Studeni 2009 - Političke stranke u eHrvatskoj

Go down

Studeni 2009 - Političke stranke u eHrvatskoj Empty Studeni 2009 - Političke stranke u eHrvatskoj

Postaj  Zerocool12 on 26/12/2009, 03:01

Dobar dan poštovani građani esvijeta

Kao i obično eSrbi ne žele odustati od svojih teritorijalnih eželja. He he 'ko zna ako nastave ovakim tempom možda za sto godina bude eSrbija do eTokija. Naravno govorim ironično. No neću danas govoriti o tome. Tema današnjeg broja je mnogobrojnost stranaka u e Hrvatskoj

Kao što znate u eHrvatskoj postoji 13 stranaka. Hmm. Zanimljivo. Da bar je. Svako bi se normalan pito: '' Pa što će nam pobogu tolko stranaka?''. Odgovor ne znam ni ja sam. Morat ćete ga potražiti kod osnivača tih stranaka. Kratku analizu krećem od najslabije prema najjačoj stranci:
13. Hrvatski LijevoDesni Demokrati - Far-left Ili to možda nisu. Jesu li lijevo ili desno. Ne znaju ni oni sami. Al da bude još zanimljivije Far-left, a demokrati....
12. Hrvatski Ujedinjeni Pravasi - čini se kao neki ogranak eHSP. Ne znam njihove motive ni zašto se tako zovu.
11. Hrvatska Demokratska Zajednica - opredjeljenje je isto kao i u pravoj stranci. Moje mišljenje je da su se prekasno pojavili da bi stekli ugled pravog HDZ.
10. Koza Nostra - vidio sam u par članaka u kojima obrazlažu da žele ujedinjenje južnih slavena. Jako teško i jako nerealno...
9. Revolucionarni pokret radnika- Far-left. edit Očito su prijepori između radničkih stranaka toliko veliki da se stranka od stranke razlikuju. Sve preostaje na igračima dali žele biti više centralno radnička ili više lijevije radnička stranka.
8. Libertas - stranka sa zanimljivom prošlošću (exHDS), Edit : predstavljaju se kao stranka u kojoj su svi članovi jednaki i smatraju da je na prvom mjestu dobrobit hrvatske pa onda sve ostalo.
7. Ekipa za bolju eHrvatsku. Nastala iz HDS zbog suprotnih stajališta članova. Svakim danom sve popularnija i sa sve više članova.
6. Hrvatska Stranka Radnika - radnička stranka. Bilo bi mi drago kad vi se ove dvije radničke stranke vratile pod okrilje jedne stranke. edit Ostaje nam u nadi da će sve proći u najboljem redu oko radničkih stranaka
5. Hrvatska Ujedinjena Stranka- stranka sa slavnom prošlošću i bez koje eHrvatska ne bi bila to što je.
4. Nacional Demokrati- nastali iz oštre desničarske strane Hrvatskih nacionalista, dobivaju na popularnosti nakon ublaživanja i uljepšavanja političkog programa. Iako ponavljam isto demokrati, a Far-right
3. Hrvatski Liberalni Demokrati - jedna od velikih eHrvatskih stranaka sa slavnom prošlošću. Svjetionik liberalizma u eHrvatskoj
2. Hrvatska Stranka Prava- Starčevićeva stranka. Uzeta iz stvarnog života. Vrlo popularna i vrlo jaka stranka. U posljednja dva saziva kongresa osvaja najviše mandata i sadašnji predsjednik eHrvatske iz njenih je redova.
1. Hrvatska Demokratska Stranka - Stranka koja je najviše utjecala na povijest eHrvatske. Neki od najvećih akcija u njenom aražmanu su akcije Dani gnjeva i TO Talijanskog kongresa i priklanjanje eHrvatskoj Atlantisu. Često vrlo kritizirana zbog svojih poteza.

Nisam hito ulaziti u širinu i nadam se da sam prenio bit na vas čitatelje. Bilo bi mi drago kada bi ostavili komentare da editiram i da čitatelji imaju bolje informacije o svim političkim strankama u eHrvatskoj, hvala
Ne zaboravite vote i/ili sub.
Vaš urednik novina koji ima novi avatar,
Pero Pero

Zerocool12

Broj postova : 73

[Vrh] Go down

[Vrh]