eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolovoz 2010. - >> Interview: Agrammon

Go down

Kolovoz 2010. - >> Interview: Agrammon Empty Kolovoz 2010. - >> Interview: Agrammon

Postaj  Dalibor 24/9/2010, 11:02

Kolovoz 2010. - >> Interview: Agrammon Area51reloaded
AREA 51 | Reloaded, kolovoz 2010.

Dragi prijatelji,

Ponovno pokrećemo seriju intervjua sa poznatim eHrvatima s ciljem boljeg upoznavanja naših igrača. Danas je stoga na redu igrač koji je poznat po svojim izvrsnim novinama FAME and HONESTY sa preko 1200 subova, ali i kao najkratkovječniji ministar informiranja u eHrvatskoj.
Riječ je o Agrammonu, a upoznajte ga bolje u nastavku članka.


Kolovoz 2010. - >> Interview: Agrammon Area51interview
Area51: Pozdrav, reci za početak nešto o sebi u RL!
Agrammon: Ok, sredovječni mladić, punih 31 godinu obitavanja na ovom planetu. Moglo bi me se opisati na više načina: vječiti student strojarstva. (Slobodno naglasi najteži fakultet u HR, tko ne vjeruje, neka proba.) Ambiciozni čovjek pun ideja...

Area51: A tko je Agrammon u eRepu i kako je došao u igru?
Agrammon: Agrammon u erepu je došao slučajno, vidio sam reklamu negdje i to u više navrata... i svaki put sam je ignorirao, jer prva pomisao je bila: joj ne, sigurno opet neki ogejm... i u momentu slabosti nije mi dao vrag mira i eto spojio se ja da vidim što ova igra nudi!

Area51: Čega se sjećaš sa početka i što te privuklo da ostaneš igrati do danas?
Agrammon: Krenulo je tako da te privuku, nešto kao besplatna droga, ono staviš avatar i već drugi level - wiptihurej. Naravno da te to zaljepilo za igru, misliš si, super, brzo napredujem... i onda kreću muke i jadi, polako tražiš tutoriale, jer kad dođe netko tko nikada nije bio na chatu i tko nema pojma o ircu sve informacije traži po novinama...

Area51: A tko ti je pomogao da se snađeš i kako si naposlijetku došao na chat?
Agrammon: Osim onih početnih poruka od ureda dobrodošlice, nemam pojma tko je tada bio tamo. Znam da sam prvi ozbiljniji kontakt ostvario s ljudima tek kad sam napisao svoj prvi članak u novinama, bio je dobro prihvaćen i jedni od prvih koji su počeli dijeliti neke savjete bili su Fabius i Dalibor... To je što se ja sjećam, naravno Fabius je tada bio Punk...

Area51: Da, tvoje novine su bile dobro prihvaćene od početka, zašto nisi nastavio sa člancima?
Agrammon: Pokušao sam biti zabavan i donekle dati neke informacije na novi način, a članke pišem kada imam što za reći... Može se reći da je sada zamor materijala...

Area51: Što misliš o politici u igri i što ti smeta kod ostalih igrača?
Agrammon: Svi problemi ove politike su zbog same igre, koja nije napravljena kvalitetno!
Agrammon: A kod drugih igrača me smeta što optužuju jedni druge bez da prvo provjere informaciju kod samog igrača kojeg optužuju i kod nekih drugih... Interesantno je izaći u novine sa bombastičnom pričom, ali sve bez dokaza i rekla-kazala...

Area51: Koji su tvoja trenutna zaduženja u igri?
Agrammon: U igri moja zaduženja su trenutno jesti, ako želim, trenirati ako mi se da, učiti ako je nekaj lagano taj dan za naučiti i odraditi!

Area51: Bio si jedno vrijeme i ministar...
Agrammon: Bio sam ministar, nisam se nudio. Fabius mi je poslao PP i pitao me bi li želio biti MI... Procjenio je s obzirom na moje novine koje ljudi uglavnom cijene da bi bio dobar ministar, pristao sam i - o kako je to bila loša odluka.
Agrammon: Prvi članak koji sam napisao je bio stvarno neozbiljan. Ne toliko radi stila pisanja nego radi prevelikog obrušavanja na Admina što je s obzirom na ozbiljnost funkcije stvarno neodgovorno i taj članak sam pobrisao. Usljedio je drugi članak gdje sam izbacio popis Vlade, naravno manjkav jer je takav sastav i bio ali nakon 2 tjedna ljudi imaju pravo znati tko im vodi državu, jel tako?
I što se dogodilo? Dolazim na erep vidim nema članka! Prva pomisao, hackeri, bug... jer baš je bilo vrijeme kad je sve u erepu divljalo... nestajali su članci, provaljivalo se na orgove itd... i kukam ja na shout, pišem ticket i saznam da je moj zamjenik, nagovoren od ostalih članova vlade, izbrisao članak!
Agrammon: Mislim si ok: ja sam ministar, a ostali članovi mog zamjenika nagovaraju da obriše moj članak jer vidi nisam lagao u članku i prikazao Vladu kao krasnu ljepoticu gdje ruže cvatu... ja lijepo ljude pitam - što je moj posao, oni kažu: pisati lijepo o Vladi, ja kažem: ali napisao sam istinu... a oni na to: ali zašto bi svi morali znati da je nas tu malo, da nema predsjednika... pa vodili smo mi i vladu u Indiji tako samo sa 3 čovjeka...
Agrammon: ja ono: WTF... znači želite da lažem ljudima i pričam kao Šuker nama u RL da je sve super... A oni u principu kažu: da, trebaš prikazati Vladu da radi i da sve ide dobro... a ja na to: ok, dajem ostavku, hvala doviđenja!
Agrammon: I to je pravi razlog zašto sam dao ostavku!

Area51: Koji su ti daljnji planovi?
Agrammon: Udaljiti se od političkog života, napisati neki članak koji neće biti povezan sa grupacijama, dinosaurima i ostalom živinom i održavati svojeg citizena na životu. I naravno pomoći svakome tko me na PP nešto pita... Ljudi kojima sam pomogao do sada već to znaju i ako treba reklamirati poštene ljude kao W.T.Riker ili Absentee... Moje novine su uvijek na raspolaganju.

Area51: Dakle, ipak tračak optimizma... Hoćeš reći da uz sve ovo negativno što si nabrojio... ipak ima malo dobrih ljudi...
Agrammon: Ima, jako malo, ali ima... Naravno sve treba uzeti s dozom opreza, jer na nekim ljudima sam se već opeko - mislio sam da su super, a opet se ispostavilo da imaju svoje crne strane... Stvar je što neki ljudi i u igri pokazuju svoje pravo lice, a neki se dobro pretvaraju i u RL su jedno, a ovdje izigravaju nešto sasvim drugo. A ako neki i ovdje pokazuju svoje pravo lice, onda neke nebi htio nikada vidjeti u RL, jer neki ljudi su monstrumi i još se time ponose...
Agrammon: Moj problem je što se neki puta znam napelati na gluposti umjesto da ignoriram budale!

Area51: Što misliš da eHrvatskoj treba u ovom trenutku?
Agrammon: Mislim da joj treba micanje iz igre i uvođenje tek nakon godinu dana, a dotle da se bakćemo po drugim državama. Ne brisanje nego micanje kompletno Hrvatske države - sivo područje kao i Afrika...
Agrammon: A samoj igri treba bolji model pronalaženja i kažnjavanja svih koji krše pravila, jer takvih je previše, ali ja znam da Admin ne želi baš striktno banati ljude i brisati mrtve jer ostalo bi 25 000 aktivnih ljudi, a takv proizvod ne može prodati niti ciganima koji skupljaju otpad što nas dovodi opet do one stare...
Agrammon: Želiš biti pošten onda ćeš naje*ati, ako želiš uspjeti muljaj!

Area51: Poruka za nove igrače?
Agrammon: Poruka za nove, ako ih ima, brojke govore da ih ima malo, ali svaka jedinka koja diše i nije skup nula i jedinica i s kojom se može popiti piva je vrijedna jedinka ovog društva...
Agrammon: Dragi igrači, prvih mjesec dana čitajte novine, samo one koje su naznačene kao tutorijal, a ako vam vrag neda mira i pročitate nešto drugo.
Agrammon: Nedaj vam Bog čitati komentare, uplest ćete se u thriller kakav nije pisao niti Ludlum u svoje vrijeme. Pokušajte se domoći chata i to samo kanala za pomoć #eskola dok ne napunite barem 100 dana, sve ostalo zanemarite!

Area51: Nešto za kraj?
Agrammon: Za kraj bi htio svima reći tko ima nešto protiv mene ili smatra da sam nešto ukakio, neka mi se prvo javi na PP i pokuša razjasniti stvari...

* Razgovor vođen u Redakciji magazina AREA51, 20.08. - 21.56h, Day1004.

AREA 51 | Reloaded
Novinski magazin
Kolovoz 2010. - >> Interview: Agrammon Potpisdali
Dalibor
Dalibor

Broj postova : 461
Join date : 03.08.2009
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.