Veljača 2010. - Glasnik - drugi broj

Go down

Veljača 2010. - Glasnik - drugi broj Empty Veljača 2010. - Glasnik - drugi broj

Postaj  tajnoime on 14/4/2010, 10:18

UVODNA RIJEČ

Za početak zahvaljujem se svim novim pretplatnicima. Nadam se ćemo opravdati povjerenje koje ste nam ukazaili. Drugi broj novog izdanja je pred Vama. Kao što vidite imamo još jednu novost u layoutu Glasnika. Svaki članak je dobio svoj link čime lakše pronalazite sadržaj koji vas najviše zanima. Druga novost koja se uvodi u ovom broju je rubrika Riječ Predsjednika.Ta rubrika će biti rezrvirana za Predsjednika HDS-a putem koje će iznositi javnosti novosti u stranci. Uz to u ovom broju donosimo eksklzivni interview s Predsjednikom eHrvatske GP.1, te osvrt na kongresne izbore.

Ovim putem Vas obavještavam da je natječaj za najbolji članak ZAVRŠEN. Rezultate ćete doznati u sljedećem broju. Pripremamo i novu nagradnu igru. Detalji također u sljedećem broju. Mogu Vam samo reći da se neće trebati pisati članci i da će nagrada biti puno vrijednija od 50HRK.

Uživajte u čitanju i ne zaboravite vote i sub Smile

gl. urednik srdant

INTERVIEW: GP.1

Iako svi dobro znamo koliko posla ima Predsjednik GP.1 je odmah prihvatio poziv za interview, te u rekordno brzom vremenu dostavio odgovore. Ponosni smo što se Predsjenik odlučio dati interview našoj novini. Tim je pokazao da je uistinu Predsjednik cijele eHrvatske i da je iznad stranačkih podijela.

Pozdrav i hvala što si pristao na interview.
Pozz,sve za HDS Very Happy

Evo za početak, standardno pitanje: možeš li nam reći tko je GP.1 u RLu i prepričati ukratko eŽivot od početka do danas?
GP.1 je čovjek koji ima 25 godina,oženjen,ima djete,zaposlen...
Moj sam početak je bio u HUS-u,no nakon nekog vremena odlazim u HLD i tamo sudjelujem aktivno u radu (jedan mjesec sam malo postio od erepa,nakon prvog sluzbenog mandata) ,3 puta u kongresu,3 puta predsjednik stranke,radio u uredu za dijsporu,u agenciji za nekretnine...

Kako si se odlučio kandidirati za Predsjednika eHrvatske? Je li to bila laka odluka?
Ponajviše na nagovor svojih kolega. Naravno da nije bila laka odluka,treba izbaciti RL na mjesec dana i još da pljuju po tebi.

Kako si se osijećao 6.1. ujutro kada su se birališta zatvorila?
Čudno,ponosno ,neopisivo iskreno ne postoji riječ koja bi to mogla opisati.

U zadnje vrijeme čitamo dosta članaka koji pozivaju na napadački rat i čak i bezobrazno tebe optužuju za nesposbnost. Smeta li ti to i možeš li malo građanima objasniti naše trenutne napadačke sposbnosti?
A dobro,moja greška je što sam naveo one ciljeve ,da sam znao detaljno stanje našeg gospodarstva ne bih sigurno to postavio. Postoji šansa da napadnemo, svi koji žele toliko taj napad i rat neka doniraju u Ratni Fond eHrvatske koji služi isključivo za napadačke ratove,dok HNB sluzi za MPP,plaće ,sirovine i poticaje gospodarstvu. Kada se skupi dovoljno golda za napade (proglašavanje rata i napade na regije), tj. oko 2500 golda mi krećemo.

Evo kongresni izbori su iza nas. Možeš li kratko prokomentirati razultate i sudjelovanje građana u anti-PTO planu?
Rezultati su po meni dosta realni, iako me cudi loš odaziv HDS-ovih glasača na ove izbore. Rekao bi da je to naša realnost, kroz kongresne izbore se vidi povezanost stranke. Građanima svaka čast sto su sudjelovali u anti-TO mjerama,na svu sreću nije pokušan TO, ali i da je vjerujem da bi ga spriječili,jos jednom vam hvala.

Kakvo je stanje u koaliciji nakon izlaska NDa? I kakvi su odnosi HLDa i NDa nakon utrke za TOP 5?
Iskreno, nemam niti jednu funkciju sada u HLD-u i ne bih znao odgovor na to pitanje.

Mandat ti se bliži kraju. Jesi zadovoljan postignutim? Da se možeš vratiti bi li nešto drugačije napravio?
Nisam zadovoljan s učinjenim, gubitak 4 regije ne može biti zadovoljavajući, iako bi teško još jednu regiju obranili. Puno toga bi promjenio no sad je kasno za to,nema povratka.

Koji su ti planovi za ebudućnost?
Planovi za ebudućnost? Heh, predah od par dana pa onda viditi što dalje. Od kada sam Predsjednik samo je posao i eRepublik, a sada bih se malo posvetio i ostalome.

Za kraj: imaš li što poručiti građanima?
Ne dajte da vas razdvajaju,budite složni i čekajte svoju priliku.
Nikome nije u interesu da ostanemo bez države, a ovi što kažu: „napadni, bolje je da ostanemo bez regija pa se borimo“ - oni će prvi otići iz igre. Ne dajte se manipulirati i budite sretni. Pačete za ratom, imamo svaki dan trening rat, prije par mjeseci smo molili da jednom tjedno bude rat i živilo se. Ne dajte se manipulirati lažima, doći će i naša prilika za osvajanja, samo moramo biti pametni.

Hvala još jednom na tvom vremenu i puno sreće u eživotu.
Hvala, nema na čemu, pozz

KONGRESNI IZBORI

U ponedjeljak 25. Siječnja održani su kongresni izbori. Na izbore je izašlo 35 % državljana naše eDomovine, što je 0.2 % više nego na prošlim izborima.

Kao i svake prijašnje izbore, tako je i ovaj mjesec HDS golde dobivene od kongresnih medalja donirao na HNB. Prilažemo screenshot:

Na kongresnim izborima izabrani su sljedeći zastupnici:
HSP: Tom Cat, Matheus von Stenjevec, Roman Rajh, hepy, cmdgeneralmarka, marko-st, Djani Ujkan Marich, Luka Rahowa Kroat, topnik1886, tor001, Hunter 1911, Rijeka051, habicht, Hrvoje Sutic, Jurij Aly
HDS: MegadetH_Croatia1, axtorZ, EgZeKuTToRrRrrr, Dubrovnik 1919, ghostwheel, MikiST, Kiree, Moth Split, Odin The Wanderer, mirek12345, Niko266
HUS: PeeKaBooh, Ruxa, Milan_Zg, The_Pro, Josx
Ekipa: Blood Blade, wayoflife, Wrapcheus, dado007, scout13
HLD: Zerocool12, Crni Roko, Marko Grozni
Libertas: alenz

Grfikon osvojenih mjesta u postocima izgleda ovako:

U odnosu na prijašnje izbore HSP i HDS su zabilježili porast broja zastupnika, Ekipa za bolju eHrvatsku bilježi pad dok su HUS, HLD i Libertas zadržali podjednak broj igrača u kongresu.

Posebnost ovih izbora je ta što se provodio anti – PTO plan koji je zahvaljujući izvrsnom odazivu građana i odličnoj suradnju među institucijama u potpunosti uspio. Nije bilo pokušaja PTOa, ali nam vježba svima jako dobro došla. Još jednom se pokazalo da smo ujedinjeni kada su nacionalni interesi u pitanju.
Ovim putem čestitamo svim igračima koji su dobili povjerenje državljana eHrvatske i tako ušli u kongres. Nadamo se da će svoje obaveze obavljati časno i na čast našoj eDomovini.

RIJEČ PREDSJEDNIKA

Lipi moji,

još jedni kongresni su iza nas. Rezultate ste mogli vidjeti članak prije, statistika je super... Skok od 120% u službenim zastupničkim mjestima, daleko najbolja iskoristivost glasova od svih top 5 stranaka. Dvije dodatne fotelje su nam pobjegle za jedan glas i jedan avatar. Suma svega ide na ruku uzlaznom trendu koji će se, nadamo se, nastaviti. Ovim putem opet čestitam svim ostalim strankama, posebno HSP-u, koji je odnio najveći broj kongresnih mjesta ove izbore. Ljudi, čestitam, i nadam se da ćete vi jednako ovako čestitati nama iduće izbore Razz.

Nadalje, ova pošast dijeljenja banova šakom i kapom nije zaobišla ni HDS. Nakon nekoliko izgubljenih tenkova i odličnih igrača iz redova drugih stranaka (AtFG npr.), pokosilo je i nas, negdje pri korjenu. Elessar1977, MissLittleBambi i rocker-ma još čekaju odgovore na appeal, i zajedno s njima se nadamo najboljem.

Budući da admini, izgleda, zatvaraju sve što ima ikakvog doticaja s rockerom, tako je i nesretnim slučajem jedan od službenih orgova stranke završio pod banom. Kako zbilja nema osnove za taj ban, očekujemo skori unban, no do tada, gubitak je 300+ golda. Žalosno, velika suma čiji će nedostatak utjecati na rad stranke kroz iduće neko vrijeme.

Što nas vodi do slijedećeg dijela. HDS je do sada redovno plaćao, tj. donirao golde državi za 1 MPP. Ovaj mjesec to zbog navedenih banova nismo stigli učiniti, no nadam se da će se stvari popraviti u skoro vrijeme, jer ipak ne želimo biti prozivani da se ne odazivamo na akciju koja je u konačnici naša ideja. MPP će biti plaćen, samo je pitanje vremena.

Što se tiče unutar stranačkih zbivanja, Mladež je reanimirana, i čekamo da momci prijeđu s filozofiranja u djelo. No, nadam se da će se isplatiti čekati. Također, pozivam sve članove da prisustvuju stranačkom sastanku sutra u 20:00 h.

Zadnja točka su predsjednički izbori. Cijela stranka radi na pripremanju kampanje, podrška se skuplja. Pristupljeno je svim strankama, koje će se nakon izlaska programa konačno odlučiti jesu li uz naš bok ili ne. Stvari izgledaju bolje nego prije, čini se da ćemo konačno moći i sastaviti neku višestranačku vladu koja nije pod paskom HSP-a Razz. Naravno, na poziv za pregovore oko podrške, HSP nas je odbio, navodno 'sukob' HSP vs. HDS još traje. Momci misle da smo u nekakvom međusobnom ratu ratu, što ćeš... Ta kvazi-mržnja prema nama mi još nije postala jasna, no očito su više zaokupljeni nekim svojim osobnim vendettama nego stanjem eLijepe Naše. Da se razumijemo, pristupili smo svim strankama s ponudom da kreiraju s nama program i Vladu, ne samo da nas podrže. Dok su ostale stranke ispravno odlučile pričekati da se naš dio programa dovoljno iskristalizira i dovede u detalje pa tek onda odlučiti o sudjelovanju, HSP je izrijekom odbio bilo kakvu pomisao na to. Mislio sam da su im problem ljudi, programi, ideje, no kako su odbili da stastave dio programa, da ponude ideje i ljude, zaključujem jedino realno. Nije njima do eHrvatske... Pozivao sam na pomirenje, no bole me ovakve kratkovidnosti i kažem, neka im njhov mračni izolirani kutak. Nije na meni da ih izvlačim...

Na kraju, pitate se tko će biti HDS-ov predsjednički kandidat za veljaču? Hehe, neću vam reći, saznati ćete i sami kroz koji sat, večeras ili sutra ujutro.

Iskreno vaš,
tripl3

tajnoime
Admin

Broj postova : 345

Korisnički profil

[Vrh] Go down

[Vrh]