Sijecanj 2010. - Glasnik - prvi broj

Go down

Sijecanj 2010. - Glasnik - prvi broj Empty Sijecanj 2010. - Glasnik - prvi broj

Postaj  moretousic on 23/1/2010, 23:01

Glasnik - prvi broj

UVODNA RIJEČ

Dragi čitatelji pred Vama je novo izdanje Glasnika HDS-a. Kao što vidite Glasik nije više samo novina koja služi za službena priopćenja HDS-a nego novina koja će Vam nuditi raznoliki sadržaj. Glasnik će izlaziti svake SUBOTE, a najava novog broja će u obliku newslettera izlaziti četvrtkom. U tiskari koja se nalazi u podrumu Tajništva HDS-a smo pronašli i stroj za tiskanje u boji, te Glasnik od sada ima i novi grafički design.

U ovom broju donosimo inteview s Apachyem, legendarnim zapovijednikom Vatrenih Guštera. Osim toga ćete pronaći i kratke upute za Kongresne izbore s posebnim naglaskom na anti-PTO mjere koje će stupiti na snagu u slučaju političke agresije. Za kraj Vas podsjećamo na natječaj Glasnika za sve novinare ili "wannabe" novinare.

Nadam se da ćete prihvatiti novi Glasnik i da ćete prepoznati njegovo izdizanje iznad običnih stranačkih novina. A sada uživajte u čitanju i ne zaboravite na vote i sub. Wink
Gl.urednik srdant

INTERVIEW: APACHY

Iako je zatrpan obvezama, legendarni zapovijednik Vartenih Guštera Apachy, se rado se odazvao pozivu za interview. Ovim putem mu cijela redakcija Glasnika još jednom zahvaljuje. Možemo opravdano reći da je ovo je ekskluziva, jer je ovo prvi put da Apachy daje interview.

Pozdrav i hvala što si pristao na intervju.
Pozdrav svima ... volim trolanje pa mi nije teško :p

Možeš li nam ukratko opisati tvoj eživot od erođenja pa do zapovijedanja Vatrenim Gušterima
Prvih par dana eRepublike sam bio izgubljen. Prvi koji su mi pomogli su bili Atea i ante_zuzul. To je ujedno i glavni razlog zašto sam došao u HDS. Kasnije sam se uključio u projekt eŠkola sa još nekolicinom spamera koji smo u početku najviše nervirali Starca Smile
Nakon toga sam počeo ozbiljnije pomagati novima i tako, malo po malo, i stvari su legle na mjesto. Prilikom novog baby-booma pokazalo se da je to veliki problem i nekolicina ljudi je odlučila oformiti vojni dio za mlade kadrove. U početku je bila ideja da budu Pakleni Štakori, dok tadašnji predsjednik nije dreknuo da je rekao Vatreni Gušteri. Hbg ali loše čujem Smile. Webstartm, FF, ja i još nekolicina smo počeli ih okupljati i pomalo se to pretvorilo u organizaciju koja je počela funkcionirati.

Kako je postignuta ovakva organizacija Guštera? Naime, pripadnici Guštera se hvale da su najorganiziranija postrojba eHV-a što smo i imali prilike vidjeti.
Vrlo jednostavno. Puno rada i slobodnog vremena, pomoć drugih ljudi u izobrazbi ili logistici i to je sva tajna.

Koji dio rada u Gušterima ti je najdraži i postoji li neki dio koji ti se ne sviđa?
Kao i svaka organizacija, tako i Vatreni Gušteri imaju svojih svijetlih trenutaka i s druge strane ponekad problema koje pokušavam što prije i na najbezbolniji način riješiti. Najdraži su mi Tuljani koji su na moje inzistiranje postali posebna jedinica čije članove posebno vodim. Apeliram da se svaka zamjerka u radu svih koji su Vatrenim Gušterima prvo meni pošalje da pokušam srediti. Nije lijepo kada se ljudi i postupci javno blate. Ipak je ovo vojna jedinica koja se tako i treba ponašati.

Postoji li neka vojna akcija Guštera na koju si posebno ponosan?
Obrana eHrvatske, naravno; bili su složni do ludila!

Ima li nekih anegdota i zanimljivosti iz Guštera koje bi podijelio s javnošću?
Ima, ali iskreno nisam neka osoba za prepričavanja, tako da to ostavljam drugima.

Kako gledaš na trenutnu siutaciju u eHV - u? Ima li stvari koje bi se mogle poboljšati?
Trenutna situacija je zadovoljavajuća. Uvijek ima stvari koje se mogu i trebaju poboljšati. Svi koji su u eHV se trude to i napraviti.

Koji su ti planovi za budućnost u erepubliku?
Isti kao i do sada. Dobra zabava, druženje, spamanje itd...

Imaš li što poručiti našim sugrađanima za kraj?
Samo to da se ne svađaju jer nas to slabi.

KONGRESNI IZBORI

U ponedjeljak 25.01. će se održati izbori za Hrvatski Kongres. Povodom te prilike pozivamo Vas da izađete na birališta u što većem broju i da date glas onom kandidatu za kojeg mislite da će ispuniti Vaša očekivanja. Sve nove glasače pozivamo da prouče Tutorijal za glasanje Ministarstva Obrazovanja

Na ovim kongresnim izborima je moguć pokušaj PTO-a (političkog takeovera) Kongresa. Zbog toga je odlučeno da će postojati dvije vrste kandidata. Jedni će biti službeni kandidati za koje će se glasati, a drugi će biti "lažni" službeni kandidati. Druga skupina, tj. "lažni" kandidati će imati NO VOTE avatar i za njih se NE GLASA. Oni su tu samo da spriječe kandidiranje mogućih sudionika u PTO-u. Anti-PTO stanje će se proglasiti na dan izbora ako se u TOP 5 stranaka pojavi neka nova nepoznata. Ako dođe do toga, "pumpati" će se glasovi službenim kandidatima i tako izbaciti neprijatelja. Da bi ste ostali informirani pratite obavijesti Ministarstva obrane ili Ministarstva informiranja.

Pozivamo sve članove i simpatizere HDS-a da nam se na dan izbora pridruže na stranačkom chatu kako bi Vam omogućili besplatne karte za selidbu i pružili savjet za koga glasovati ukoliko to bude potrebno.
Također pozivamo i kandidate koji nisu dobili podršku stranke da se prijave na naš forum i priključe aktivnom članstvu do slijedećih izbora.

Podsjećamo Vas na akciju "Pokažimo eSvijetu što znači biti eHrvat" koja je pokrenuta još u travnju 2009. . Nadamo se da će se sve stranke ponovno odazvati i poslati golde od kongresnih medalja u HNB. Tako će se skupiti 200 golda koji su državi itekako potrebni.

Ovim putem želimo sreću svim kandidatima i da, ako dođe do toga, spriječimo PTO.

NATJEČAJ ZA NOVINARE

Pozivamo sve građane da napišu članak do 29.01.2010, te ga pošalju na glasnik_hds_a@yahoo.com. Nagrada je 50 HRK i objavljivanje potpisanog članka u Glasniku, a ako nas neki članak baš obori s nogu i ako se mi u njega zaljubimo Razz autoru će biti ponuđeno pisanje kolumne u Glasniku. Poželjno je da tema članka bude politička, ali nije obavezno. Članak bi trebao imati razrađenu i zanimljivu temu. Članke u kojima se vrijeđa ili optužuje nećemo uopće uzeti u obzir. Stoga svi vi koji volite pisati, svi vi koji vodite novine, svi vi koji želite malo slave u našem Glasniku: Pišite! Pišite iz srca! Pišite što narod voli!

moretousic

Broj postova : 185

[Vrh] Go down

[Vrh]