eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sijecanj 2009. - Dragi eHrvati (dio prvi)

Go down

Sijecanj 2009. - Dragi eHrvati (dio prvi) Empty Sijecanj 2009. - Dragi eHrvati (dio prvi)

Postaj  Johny Stulic 18/4/2009, 23:17

Dragi eHrvati (dio prvi)

Dragi moji sunarodnjaci!

Dugo nisam pisao jer sam bio u maloj gužvi, ali odlučih vam se obratiti jer se bliži vrijeme izbora, pa jer mi neki radnici bježe iz tvrtki, a i prodajem jednu tvrtku... Pa da ne bi bilo zbrda zdola, evo kratak pregled o čemu ću vam sve pisati danas, pa odaberite sami što želite čitati, ili ako imate vremena, pročitajte cijeli članak...

1. Tko će biti novi predsjednik?
2. Ministarstvo obrazovanja... Šta je i čemu služi?
3. Utakmica Hrvatska - Francuska i koliko me koštala?!
4. Zašto su SPAM teme popularnije od ER tema?
5. AndyCro Iron d.d. na prodaju!
6. Traže se radnici, plaće prosječne, zašto nisu najveće?

Tko će biti novi predsjednik?
Sutra će se održati drugi po redu predsjednički izbori u dragoj nam eHrvatskoj. Ovi izbori su možda i važniji od prvih jer naš sadašnji predsjednik Roby Petric odlazi radi obveza u RL životu nakon izvanredno i besprijekorno odrađenog mandata i sada je na vama da odaberete njegovog nasljednika.
Pošto ja uvijek glumim GONG i pozivam građane da izađu na izbore i glasuju za onog za kojeg oni sami smatraju da je najbolje, to ću i ovaj put učiniti jer glasovanjem možete učiniti samo dobro i za sebe, ali i za zajednicu.
Iako nikad ne odajem za koga ću ja glasati, jer zbilja pokušavam ostati objektivan i odabrati najboljeg kandidata, ovaj put jednostavno moram javno dati podršku svom dugomjesečnom prijatelju s kojim surađujem praktički od prvog dana od kada sam na erepubliku (a to je već 10 mjeseci), a njegovo cijenjeno ime je Sucko ima političkog iskustva, ima dobre ideje, ima volje, a ono što je još važnije i vremena da odradi svoj mandat kako treba. Nadam se da će većina građana eRH uvidjeti da je on pravi izbor za novog predsjednika.
Svo o Suckovoj predsjednickoj kandidaturi

Ministarstvo obrazovanja (MO)... Šta je i čemu služi?
Najkraće moguće za reći je da je MO ustanova koja bi trebala imati osnovnu funkciju obrazovanja građana eRH. MO poslije izbora planira pokrenuti jedan veliki projekt da se Sucko je došao na ideju da se svrha MO malo modificira.
Naime, nova svrha MO-a bi trebala biti da se proširi broj trenutnih prevoditelja (za sada smo samo nas trojica urednika i dva prevodioca) kako bismo postala prva ne-engleska nacija koja je u potpunosti prevela WIKI na svoj materinji jezik. Kako bismo nagradili sve ljude koji se potrude prevesti jedan članak, biti će nagrađeni u iznosu od 2,5 HRK pa sve do 15 HRK (ovisno o veličini članka i kvaliteti prijevoda). Više o detaljima ću pisati poslije izbora kada se o svim detaljima dogovorim s novim predsjednikom.
Za sada uživajte u nekim prijevodima, šta potpunim, šta djelomičnim...
Tutorial (djelomično preveden, nadam se da će do kraja mjeseca u potpunosti biti preveden)
Malo o domovini (sve o eRH na jednom mjestu)
Vodic za prevodioce (za sve one koji bi prevodili, neka pročitaju)

Utakmica Hrvatska - Francuska i koliko me koštala?!
Sada sigurno mislite evo još jedan SPAM članak o tome kako su nam suci ukrali zlato, ali ne, nažalost ovo je članak o tome koliko me je koštao nedjeljni odlazak na trg da se s prijateljima malo opustim i pogledam tekmu. Naime, to je bilo prohladno nedjeljno jutro, užurbano su se vadili svi rekviziti, majice, kape, šalovi, zastave, pa se nije previše razmišljalo o eRepubliku, ali svejedno se odadio posao, odadila vojska, stavile pare na sve firme i jednostavno mislilo, ma to je dovoljno. I tako odoh ja na trg s ekipom, navijam, smrzavam se, na kraju rasplačem i ipak veselim srebru, otiđem na večeru s ekipom, pa ugodno druženje do kasnih večernjih sati, dođem mrtav umoran doma i kažem si, ma ujutro ću pogledati ER da vidim jel ima šta novo...
I onda... Još jedan šok... 16 alerta da nema raw materijala na lageru. Prekunem sve živo svima, i odem staviti raw materijal na sve firme kako bi ljudi mogli raditi kada još jedan šok. 7 radnika je otišlo jer nisam imao raw materijala. U dva dana toliko šokova.
I koja je pouka priče?
Nije dovoljno samo staviti pare na račune firmi, već ako ne proizvodiš raw materijal, stavi i njega na stock! Smile
Ovim putem bih se ispričao svim radnicima u firmi koji taj dan nisu mogli raditi, zbilja nije bilo namjerno, jednostavno me malo navijačko ludilo zahvatilo i zaboravih na raw materijal.

Zašto su SPAM teme popularnije od ER tema?
Dugo sam razmišljao zašto i iskreno ne znam. Ne znam kako te teme uspiju doći na vrh. Ne kužim ljude koji glasuju za njih. Zbilja ne kužim. Na 10 spam članaka koji se objave, 8 ih završi u top 5, što je žalosno. Da vam pokažem zašto je to žalosno, dati ću vam mali primjer (nije se dogodio, ali možda se dogodi) zašto se spam članci NE bi smjeli naći na top 5. Zamislite da jedan dan ujutro naiđete na 7 spam članaka i glasate za svaki. I tako još 70-tak ljudi. I onda dođe netko i napiše jednu vrlo korisan ER članak i dogodi se slijedeće:
TOP 5 tema:
1. Kako sam mu smjestio...
2. Ja san najlipši
3. Hrvatska u finalu badminton svjetskog prvenstva
4. Zagorec sem od rođenja... Svatko tko pročita dobi gemišt!
5. Ajmo nekog napasti jer nam je dosadno!!!
...
a tamo na 17. mjesto na drugoj stranici članaka koji je pročitalo 7 ljudi nalazi se članak: Važno. Pročitajte ovo i spasite RH od takeovera.
I što se dogodi? Ništa, svi ste pročitali spam članke i nasmijali ste se ta dva dana i onda ste se čudili zašto je za predsjednika izabran Rumunj drugi dan.
Zato, lijepo vas molim, SLOBODNO PROČITATE SPAM ČLANAK, ALI NEMOJTE VOTAT ZA NJEGA JER SU NAM VAŽNIJI ER ČLANCI KOJI SLUŽE DA SE LJUDI OBAVIJESTE ILI DA SE NEŠTO NAPRAVI U KORIST HRVATA ILI HRVATSKE!!!

AndyCro Iron d.d. na prodaju!
Od 01.02.2009. dioničari tvrtke u suradnji s generalnim managerom odlučili su se na prodaju ove uspješne iron q2 tvrtke. Mnoge je iznenadio taj potez, ali razlozi su vrlo jednostavni. Naime GM bi volio sjedište organizacije preseliti u RH kako bi lakše mogao pratiti RH tržište, a nabavu irona bi i dalje vršio od novog vlasnika (ako će biti Hrvat) po promotivnoj cijeni u prvih par dana dok vlasnik koji preuzme tvrtku ne nađe stalne kupce. Drugi razlog je dosta veliko zaduživanje u RH nakon otvaranja dvije nove tvrtke, pa bi GM korporacije volio te dugove otplatiti.
Cijena AndyCro Iron d.d. tvrtke je 55 G, za Hrvate je moguća i niža cijena (10 % popusta!), ili kupnja na "rate" s time da bi prva rata bila 35 G, a preostale 3 bi bile svakih 10 dana po 7.5 G.
Tvrtka ima stalnih radnika, ima preko 3 G na računu, te par stocka irona! Wink

Traže se radnici, plaće prosječne, zašto nisu najveće?
I dalje tražim po 5 radnika u weapon Q1 tvrtki i food q2 tvrtki. Plaće nisu najveće niti nikad neće biti, a to ću malo objasniti s dijalogom. CAPS LOCK je većina građana eRH, a normalnim tekstom moje obrazloženje.
ŠTO? MOLIM? NEĆEŠ MI DATI PLAĆU BAREM 50 % VEĆU Od KONKURENCIJE???
Da, dobro ste pročitali. Držati ćemo se propisanih plaća jer na taj način pokušavamo stabilizirati ekonomiju.
MA O ČEMU TI PRIČAŠ?
Vrlo jednostavno ekonomska računica. Tvrtka vas plaća 5 HRK, nakon odbitka doprinosa koji idu državi, vama ostane 4,5 HRK za koji možete kupiti lijepo jedan food Q2 (2,7 HRK) i još vam ostane malo na računu za dalje.
Ali, naiđe tvrka koja vas plaća 7,5 HRK. Nakon odbitka doprinosa vama ostane 6,75 HRK. Ali zbog prevelike plaće, jednostavno moraju se dići i cijene food-a te sada Q2 stoji 4,5 HRK.
PA DOBRO, I VIŠE PARA ZARADIM AKO MI TVRTKA DA VEĆU PLAĆU!?
Istina. Ali vi postajete sve pohlepniji i čujete da je na crnom tržištu neka južno korejska hrana 3 HRK. I onda prestanete kupovati hrvatske proizvode, kupujete na crnom tržištu, uništavate hrvatsko gospodarstvo, a da smo radili po prvom principu, opet biste bolje prošli jer je po prvom principu hrana bili 2,7 HRK.
Također, razmislite i o "novim igračima". Pa šta nije bolje za njih da je hrana na našem tržištu jeftinija da ne odu odma u Španjolsku, Švedsku ili u neku drugu zemlju?
MA ŠTA MENE BRIGA ZA NOVE???
Ne znam dal znate, ali ako pozovete igrača u igru, a on dođe do nekog levela koji se lagano dostigne za nepunih 10 dana vi osobno dobite 5 G. Jel mislite da će radije ostati ako su cijene proizvoda niže ili ipak shvaćate da će prije ta osoba odustati kada vidi da ne može ništa zaraditi (skill 0-2), a cijene osnovnog proizvoda je neopisivo skupa?

Evo, toliko za danas, hvala svima na čitanju. Čujemo se kroz nekoliko dana kada mi ispiti na faksu prođu.

Johny Stulic
Admin

Broj postova : 289
Join date : 18.04.2009

https://ehnc.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.