eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ožujak 2010. - Interview: Josx

Go down

Ožujak 2010. - Interview: Josx Empty Ožujak 2010. - Interview: Josx

Postaj  tajnoime 19/3/2010, 02:52

U ovom broju magazina Area51 predstavljamo Josx, aktualnu Ministricu informiranja, zastupnicu u eHrvatskom kongresu, donedavnu šeficu HUSa.


AREA51: Pozdrav Josx ...
Josx: pozdrav

AREA51: Može par riječi o RL?
Josx: može Very Happy
Josx: u RL Nataša (nema nikakve veze s nickom Razz ), 30 i nešto sitno godina iz Zagreba, dipl.oec, radim u struci

AREA51: Odakle onda ovaj nick?
Josx: slučajno nastao na jednom forumu davno, nema neke posebne priče oko nicka Very Happy

AREA51: Koje si sve igre dosad igrala? Mislim na ove online...
Josx: niti jednu Very Happy
Josx: ovo mi je prva

AREA51: Pa kako si onda čula za erepublik? I što te privuklo u igru?
Josx: čula sam od jednog igrača o ovoj igrici, nagovarao me danima da počnem igrati, jedva pristala Razz
Josx: počela igrati, igrica mi bila uuuuužasno dosadna

AREA51: Čega se još sjećaš iz tog razdoblja?
Josx: nagovorili me da udjem u HUS, dođem na chat i zapravo taj aspekt igre me zainteresirao

AREA51: To je bio 9. mjesec ako se nevaram...
Josx: da, 14.9.

AREA51: Dosta si aktivna u HUSu... nekoliko puta već kongresmen...
Josx: 4 puta zastupnica u Kongresu

AREA51: Vodila si promociju stranke i izbore... trenutno si i predsjednica stranke...
Josx: da 3 puta do sada sam vodila izborni stožer, promociju vodim otkada sam ušla u stranku
Josx: jedanput sam bila potpredsjednica stranke i evo sada po drugi put predsjednica

AREA51: Koliko ti to vremena oduzima?
Josx: dopodne kad sam na poslu pomalo škicnem i navečer kad dođem doma

AREA51: U HUSu ima dosta žena... kako to objašnjavaš i dali je to možda tvoj utjecaj... Mislim to što je žena predsjednica...
Josx: mislim da nema i da je sve vise žena aktivno u erepu... vidim svakim danom sve više novih mladih nadolazećih potencijala... no većinom se klone politike, više ih ima u vojsci

AREA51: Kako si zadovoljna funkcioniranjem stranke?
Josx: mislim da idemo u dobrom smjeru, no još treba puno raditi na što većoj aktivnosti

AREA51: U zadnje vrijeme je pojačana suradnja sa drugim strankama... što možeš reći o tome?
Josx: da, odnosi sa drugim strankama su svakim danom sve bolji
Josx: imamo jako dobre odnose sa HLDom i HSPom, odnosi sa Ekipom i HDSom su svakim danom sve bolji, sa društvom iz Libertasa smo u super odnosima

AREA51: Smatraš li onda da je došlo vrijeme da se politika ujedini oko interesa eHR?
Josx: mislim da je i nekako se nadam da smo na tom putu
Josx: mislim da su ljudi koji su trenutno na čelu stranaka (tu prvenstveno mislim na top 5 stranke) napravili jedan pozitivan iskorak u tom smjeru

AREA51: No, već neko vrijeme si ministrica informiranja... kako si se tamo snašla i kakva su iskustva?
Josx: ministrica sam kratko vrijeme
Josx: no evo MI mi je brzo priraslo srcu, ljudi koji tamo rade su super ekipa - pozdrav dečkima Wink
Josx: pokrećemo neke nove projekte, radimo puno, nadam se da ljudi prepoznaju nas trud i rad

AREA51: Utječe li politika na vaš rad i kakav je sastav ljudi tamo?
Josx: mislim da politika ne utječe na rad ministarstva, sastav ljudi je šarolik - ima nas iz HUSa, HDSa, HLDa, Ekipe, HSPa... i funkcioniramo savršeno
Josx: politiku nastojimo ostaviti izvan MI i mislim da nam poprilično dobro ide

AREA51: Kakvi su daljni planovi u MI?
Josx: daljni planovi... pa krenuli smo s novim konceptom izdanja
Josx: umjesto 2 imat ćemo čak 4 izdanja, pokrenuli smo novi projekt - INFO regional MM project zajedno s kolegama iz eBIH i eSrbije s kojim želimo promovirati kvalitetno novinarstvo na našim prostorima

AREA51: Koji ti je najdraži dio igre? Zacijelo politika koliko vidimo?
Josx: politički Razz
Josx: i naravno chat i druženja na chatu

AREA51: Što te smeta kod ostalih igrača?
Josx: predrasude, opterećenost "proslošću", sindrom ovce XD
Josx: stranačka prepucavanja, niski udarci za vrijeme izbora
Josx: nastojim se držati po strani, ne ulaziti u ta prepucavanja, ne svađati se preko članaka

AREA51: Nabroji pozitivne i negativne stvari u igri...
Josx: ma nema pozitivnih i negativnih
Josx: sve što je pozitivno, u jednom trenutku bude postane negativno, i tako u krug onda
Josx: pozitvne stvari su ljudi, druženja, zabava, igra
Josx: negativne su prepucavanja, niski udarci, povremena dosada koja rezultira odlaskom ljudi iz igre
Josx: ljudi zaboravljaju da je ovo ipak samo igra, užive se previše, previše shvaćaju neke stvari osobno, preburno reagiraju

AREA51: Istina da... Kakvi su ti daljnji planovi?
Josx: vodstvo stranke prepuštam svom potpredsjedniku The_Pro-u, za Kongres se ne namjeravam kandidirati, posvećujem se u potpunosti MI, pilot projektu eSveuciliste i nekim novim projektima koji će naići
Josx: u 7.GB sam sad, odlučih isprobati i taj aspekt igre... pozdrav dečkima i curama iz 7. gb Wink

AREA51: Prepoznatljiva si i po svojim nogicama, dakle po avataru... odakle ideja za to...
Josx: kao i svako žensko biće volim štikle XD
Josx: dugogodišnja sam forumašica i na svim forumima mi je avatar sa štiklama zaštitni znak
Josx: to i citat - daj djevojci prave cipele i ona će osvojiti svijet Razz
Josx: koji mi stoji u potpisu na raznim forumima
AREA51: Ma daj... Priznaj da si to sad izmislila...
Josx: nisam... inače to je citat Camile Morton

AREA51: Misliš li da su žene ravnopravne u eHR?
Josx: hmmm mislim da jesu, no problem je što ih ima malo... pogotovo u politici

AREA51: Dali si dobivala kakve negativne komentare ili reakcije na chatu zbog toga čto si žena?
Josx: Moram priznati da nisam nikad. Ponekad stičem dojam da mi je to što sam žena čak i mala prednost.

AREA51: Misliš li da je vrijeme za ženu na čelu edržave?
Josx: Zašto da ne ukoliko se kandidira jedna dovoljno sposobna i voljna
Josx: Moj glas i podršku ce dobiti odmah Smile

AREA51: Nešto se šuška da se zaručuješ...
Josx: ezaručena sam Razz
Josx: dobro se suška

AREA51: Čuo sam da je neki mafijaš u pitanju... O kome je riječ?
Josx: hahahah
Josx: SodomCRO-u XD

AREA51: Oho... dakle istina je... jeli to eljubav u pitanju ili nešto deseto?
Josx: hahahah, pa nastojimo biti u trendu
Josx: svi su poludili za evjenčanjima, eromansama

AREA51: Kako ste se našli?
Josx: posvađali se prvo, kroz suradnju u koaliciji smo se počeli družiti mi HUSovci s HSPovcim i eto
Josx: ajme gdje me nađe s ovim pitanjem XD

AREA51: Tvoja poruka novim igračima?
Josx: ne odustajte, dođite na chat, pitajte sto vas zanima, uvijek će se naći netko tko će vam pomoći, čitajte tutorijale
Josx: razmišljajte svojom glavom, isprobajte sve aspekte igre i ne zaboravite da je ovo samo igra - igrajte se Very Happy

AREA51: Poruka za kraj?
Josx: vote :p

AREA51: Hvala na intervjuu, bilo mi je drago pričati s tobom...
Josx: i meni s tobom

* Razgovor vođen u prostorijama Redakcije magazina AREA51, 13.03. 23.20h, Day844.

Do sljedećeg broja,

Mr. Dalibor

tajnoime
Admin

Broj postova : 345
Join date : 07.03.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.