuci zvuk dinamita koji je cjeli most vratio u rijeku .. Tu i pripada rekao je Joe i krenuo za GPom ...

Dok su se priblizavali zvukovima automatskih pusaka JJ i ekipa vec su rjesili stvar. Samo sto je ekipa stigla na odrediste JJ je proslijedio signalnu raketu tocno u mali tabor gdje su se nalazila 4 Madjara.. Pocela je strasna paljba sada svi iz svih raspoloziv sredstava 3 su dolje vikao je Dalibor jos jedan - jos jedan pobjeze JJ prema tebi ... JJ je vidio kuda bjezi i krenuo za njime imao ga je na nisanu ali nije htio pucati u ledja .. htio ga je zarobiti ... nakon 150ak metara lik se spotakne i padne i JJ ga uhvati za vrat ...
- Govori /na madjarskom posto je bivsa JJova cura bila madjarica a studirala u Osjeku / ! Gdje je nas pripadnik!
- Govori m.... ti j.... ! GOVORI !!!!
Izvadio je noz i zaprijetio mu da ce ga razrezat cjelog..
- 200 metara juzno od kampa zavezan je za drvo odgovorio je tulipan
PRAS !!! zacuo se hitac i Madjar je pao kao pokosen... JJ se okrenuo ali nije bilo nikog.. Mozda je ovaj metak bio namjenjen meni pomisli i krene uzurbano u kamp. Uz objasnjavanje situacija svojoj postrojbi sa druge strane zacuo je na vezi kako ga GP poziva i odgovorio mu potvrdno da je sve rjeseno i da se nadju kod uzletista. Krenuli su 200 metara dalje i ugledali Zugeca skros iscrpljenog i premrzlog. Stavili su ga na rame i krenuli prema uzletistu ..

Na uzletistu su vec cekala 2 helikoptera i Branimir te Gabi koji su sjeverno od mosta branili helikoptere od naleta Madjara. Srecom nije bilo previse madjara - tek poneki koji su ostali na ovoj strani prije rusenja mosta... Uz zvuke strojnica GP je na vezi dobio potvrdnu informaciju da istrebe sve sto je ostalo u blizini uzletista te ostatak ostave VP koja je na putu...

Uz ubrzano kretanje i uzljetanje krenuli smo put baze na konacno spremanje i put za eHrvatsku. Docekani smo pjesmom i veseljem.. Razmisljali smo kako cemo popiti koju sa ostalim paravojnim brigadama ali usljedila je nova zapovjed i nije bilo vremena za zajebanciju. Johny je izdao zapovjed u povlacenje u svoje orginalne pozicije i rekao da se ceka novi dan .. ceka se nova akcija ...

- Ljudi bili ste izvrsni veceras. Idemo Zugija sto prije odvesti u bolnicu i na zasluzeni odmor ...

Razmisaljao sam sto cu sa pismom? Da ga ostavim ili da ga spalim? Ma odlucio sam ga ostaviti ali u svojoj kaseti da slucajno ne pronadju sa mojim stvarima i da moja obitelj to ne pronadje.. Kad bolje razmislim u drugom trenutku bit ce nova tema novi slucaj... Izvadio sam cigaru i zapalio je a potom sam zapalio i pismo i krenuo put eHrvatske.
Dalibor
Dalibor

Broj postova : 461
Join date : 03.08.2009
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.