eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prosinac 2008. - Novine Danasnjice - Intervju sa Roby Petric

Go down

Prosinac 2008. - Novine Danasnjice - Intervju sa Roby Petric Empty Prosinac 2008. - Novine Danasnjice - Intervju sa Roby Petric

Postaj  Johny Stulic 25/4/2009, 07:17

Novine Danasnjice - Intervju sa Roby Petric

Povodom prvog clanka Novina Danasnjice odlucio sam napravit jedan intervju i to sa Predsjednikom Roby Petric.

Kako bi što vise novih igraca uveli u drustvo eRepublik Hrvata odlucio sam vam linkat chat na kojem mozete pitat sve sto vas zanima uvijek su prisutni stariji igraci i uvijek ce vam pomoc. Radi bolje komunikacije izmeđdju chata i igre u chatu stavite svoje ime isto kakvo je i u eRepublik-u.
Stisnite OVDJE kako bi usli u chat. Za vrijeme dok ste na chatu mozete malo scrollat prema dole i stisnut da vam se otvori i forum tako mozete listat postove na forumu i istovremeno chatat.

Za forum eHrvatske stisnite OVDJE .

Povodom proglasenja Roby Petric kao Predsjednika odlucio sam se na intervju s njim.


Markisim Dart:Evo prvo da pitam jedno pitanje koje me jako zanima kao predsjednik SAD vi ste dali ostavku i htjeli ste prestat sa igrom da li vam je samo eHrvatska vratila zelju ili postoji jos nesto?

Roby Petric:Da, dao sam ostavku kao Predsjednik SAD-a, to je bila odluka u trenutku kad je igra prelazila sa Beta verzije na V1, i dogodilo se toliko promjena na losije da je to bilo neshvatljivo, to vise nije bila ista igra. Od preko 100 testera bilo je skoro na prste jedne ruke lako nabrojati ljude koji su bili zadovoljni. Ostatak se bunio i pokusao ukazati na brdo propusta i stvari koje unistavaju igru, ali nije bilo takta ni obzira od strane admina da se to ucini. Tada sam odlucio maknuti se iz igre, dao ostavku i promjeniti igru. Vec nekoliko tjedana poslije nacuo sam da postoji mogucnost uvrstavanja Hrvatske u eRepublik i onda se aktivno vratio, vjerujuci da mogu iskustvom i znanjem pomocu razvoju drzave pogotovo na pocetku. No svo vrijeme pratio sam i zbivanja na Hrvatskom forumi i aktivno sudjelovao, tako da nikad nisam zapravo otisao doslovno.

Markisim Dart:Kao bivsi predsjednik SAD i kao novo izabrani predsjednik od strane Hrvatskog vijeca ponajprije bih vas pitao jeste li ocekivali tako nesto kao predsjednistvo u eHrvatskoj?

Roby Petric:Vjerujem da moj izbor za v.d. Predsjednika eHrvatske nije posljedica bivse funkcije, vec truda i rada ulozenog u pokretanje i stvaranje drzavnih institucija,gospodarstva i odnosa s ljudima u Vijecu, koji su izuzetno homogeni i svi imamo jedan te isti cilj - postavljanje kvalitetnih temelja hrvatske drzavnosti, da bi u buducnosti postali prepoznatljiv faktor na gospodarskoj i geoolitickoj mapi eRepublika.Manje je vazno tko je u ovome trenutku Predsjednik tko Ministar, vazno je samo da se kvalitetno radi i provodi plan koji smo si prije zacrtali. Sto se tice samo funkcije ona je manje vazna jer unosi odredjene odgovornosti i zadatke koji nisu bas ni najugodniji, a ponekad ni priblizno laki.

Markisim Dart:eHrvatska trenutno ima preko 1500 stanovnika, vi kao i jos starijih igraca ste ocekivali znatno manju populaciju sto je posebice doprinjelo takvom baby-boom?

Roby Petric:Ovaj priljev igraca je definitivno neocekivan i nitko se nije tome nadao, ne samo od nas starijih vec je cijeli eSvijet sokiran time. Reci cu za usporedbu - u lipnju sam usao u igru i doselio u SAD tamo je bilo 1200 igraca od cega kojih 500-ak aktivnih. Ovo sta smo uspjeli napraviti je premasilo sva ocekivanja. Priljev je u prvom redu posljedica kvalitetne pripreme i kvalitetne promocije eRepublika, pogotovo na hrvatskim forumima i po newsgrupama. Imali smo srecu da je i sam eRepublik odlucio radit promotivni materijal koji je preveden na hrvatski i poslan hrvatskim medijima. I taj segment promocije dao je odredjenu tezinu pogotovo medju starijom populacijom. Reci cu samo da prema popisu stanovnistva imamo preko 300 registriranih ljudi starijih od 27 godina, sto je iznad prosjeka erepublika i tvori izuzetno kvalitetan temelj brzog razvoja eHrvatske u Novom Svijetu. Uspijemo li vecinu nasih ljudi zadrzati u igri imat cemo strasu populaciju - educiranu,kvalitetnu, i to nam omogucava odlicno i gospodarko i geopoliticko pozicioniranje vec nakon tjedan dana postojanja Domovine.

Markisim Dart:Kao sto vec neki znaju vi ste vodja HDS kakvi su vasi planovi sa strankom?

Roby Petric:Hrvatska Demokratska Stranka je osnovana s ciljem da bude kvalitetna prevaga u buducoj hrvatskoj politickoj sceni i da privuce ljude koji teze kvalitetom i solidarnom suzivotu u eDomovini. Pocetni cilj stranke je da pruzi utociste istomisljenicima i da ona posluzi kao inkubator za buduce kvalitetne kadrove koji ce u buducnosti voditi eHrvatsku, a to ce im biti omoguceno kroz edukaciju i prolazak kroz hijerarhijske razine unutar stranke. Mi stariji clanovi imamo dovoljno iskustva da odgojimo novi narastaj ljudi na kojima ce ostati vodjenje drzave za to ce im biti omoguceni i odbori koji ce biti paralelni sa strukturama vlasti i u kojima ce se moci lakse uvoditi u one naprednije stvari koje su vazne u funkcioniranju drzave, bilo da se radi o gospodarstvu, sigurnosti zemlje itd.

Markisim Dart:Vidjeli smo vec organizirao se loto. Od kud takva ideja u ovoj nedavno otvorenoj drzavi?

Roby Petric: Ova nagradne igru koji smo pokrenuli je zapravo vladin mehanizam da poboljska gospodarstvo. Nagradne igre i od prije postoje, ali na ovaj nacin doci ce do dovoljnog i kvalitetnog priljeva novcanih sredstava potrebnih hrvatskog gospodarstvu da bi isplatilo place odnosno podiglo ih da bi mogli omogucit svakom eGradjaninu placu koja osigurava egzistenciju a ona je u eRepubliku 1 Food +1 Gift dnevno. Morate razmjeti u kakvoj smo situaciji dobili drzavu - bez ijedne krune, bez ijedne tvrtke bez icega,doslovno -Tabula rasa! Uspjeli smo pokrenuti drzavne tvrtke privatnim novcem svih nas koji smo mjesecima radili i skupljali novac i preusmjerili to sve za osnivanje tvrtki i place novim igracima jer jedino tako smo ih mogli zadrzate prve dane u igri. Nagradna igra ce donijeti novac potrebam za dizanje placa na 2HRK masi igraca a s druge strane trudili smo se biti posteni i omoguciti kvalitetne nagrade. Reci cu samo da su recimo kuce u nagradnoj igri zapravo privatno vlasnistvo dvojice starijih igraca -
Sucka i Prleta koji su ih se odrekli. TO samo pokazujemo kako krpamo kraj s krajem radi u namjanju ruku cudnih odluka admina koji su nam ogranicili sredstva.

Markisim Dart:Kada prestane ovoliko ljudi dolazit u eHrvatsku kad se sve normalizira kakvi su vasi osobni planovi?

Roby Petric:Do normalizacije je jako dug put slijedecih nekoliko mjeseci ce se ukupno radi na normalizaciji i uspostavi kvalitetnog gospodarstva, vojske i svega sto cini jaku i kvalitetnu drzavu, tako je pojam normalizacije relativan. Osbocno cu se kandidirati za mjesto Predsjednika eHrvatske na prvim sluzbenim izborima 5 sijecnja i pokusati sprovesti cijeli plan do kraja , odsnosno zajedno s Vladom postaviti temelj hrvatske drzavnosti. Nakon toga- tko zna? Ono sto je sigurno jest da nakon sijecanjskih izbora necu vise kandidirati za Predsjednika jer vjerujem da vise od dva mandata ne cini dobro ni za jednu demokraciju, ali cu ostati aktivno sudjelovati u Vladi i pomagati Domovini svojim iskustvom i znanjem.

Markisim Dart:I za kraj ako imate nesto jos za reci ili poruciti nesto ostalim igracima?

Roby Petric: Samo radite i vjezbajte i ukljucujte se aktivno i ovdje u medijima i na forumu, sto nas je vise aktivnih to cemo biti jaci i homogeniji, a u eRepublika jacina drzave se ne broji brojkama i skillovima vec homogenocsu i organizacija izvan eRepublik funkcijama. Ako zelite ostvariti bilo kakvu karijeru u eRepubliku - samo si je odaberite i prijavite na forumu to je najbolje sto igra nudi ne radi se samo o dva klika dnevno vec o integraciji razlicitih servisa. Radije me izuzetno velik broj clanova na forumu i sve veci broj ljudi na chatu koji ubrzano uce sve o eHrvatskoj i eRepubliku. Pridruzite se svi jer samo tako gradimo domovinu - zajednistvom.


Zahvaljujem se Roby Petric na intervjuu.

Ukoliko vi imate ideju,priču ili ako ste napravili intervju s nekom poznatom osobom a nemate gdje objavit javite se meni ( Markisim Dart ) i ukoliko je dobro to što ste napravili objavit ću vašu ideju,priču,intervju sa vašim imenom.


P.S. ne zaboravite vote i Subscribe kako bi bili u toku sa svim budućim člancima.

Johny Stulic
Admin

Broj postova : 289
Join date : 18.04.2009

https://ehnc.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.