eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svibanj 2009. - Osvrt na trziste oruzjem

Go down

Svibanj 2009. - Osvrt na trziste oruzjem Empty Svibanj 2009. - Osvrt na trziste oruzjem

Postaj  InChY 20/5/2009, 20:29

Link na forum o ovome o cemu planiram pisati
http://www.edomovina.com/hrforum/index.php?f=18&t=459&rb_v=viewtopic&start=15

Na forumu stoji prijedlog za weapon ceh
Zele se udruziti i svi nam zajedno dignuti cijene.
Ja iskreno ne vidim smisao toga, samo ce naskoditi i nama i nasim saveznicima a i malim igracima koji ganjaju rank.
Ako se pitate zasto, jednostavno je: ako nema love za oruzje boriti ce se goloruk i tako sebi smanjiti damage i odmoci svima osim neprijatelju.
Tako da ako cemo tako gledati, ovaj ceh je drzavni neprijatelj(lol, serem malo Very Happy)
Jasno je kao dan da se ostale tvrtke ne mogu natjecati sa grain i food firmom iz razloga sto je grain potreban za kruh a kruh za zivot, sve ostalo je samo luksuz.

"Ja kada nema ratova ako nisam u financijskim problemima necu ici ispod 9.5 ondnosno 10.45 na marketu ali zato kada je rat nejdem ispod 10kn, ti odluci kako hoces ali vidis da ljudi nisu bas za taj ceh. Ja sam za to da firme malo zarade a da zaposlenici imaju pristojnu placu zato je moj prijedlog takav kakav je, ako bi oruzje bilo jeftinije treba rezati place zaposlenicima ali onda imamo problem jer druge firme (hrana, moving ticket i slicno) imaju vise place nego mi. A nebi skodilo niti da drzava smanji porez na 5 posto i da dignu import tax jer mislim da ima dovoljno domacih weapon firmi. Isto tako smo rekli u cehu da onaj ko ima veliki stock slobodno stavi manju cijenu i 15ak oruzja na market pa da malo pokrijes troskove a kada ce potraznja biti veca onda stavis normalnu cijenu. Naravno ako ti to odgovara."

Jedan post sa foruma od igraca kojeg necu imenovati.
Prvo cu reci da igraci ni ne gledaju koja je tvrtka i od koga kupuju tako da su ovo nebuloze ciste, igraci kupuju prvu ponudu na marketu, tj. najjeftiniju
A trenutno su najjefitniji stranci koji uz sve poreze koje nasi placaju moraju placati i Import tax.
A svejedno su jeftiniji. Sve mi se to cini da to i nije toliko do marketa i wellnessa igraca koliko do ekonomske (ne)vjestine GM-ova firmi.
Ako uzmemo primjer placu radnika sa skillom 3
Njegova je placa 12HRK dnevno u q1 firmi
Ako kupi q2 kruh da odrzava wellness svaki dan to ce ga izaci 3 HRK
12-3=9HRK
I onda bi oni za vrijeme rata stavili cijenu weapona 10+ HRK
To bi znacilo da se pola stanovnistva nece moci ni boriti
Ljude u construction sektoru da ne spominjem.

A tek ako pogledate nebuloze na q5 weapons trzistu, nema niti jedne hrvatske ponude (barem trenutno) i najjeftinije je oruzje 158HRK to je oko 3 GOLDA
I sad recite da je to normalno (dok PEACE stampa q5 dzabe)

Ni q4 nije nista bolji, trziste takoder drze stranci i cijena najjefitinijeg weapona je 71 HRK

I na kraju Q3 optimalna kvaliteta za rankove od kapetana pa do FM-a

Cijena je nevjerovatnih 30.78HRK sto je moja dnevna placa (man skill 8.07 wellness 90+)

Zakljucak: Dok je u Rumunjskoj jefitnije, moving ticket ce dobro poslovati, ako kuzite na sto ciljam

Naposljetku, naplacuju nam ovo

a prodaju ovo



///
cmdgeneralmarka
InChY
InChY

Broj postova : 469
Join date : 11.05.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.