Ožujak 2010. - STANJE NAKON IZBORA i INTERVJU S TOROMAN-om

Go down

Ožujak 2010. - STANJE NAKON IZBORA i INTERVJU S TOROMAN-om Empty Ožujak 2010. - STANJE NAKON IZBORA i INTERVJU S TOROMAN-om

Postaj  tajnoime on 14/4/2010, 10:24

Iza nas su još jedni kongresni izbori koji su donijeli dosta uzbuđenja diljem svijeta. Evo pregleda Kongresnih izbora u kojima su aktivno sudjelovali pripadnici raznih vojski EDEN-a.

eČeška: s ozirom da je bila izbrisana s karte i da je ostala bez kongresa u eČeškoj su se drzavljanstva davala automatski. Na izborima je sudjelovalo oko 1800 glasača iz svih dijelova eSvijeta (danas eČeška ima manje od 1200 stanovnika) u cilju stavljanja eČeške pod kontrolu jednog od 2 najjača saveza. Pobjedu su odnijeli EDENovi kongresnici s rezultatom 11-9

eBiH: već tradicionalni pokušaj PTOa od strane Srba je ponovno propao. Demokratska stranka eBiH je zajedno s ostalim strankama koje se bore za očuvanje eBiH u EDENu odnijela natpolovičnu većinu i Kongresu.

eJužnoafrička republika: channeri su napustili eJAR tako su originalni stanovnici uz pomoć EDENa osvojili 9 od 10 mogucih mjesta.

eBelgija: i ovdje su proEDEN kandidati odnijeli natpolovičnu većinu. Osiguravanje ove zemlje je velika strateška pobjeda EDENa. Nema opasnosti da će eBelgija iznenada objaviti rat nekoj od članica EDENa. S obzirom na položaj eBelgije kongres u rukama proPhoenix stranki je mogao dovesti do iznenadnih blokiranja i sabotiranja EDENovih planova.

eŠvicarska: na žalost i dalje ostaje u rukama shaolina koji ponovno imaju natpolovičnu većinu.

Poseban osvrt zaslužuje eAustralija. eAustralija je bila pod rizikom PTOa od strane channera koji su se odselili iz eJAR-a. Na sreću, bili su slabo zastupljeni pa su osvojili samo 5 mjesta. Hoće li tih 5 channera u Kongresu provoditi masovno davanje državljastava za neki budući PTO je pitanje na koje treba posebnu pozornost obratiti. U eAustraliji je izglasan i Impeach predsjednika Cerb-a koji ga je sam zatražio zbog RL problema.

S obzirom na nedavne događaje nužno je reći par riječi o stanju u EDEN-u. Izgleda da je eUSA izgladila svoje unutarnje nesuglasice (između Predsjedinka i Načelnika Glavnog Stožera) i stanje se napokon smiruje. Pojavilo se dosta članaka o izlasku eUSA iz EDEN-a, ali to nikada nije bilo službeno stajalište eAmeričke Vlade. Također pisalo se o raznim zamjerkama i u eUSA i u zemljama EDEN-a (eHrvatska pogotovo). Ovim putem želim svima poručiti da se suzdrže od pisanja takvih članaka i komentiranja istih. eUSA je i dalje član EDEN-a što je i pokazala svojim sudjelovanjem u obrani eFinske, obrani Rhone Alps i u anti PTO akcijama. EDEN nije savršen savez te kao takav može uvijek imati manjih trzavica. Naše savezništvo i bratstvo i dalje ostaje čvrsto.

za MVP: srdant, MoFA

Za kraj Vam donosimo još jedan intervju našeg ambasadora u eBiH Zvonzi-ja. Ovaj put je razgovarao s njihovim Predsjednikom Toroman-om.

obrazek

Draga eNacijo, ovaj put vam donosim zanimljiv intervju sa predsjednikom eBosne i Hercegovine Toromanom, kojim ću vam pokušati približiti stanje u susjednoj nam saveznoj državi.

Zvonzi: Kao prvo, zamolio bih te da mi kažeš ponešto o sebi u RL, ponešto o sebi u eŽivotu. Kako vidiš svoju budućnost u Erepubliku?
Toroman: U RL imam 30 godina, dipl.ing.el. eRepublik igram malo vise od godinu dana,ono sto bih izdvojio medju uspjesima je da sam predsjednik eBiH po treci put. O buducnosti je tesko govoriti,igramo se pa kud nas ovo odvede:)

Zvonzi: Što misliš o općenitom stanju u eBiH? Ide li eBiH putem kojim ti želiš?
Toroman: Stanje u eBiH na moju zalost nije bas sjajno. Negdje smo na putanji koju bi zelio ali nije to onaj pravi put, mora se jos puno raditi kako bi eBiH bila tamo gdje ja zelim da bude

Zvonzi: Planiraš li se opet kandidirati na predsjedničkim izborima, i pokušati uhvatiti već četvrtu predsjedničku medalju?
Toroman: O predsjednskim izborima trenutno ne razmisljam. Ne znam da li ce se sta promjeniti u skorijoj ili daljoj buducnosti ali za sad nemam plan da se opet kandidujem. Doduse nisam imao namjeru ici ni po trecu predsjednicku medalju pa se to iznenada desilo.Opet kazem igramo se, pa cemo vidjeti.

Zvonzi: Malo škakljivo pitanje, ali što kao predsjednik misliš o DSS-u? O njihovim čestim pokušajima impiča, o njihovom planu i programu?
Toroman: Ma do sad i vrapci na grani znaju cemu sluzi DSS u eBiH. Sve price o tome kako su oni tu za bolju eBiH i sta ti ja znam, su mi toliko smijesne. Valjda ovih 575 eSrba (koliko su kongresmeni DSS drzavljanstava podjelili do sad) su dosli u razgledanje i turistisku posjetu? Ma ne bi oni nikad TO,nisu oni takvi (sarkastično, op.a.). Prijedlozi kongresmena DSS su u vecini slucajeva presmjesni, od donacija na privatne orgove, konstantnih pokusaja impičeva. Ah,da..Zaboravio sam,to oni sve rade za "bolju eBiH".

Zvonzi: Jučerašnji prijedlog MPP-a sa eHrvatskom digao je veliku prašinu eBiH medijskom prostoru. Čak se kao odgovor na taj MPP odmah i predložio tvoj impič. Misliš da je MPP sa eHrvatskom dobra stvar za eBiH? Čitajući neke novine, predbacuje ti se da je taj prijedlog MPP-a došao prenaglo, odnosno bez neke rasprave. To je istina ili obično trolanje?
Toroman: eBiH i eHrvatska su bili prijatelji i saveznici od dolaska eBiH u igru. Ono sto je cudno je da taj MPP nije potpisan i ranije. A da je to razlog najnovijeg impiča? Ovo je vec 5. pokusaj mog impichmenta u zadnja 2 mandata, svi u reziji DSS-a. Prosli put je impič pokrenut 12 sati nakon sto sam izbran za predsjednika. Valjda su nam kongresmeni iz DSS-a i vidoviti pa su znali pola mandata unaprijed da cu ja da predlozim ovaj MPP. Eto koliko ta prica pije vode, mozete i sami da prosudite. Sve je to dio trollanja i prodavanje demagogije kako bi se ostvario konacni cilj. Rijetko se kad odvaze nasi junaci da u eBiH medijima kazu sta misle. Svoje prave namjere pisu po novinama u eSrbiji kada otvoreno pozivaju na PTO.

Zvonzi:Gdje vidiš eBiH za mjesec, dva... Pola godine?
Toroman: Tesko je govoriti gdje ce sve ovo biti u nekoj buducnosti, posebno ako uzmemo u obzir da svi sa nestrpljenjem iscekujemo nove module. Nitko nije siguran kako ce eRepublik tada izgledati pa je tesko napraviti neke dugorocnije ciljeve.

Zvonzi: Tvoje viđenje stanja u EDEN-u?
Toroman: EDEN je malo uzdrman sa ovom situacijom sa eUSA, ali nije to nesto strasno. Moj stav o citavoj situaciji imate u EDEN-ovom zvanicnom saopstenju ciji sam, izmedju ostalih, i ja potpisnik.Treba prevazici sve ovo i hladne glave nastaviti dalje.

Zvonzi: Što ti je bliže: neutralnost eBiH, ili punopravno članstvo u EDEN-u?
Toroman: eBiH je punopravna clanica EDEN-a i to ce i ostati. Price da je DSS za neutralnost i slicno su price za malu djecu. I oni i mi znamo zasto su oni tu i sta je konacni cilj, a to je daleko od neutralnosti i dijametralno suprotno od pozicije u kojoj je eBiH sada.

Toroman, hvala ti puno na odgovorima, i želim ti puno sreće i uspjeha u RL-u i eŽivotu.

Ambasador u eBiH,

Zvonzi

tajnoime
Admin

Broj postova : 345

[Vrh] Go down

[Vrh]