eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Listopad 2010. - INFO minute: krađa, kongresni izbori, brisanja

Go down

Listopad 2010. - INFO minute: krađa, kongresni izbori, brisanja Empty Listopad 2010. - INFO minute: krađa, kongresni izbori, brisanja

Postaj  AlenDuia 12/12/2010, 21:08

INFO minute, Day 1069

Drago naše ePučanstvo,

U ovom broju možete pročitati:
--> krađa firmi u HV-u
--> brisanje eSlovenije
--> brisanje eRusije
--> brisanje eTurske
--> kongresni izbori, kandidati
--> Intervju: HisAirness






Krađa firmi u HV-u

Nepoznati haker(i) je upao u pozamašan broj vojnih organizacija te dissolveanjem firmi oštetio vojsku za preko 1000 golda po pitanju firmi i licenci, te preko 600 golda u raznim valutama (gold, HRK, ESP, USD, GDR...) te stocku i raw-u. Ticketi su poslani adminu, no pitanje je hoće li HV dobiti naknadu za svu počinjenu štetu.


Brisanje eSlovenije

Kao što ste mogli vidjeti, eSlovenija je obrisana od strane eHrvatske. Operacija brisanja je trajala dugo i potrošilo se dosta novca, ali šteta nanesena neprijateljima je daleko veća. Slovenija se nedavno ponovo pojavila na mapi novog svijeta. Naime, uspjeli su osloboditi dvije regije: Lower Carniolu i Stiriju i Karantiju, dok je Prekmurje vraćeno preko Mađarske. Zanimljiv je podatak da je Slovenija potrošila više golda za obranu zadnje regije nego mi u cijelom pohodu! Slovenci se i dalje žele vratiti na kartu, stoga pratite novine Ministarstva obrane i zapovjedi u njima!


Brisanje eRusije

Zajedničkim snagama Poljske, Rumunjske, Kine i SAD-a nekoć velika i moćna Rusija je u potpunosti izbrisana s karte. Više o daljnjim planovima možete pročitati u EDEN-ovom službenom glasilu.




Brisanje eTurske

Dok smo se mi bavili ratom u eSloveniji naši saveznici Grci su napali Tursku i cijelu ju obrisali! Turska je, ipak, vrlo brzo povratila većinu originalnih teritorija te je u trenutku pisanja ovog članka već potpuno samostalna.






Kongresni izbori, kandidati

Kako bi vam olakšali potragu za kandidatima, slijede linkovi na novine top 5 stranaka u kojima piše koji su njihovi kandidati i u kojim regijama.

Slobodna Hrvatska
Ekipa za bolju eHrvatsku
Hrvatska Demokratska Stranka
Hrvatska Republikanska Stranka
Hrvatski Liberalni Demokrati

Puno sreće svim kandidatima sutra!






Intervju: HisAirness

Redakcija MI: Puno ti hvala što si se odazvao u ovako kratkom roku. Možeš li nam reći nešto o sebi?

HisAirness: 48 godina, sistem inžinjer, žena i dvoje dice.



Redakcija MI: Sistem inžinjer, to objašnjava od kud ti toliko vremena za igru Kako si došao do eRepublika? Nečiji refferer link, usmena predaja?

HisAirness: Slučajno pročitao na najvećem i najstarijem forumu u Hrvata.



Redakcija MI: Kada si se odlučio priključiti vojsci?

HisAirness: Čim sam mogao, tada nije bilo Vatrenih Guštera, nego je prag bio snaga 4,7 i rank Sgt., tako nešto.



Redakcija MI: Što te ponukalo da prijeđeš u američku vojsku? Je li to bilo u nekom projektu suradnje ili potpuno samostalna odluka?

HisAirness: Bio sam u 5. GB Sokolovi dok nisam dosegao rank Colonel koji je bio prag za Zdrug, tada najaktivniju i najelitniju mobilnu jedinicu u ER. Sveukupno u HV i Zdrugu sam bio od 7.4.2009. do konca 2009, 3x ministar obrane i jednom doministar u različitim periodima pod različitim predsjednicima. Zašto sam otišao, jako duga priča. Ukratko: maknuo sam se da ne bi bilo razdora u HR, sve što sam radio radio sam u interesu HR. Tako sam odlučio otići jer sam procijenio da je tako bolje za eHR.



Redakcija MI: Kraj 2009.? Nije li to vrijeme brisanja Slovenije i jedan od naših neslavnih pokušaja proboja do Rhone Alpsa?

HisAirness: Kasnije u sijecnju 2010. nakon toga u vrijeme mandata GP.1



Redakcija MI: Kako ti je sjelo prebacivanje u američku vojsku? Druga vremenska zona, vječno obilježje stranca (bez obzira na poznavanje jezika)?

HisAirness: Pošto sam poznavao kroz EDEN HQ Harlota, Luciusa Varenusa, Gaiusa Iuliusa i bili su izvrsni ljudi i izvrsni suradnici, odlučio sam se za Marince. Ekipa je izvrsna, atmosfera je apolitična, opuštena, maksimalni respekt. U Marince se biraju ljudi ne samo po skilu nego i po osobnosti. Pripadnik Marinaca sam od konca 2009. do danas. U svome sastavu imamo ljude iz cijelog ER, ne samo iz USA, dakle zasigurno je svaki četvrti Marinac iz EDEN zemalja.



Redakcija MI: Kako je izgledalo tvoje napredovanje kroz zapovjedni lanac u USMC-u (United States Marine Corps)? Prema onome što si nam do sada rekao čini se teško i postati marincem, a kamoli zapovjedati im.

HisAirness: Nekakva osobna satisfakcija je to da su me posve neutralni ljudi prepoznali kao kvalitetnog i otvorili mi puteve napredovanja u USMC. Počeo sam kao Marine Private, a danas sam zapovjednik po mnogima najelitnije postrojbe u ER.



Redakcija MI: Svaka čast. Vidiš li mogućnost povratka u Hrvatsku, bilo kao vojnik, civil ili političar?

HisAirness: Politika je ono što nikada nisam volio i nikad se njome nisam bavio te zasigurno nikada neću biti političarem. Kao zapovjednik USMC-a sam u Joint Chiefs of Staff, treći u zapovjednom lancu, uvijek sam se trudio pomagati eHR, samoj zajednici eHR sam korisniji na ovoj poziciji nego da se možda jednom vratim matici. Jako mi je drago da smo doživjeli katarzu i da eHR zajednica ponovno liči na onu kakva je bila lani u ljeto - jesen. \o/ Sloga je najvažnija !



Redakcija MI: Da, u neku ruku nas je brisanje probudilo. Vidiš li Hrvatsku s novom high regijom u skorije vrijeme?

HisAirness: Iskreno, regije i nisu toliko važne, eHR je njezini igrači. Onoliko koliko smo složni, jedinstveni, koliko je dobra atmosfera zajednice toliko ćemo biti jaki u ER. High regije i nisu toliko vazne, koliko je važna sloga, zajedništvo, dobra atmosfera, uživanje u igri.



Redakcija MI: Zahvaljujemo ti se na ovom razgovoru. Sretno s vođenjem marinaca. Semper fi!

HisAirness: Živjela hrvatska zajednica \o/ Semper FI ! O7





mIRC turtorijal
Kratki tutorijal za nove igrače
Kako se pravilno boriti
Chat kanal za nove igrače
Chat kanal za kordinaciju u borbi
CK obrazac za pomoć kod niskog healtha i happinesa
Ured dobrodošlice i dalje pomaže novim igračima do lvl 11 sa kruhom i
informativnom porukom i odgovorom na sva vaša pitanja.
Obrazac za registar


Službeno glasilo Ministarstva informiranja eHrvatske
Ministar informiranja: McPingvin
Redakcija: McPingvin, AlenDuia
Grafičko oblikovanje: prdenko

MI - budimo povezani jer zajedno možemo sve!

AlenDuia

Broj postova : 64
Join date : 12.12.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.