eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Studeni 2010. - >> Interview romper

Go down

Studeni 2010. - >> Interview romper Empty Studeni 2010. - >> Interview romper

Postaj  Dalibor 9/4/2011, 20:25

Studeni 2010. - >> Interview romper Area51reloaded
AREA 51 | Reloaded, studeni 2010., no37.

Dragi prijatelji,

u ovom broju Area51 na redu je intervju sa romperom, najjačim igračem eSvijeta po bodovima iskustva (expu), okićenim mnogobrojnim Battle hero medaljama, te jednim od najutjecajnijih ljudi u EDENu.

Notice: English translation of article is here http://www.erepublik.com/en/article/-interview-romper-eng--1580303/1/20


Studeni 2010. - >> Interview romper Area51interview
Area51: Eto za početak se predstavi... Tko je romper u RL?
romper: Običan građanin, 38 god, vlasnik firme za geofizička istraživanja, koji pola godine provodi po raznim brodovima svugdje po svijetu.

Area51: Što te dovelo u eRep i kada si otkrio ovaj Novi svijet?
romper: Nekakav spam na portalu, u kojem je pisalo da virtualnoj HR treba pomoći... Na nečiju žalost nije radio link, pa sam išao na eRep home page... I tako nisam na ničijem refferalu...
romper: prije otprilike godinu dana, malo više

Area51: Imaš neobičan nick... ima li neko posebno značenje?
romper: Film, romper stomper... Australski, googlaj ga

Area51: Čega se sjećaš sa početaka i tko ti je ostao u sjećanju iz tog razdoblja?
romper: Prvo sam bio dosta vremena civil. Onda sam počeo pisati komentare, pa mi je Kokach poslao poruku da se uključim u rad vojske. Valjda mu se sviđala moja elokventnost
romper: Tako sam dosao u gugije i Woolf me tu uputio u stvari. To su bila super vremena
romper: Dali su mi neaktivni Squad 5 i onda smo petravic i ja aktivirali ljude koji su bili na popisu, doveli nove i dio te ekipe i danas igra eRep.

Area51: Koliko je lik u igri sličan tebi? I dali odražava tvoj pravi karakter?
romper: Više da nego ne

Area51: Kako se osjećaš kao najjači igrač eSvijeta po expu i kako si do toga došao?
http://www.erepublik.com/en/rankings/citizens/all/1/0
romper: Pa bio sam aktivan u v2 sto mi je diglo strength. U v1.5 sam udarao na kraju svake runde u svakoj bitci pa se skupio rank i exp. Sad je kombinacija toga strength, pa sam u biti zbog ranka medju jačima, jer strength mi nije toliko jak, a za sve je naravno zaslužan Amex

Area51: Koji ti je vojni modul bio najbolji?
romper: Ovo sve je raj za cheatere. v2 mi je bio najbolji, jer je to bila strategija i jer je minimalizirao utjecaj cheatera u borbi i trebalo je uključiti mozak u borbi. Šteta sto je toliko bugova bilo.

Area51: Vidim okićen si sa puno BH medalja. Jesi ti jedan od onih lovaca na medalje ili je to samo posljedica sdušnog ratovanja?
romper: Niti jedna nije uzeta s namjerom da ju uzmem. Udaram gdje i kad treba s namjerom da dobijemo rundu. Ako je pobjeda osigurana ne udaram više. E ako je to bilo za medalju i nitko me ne prestigne, onda je dobijem.

Area51: Jesi li ikad lupio protiv svojih i ako jesi zašto?
romper: Nisam do jučer
romper: Jučer sam zbog glupe misije išao u Brazil, pa sam opalio kad je već bila riješena runda. Ali nije vrijedilo, baš treba regija u Južnoj Americi biti. Tako da sam išao bez veze
Area51: Što mislis o nasima koji toliko žele tu medalju da će lupit i za neprijatelja?
romper: Mislim da bi se trebali malo ohladiti

Area51: Odakle ti goldi za sve to tenkanje? Kupuješ od admina?
romper: Da.
Area51: Čuo sam da jači igrači dobivaju poklone u vidu golda od admina...
romper: Lol, meni nikad nisu nikakav gold poslali, možda da im ticket pišem
romper: Ako admin tenka igrače... to bi bilo suludo ako je tako.

Area51: Što misliš o eHR politici, koga cjeniš i koju stranku podupireš?
romper: Mislim da je puna nadobudnih egoista, ne cijenim nikoga posebno, a stranke bi najbolje bilo ukinuti kad bi to politički modul dopuštao Klonim se politike, mislim da bi svi trebali uzimati druga državljanstva i pomagati aTO napore. Recimo Rusiju treba osloboditi od PHXa, vidiš da samo pate u tom savezu.
Area51: Da, ti imas belgijsko državljanstvo iz tog razloga?
romper: To je ostalo iz vremena kad je BSD sa VP i SFFA vratio Belgiju na mapu i uz pomoć Grcke, odn. Mirmidonaca. Onda smo svi bili Belgijanci i sa USA držali Belgiju neutralnom 3 mjeseca. Možda se jednom i vratim tamo
Area51: Heh, a što si ga zadržao onda ak je gotova akcija?
romper: Pa da se mogu vratiti Imam tamo prijatelja, 3 mjeseca nije baš malo u stranoj državi. Kad sam bio tamo, pokrenuli smo Belgiju, čak su imali i mini baby boom. Ekonomije je krenula, bilo im je zabavno jer su jedni druge optuživali da su pTOeri.
romper: sad je dosada živa... još potpisali MPP sa Srbijom koja otkad nema swapa nikoga ni ne napada... bacili su golde.
Area51: Možda je opet vrijeme za neku akciju tamo?
romper: Ima i važnijih država od Belgije trenutno
romper: Tada je pripreman teren za onaj nas prolaz kroz Europu. Mi smo bili spremni, ali poglavica je zapeo u Austriji

Area51: Dali su ti nudili poziciju MODa i dali bi prihvatio da ti ponude?
romper: Jesu i nisam, a i ne bi. MoD je politička funkcija, dakle ne dolazi u obzir
Area51: Čemu ta odbojnost prema politici? Mislim, ako možeš popraviti stvari nabolje, zašto ne pokušati?
romper: A šta ima dobroga u njoj? Ne vidim ja popravljanje stvari, vidim samo prepucavanje i podmetanja. Ovo je prije svega vojna igra. Ako ćemo analogiju sa RL, prva stvar koja se dogodi u ratu je suspenzija demokracije.
romper: Ovdje imamo kongres koji radi puno dobroga ali i puno lošega. Blokiranje golda npr, pa dizanje minimalne plaće.
Area51: Dakle ni pod kojim uvjetima, bez obzira na to tko bio prezz i suradnici?
romper: Ni pod kojim uvjetima.

Area51: Kakvo je trenutno stanje u HV i paravojskama?
romper: U HVu je zbog krađe firmi smanjena aktivnost i pokušavaju se osposobiti i vratiti na nivo gdje su bili.
romper: Tuljani su trenutno najjača postrojba u HR, BSD je isto jak i pojačava aktivnost, Sokolovi su skupa sa ove dvije u tzv. Strike Forceu i kad svi skupa udare, to je prilično impresivno, HOS je pomalo nevidljiv, tu i tamo se vide avatari ali nije to kao nekada, SFFA se upravo aktivirala i nadam se da će uskoro doći na nivo od prije ljeta.
romper: Ostale na žalost slabo pratim, pa nek se ne ljute ali ne znam kako im ide.
Area51: Misliš da imaju dobru suradnja sa državom?
romper: Zadnjih nekoliko mjeseci nije bilo nikakvih svađa, ne znam da li se to vidi izvana. Suradnja je dobra, naravno uvijek može biti i bolja

Area51: Ti si jedan od utjecajnijih ljudi EDENa... Daj pojasni svoju poziciju i koji je opis radnog mjesta...
romper: Military commander, pozicija je odrediti koje bitke pokrenuti, koje ne. Prioriteti, kada se i kako boriti. U biti koordinacija.
Area51: Dobro vam ide
romper: Moglo bi se reći

Area51: Kako ocjenjuješ trenutno stanje u EDENu i PNXu?
romper: EDEN je homogen i to se vidi na bojnom polju. Ono sto pokušavam postići je da se ne gleda čija je bitka, da ju svi dožive kao svoju i da se tako i bore.
romper: PNX je u problemima, ne želim ulaziti u to odakle im gold kad nemaju high regije, gdje su te silne bebe iz baby boomova i zašto im ide ok svakih 4-5 dana Imaju svojih problema i neka ih rješavaju kako misle da treba.
romper: Moj je zadatak da im pravim dodatne probleme.

Area51: Zbog čega misliš da je došlo do promjene odnosa između saveza?
romper: Jer je već u v2 nestalo obilnih količina fejk golda sa bot farmi, zalihe su se istrošile i sve je spalo na ekonomije. Izgleda da je to vise pogodilo PHX nego EDEN.
romper: Pazi, u v1 se tenkalo u jednoj borbi kao u 10 danas, sjeti se samo, po 200-300 tenkova sa full tenkanjem - 80 golda svaki na obje strane. Gdje je sad taj gold? Nije ovo ni blizu kao onda.
romper: Zato i volim v2, taktika je odlučivala. Sad se opasno približavamo v1, a zadnji baby boomovi to potvrđuju
romper: Osim golda, razlog je i u strukturi saveza: EDEN nije grupiran oko 2-3 jake države i satelita koji se bore za njihove interese. U PHX je sve bilo podredjeno jačanju Srbije i Madjarske. Gubitkom kolonija ostali su i bez prihoda. a mali ćlanovi nikad nisu razvijali svoje ekonomije kako bi trebalo.
Area51: Da, očito se ta strategija obila o glavu PNXu...
romper: Sjeti se brisanja Bugarske i ponuđenog rješenja - idite u LK raditi u rudnicima željeza
romper: To nije ono što država koja je punopravni član želi čuti

Area51: Koliko ti igra uzima vremena?
romper: Trenutno puno, inače ne toliko, par sati na dan.

Area51: Što bi promjenio u igri da možeš?
romper: Pojeftinio bi kupovinu golda da se proširi baza igrača koji mogu kupiti.
Area51: Misliš nešto kao plaćanje preko SMSa?
romper: Ne, mislim spuštanje cijena i ograničavanje kupovine da više ljudi kupi ali manje količine. Nadam se da rade na pravilima jer trenutno su nejasna, a to nije dobro za igru.
romper: Ratni modul bi malo promijenio jer sad su neka pravila čudna u najmanju ruku, najbitnija bi bila promjena da napadč ima 10 min nakon kraja bitke za odlučiti hoće li dalje napadati ili ne i da tih 10 min onaj ko je izgubio bitku ne može ponovo napasti.

Area51: Kakva je perspektiva eHrvatske u bližoj budućnosti?
romper: Sjever ili istok Na zapad tesko, Slovenija nije zaslužila da ju opet brišemo, i njih je PHX odn. Srbija iskoristila za svoje ciljeve, dosta Slovenaca je to uvidjelo, ali ima onih tvrdokornih koji još misle da je Srbiji stalo do njih.... Italija je sada u EDENu pa tuda nema prolaza. Zato je najbolji put preko Srbije, kroz Bugarsku i Tursku do Irana i onda u Kinu recimo ili Indoneziju
romper: Ali mi ionako imamo ono najvrijednije u igri - grain.

Area51: Uuu, misliš da ima dovoljno golda za to i odlučnosti i sloge kod eHrvata?
romper: Hrvati su dokazali dvije stvari,
romper: 1. najjači i najsloožniji su kad je najteže
romper: 2. Hrvatima treba samo dobro i pošteno vodstvo, netko kome se može vjerovati - onda i sami postaju entuzijasti za "stvar" koju to vodstvo predloži...
Area51: Misliš da je trenutno vodstvo doraslo tom zadatku?
romper: Ne znam, vrijeme će pokazati. Nitko ne moze sam pa ni mi, dakle sve što se radi treba gledati u okviru saveza.

Area51: Koji su ti danji planovi?
romper: Završiti mandat u istom stilu kao i do sada. Dakle napadati PHX kad god i gdje god stignem, organizirati vojne kampanje i donijeti prevlast EDENu
romper: Kad završim kao EDEN MC vratiti se u BSD i pomoći ljudima koji sada vode da napravimo elitnu postrojbu na EDEN nivou.

Area51: Imas li što dodati za kraj?
romper: Možda samo da nije bitno koja je opcija na vlasti, lijevi, desni, centar... na kraju krajeva svi žele isto - sto jaču eHR. Zato ostavite te gluposti za RL politiku, a ovdje nam treba zajedništvo.

Area51: Fala na intervjuu i sretno u eživotu!
romper: thks

* Razgovor vođen u prostorijama Redakcije magazina Area51, 10.11.2010., 23.20h , Day1086.


Studeni 2010. - >> Interview romper Area51zakraj
Pozivam sve da ostave svoje prijedoge za buduće teme i intervjue, a popis ranijih intervjua možete pogledati u Arhivi članaka.


AREA 51 | Reloaded
Novinski magazin
Studeni 2010. - >> Interview romper Potpisdali
Dalibor
Dalibor

Broj postova : 461
Join date : 03.08.2009
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.