Svibanj 2009. - PVP fighting system

Go down

Svibanj 2009. - PVP fighting system Empty Svibanj 2009. - PVP fighting system

Postaj  Vladimir Andreev on 16/5/2009, 20:46

Predpostavljam da se vecina ljudi sa mnom slaze kad kazem da je ovaj sistem borbe blago receno sranje. Ono, pucas puskom u zid i tako ratujes. Onda nam mogu pocet prodavat macole, jer one rade vise stete zidu nego 9mm pistoljici koje nam prodaju Very Happy

Znaci osmislio sam PVP(Player VS Player) odnosno u prijevodu Igrac protiv Igraca sustav borbe.

To mi je palo na pamet jer sam negdje u Insideru procitao da ce admini radit na novom sustavu borbi, pa rekoh da im pomognem malo.

Osnovna razlika izmedu sadasnjeg i mog sustava borbe bi bio sto bi bilo vise interakcije u smjeru igrac->igrac a ne igrac->zid.

Znaci kada bi otvorili stranicu za borbu i kliknuli fight, dobili bi random protivnika protiv kojeg bi se borili. Ali ne, to ne bi znacilo da u slucaju rata, sutra kad se probudite i odete na erepublik da cete naci svog lika mrtvog jer je u random borbi dobio Field Marshalla.
To bi islo otprilike ovako:
Odes na stranicu za borbu i pritisnes fight.
Otvori se mali prozor u kojem bi pisalo nesto tipa: "please wait... searching for enemy" ili tako nesto
Kada pronade slobodnog igraca racunalo vas ubaci u bitku i borite se po formuli koju cu kasnije navesti.
Ovakav sustav borbe bi bio mnogo napetiji i zanimljiviji od pustog lupanja zida.

Borba bi trajala 24 sata, ako branitelj ima vise pobjeda regija je osigurana i bitka se prekida
ako napadac ima vise pobjeda regija je osvojena i bitka se prekida.

Sve bi se bitke odvijale po slijedecoj formuli:
(snaga+oruzje+rank)*wellness

Nadam se da ste u skoli ucili da se sa postotkom ne racuna tako da se ne uracunava postotak wellnessa nego njegova prava vrijednost(npr. ako imate wellness 100 mnozi se sa 1, a ako imate 95 sa 0.95)

Snaga=trenutna snaga vaseg lika
oruzje=q1 20% od vase snage se uracunava ovdje(npr imate snagu 10, 20% od 10 je 2 tako da bi bilo (10+2+rank)*wellness
Postotci bi bili sljedeci:
q1 oruzje=20%
q2 oruzje=40%
q3 oruzje=60%
q4 oruzje=80%
q5 oruzje=100%

rank=slicno kao i oruzje svaki rank nosi odredeni postotak(http://wiki.erepublik.com/index.php/Military_Rank) tako npr imate snagu 15 q5 oruzje, wellness 100 i rank FM-a tada racunamo po slijedecoj formuli (15+15+48)*1 Total DMG:78
to znaci da bi FM u ovom slucaju "skinuo" 78 wellnessa svome protivniku i time ga onemogucio da se vise bori jer bi limit za borbu ostao kao i sada 40 wellnessa.
Ako slucajno ne razumijete vrijednosti u formuli, pojasnit cu vam:

(15+15+48)*1
Prvi broj 15 je snaga toga odredenog FM-a
Drugi broj 15 se odnosi na q5 weapon(100% od 15 je 15)
Treci broj, 48 je postotak koji se dobije kada uvrstimo bonus od 160% za FM rank
Njega sam dobio tako da sam od(15+15=30) uzeo 160% i kada sve to pomnozim sa 1 dobijem damage od 78

sada cu vam to pokazati na primjeru sebe i npr naseg voljenog predsjednika Very Happy

Borba
cmdgeneralmarka Ivan Radman
snaga 10.252 8.69
oruzje q1 q1
wellness 100 100
rank Kapetan Kapetan

cmdgeneralmarka
(10.252+2.05+12.302)*1
steta=24.6

Ivan Radman
(8.69+1.738+10.428)*1
steta=20.86

tako da bi nam wellness bio
cmdgeneralmarka- 100-20.86=79.14
Ivan Radman- 100-24.6=75.4

To je bio jedan primjer borbe

Morate priznati da je ovaj sistem borbe mnogo zabavniji nego trenutni.

A da ne spominjem adrenalin jer u ovom tipu borbe mozete i poginuti ako se ne borite sa jako viskokim wellnessom, samo pogledajte gore primjer sa Field Marshallom.

Molim vas glasajte i pretplatite se

///
cmdgeneralmarka

Vladimir Andreev

Broj postova : 194

[Vrh] Go down

[Vrh]