eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Veljača 2009. - * Zašto baš Split1700 *

Go down

Veljača 2009. - * Zašto baš Split1700 * Empty Veljača 2009. - * Zašto baš Split1700 *

Postaj  Vladimir Andreev 26/5/2009, 17:58

Drage građanke i građani lijepe nam eHrvatske,
Kao što sam najavio u svom kandidacijskom članku, danas Vam iznosim svoj plan rada u novom mandatu. Za one koji nisu imali prilike vidjeti, predstavljam:
Kandidatura za Predsjednika RH - Split 1700 i njegov team

Službeni sam kandidat tri stranke na predsjedničkim izborima, pored mog HDS-a, tu su HSR i NSH (mlade stranke u HR), i podržali su me kao svojeg kandidata. Ovom prilikom želim se zahvaliti HSR-u, stranci koja je, kroz tekući mandat, aktivno sudjelovala u radu sadašnje Vlade. Svoju kandidaturu sam odlučio posvetiti dosadašnjem radu, na kojem cu u slučaju moje pobjede i dalje ustrajati.
Moj program se odnosi na gospodarstvo, društvo, vanjsku politiku, obranu i državnu sigurnost, te politički život.

:: GOSPODARSTVO ::

Za uspješno hrvatsko gospodarstvo te viši standard potrebno je nastaviti kontinuiranu uzlaznu politiku. Hrvatska je trenutno gospodarsko razvijena zemlja, što nije razlog da možemo kazati da nema mjesta napretku. Znamo da smo zemlja i ne baš bogata resursima i stoga sam svoju gospodarsku politiku usmjerio u eksploataciju onih nama dostupnih, kroz izvoz i robnu
razmjenu, nadopunjujući nama nedostatne resurse. Usporedno s rastućim gospodarskim standardom uspješno održavamo vrijednost tečaja kune na 0.02 - 0.018 golda za jednu kunu,
odnosno cca. 50-55 HRK za jedan gold. Ovakav tečaj će se zadržati i dalje, uz intervencije i čvrsto održavanje tečaja od Hrvatske narodne banke.
Ono što će se mijenjati bit će područja u kojima ću se više angažirati, a koja će se mijenjati kako se i Hrvatska vremenom bude mijenjala. Pratit ćemo što Hrvatskoj treba i što je nužno za mijenjati. I dalje ćemo tražiti partnere s kojima možemo zadovoljiti obostrane kriterije i rast gospodarstva ćemo, uvjeren sam, i dalje vidjeti u eHrvatskoj.

:: DRUSTVO ::

Danas Hrvatska ima cca 3400 stanovnika, što nas trenutno drži na 7 mjestu najbrojnih zemalja eRepublika. U prethdnom razdoblju smo pripremili teren za ono što nam dolazi. Krenuo sam od smanjenja citizen fee, kao preventivan korak u smanjenju multi acc-ova. Uz to je napravljen projekt Ured dobrodošlice, kojemu je zadatak skrbiti o svim novim članovima kroz osiguranje osnovnih potrebština. Sljedeći korak koji ću poduzeti je promocija eHrvatske, za koju se u potpunosti "pripremio teren" i kojom ćemo zasigurno dobiti veliki broj novih stanovnika.
Također sam intervenirao u smislu zaposljavanja, otvaranjem radnih mjesta i do danas se zaposlilo preko 600 novopridošlih članova, što je ohrabrujući rezultat. Ured smo povezali s već dobro usidrenim Zavodom za zdravstvo i zajedno čine jednu jaku socijalnu ustanovu, kad su u pitanju građani. Uz taj humani rad se uključio i veliki broj samoinicijativnih građana, humanista, koji daju svoj doprinos za pomoć svim novim ljudima u eHrvatskoj i na tome Vam svima pojedinačno čestitam. Govoreći o razvoju civilnog društva u Hrvatskoj, mogu reći da se vidi znatan pomak. To se ponajprije odrazilo na smanjenje broja novina, kvalitetom članaka i znatno povečanim brojem ljudi na lokalnim forumima, chatu i sl. Ovom prilikom Vas želim obavijestiti da sam s domenom eHrvatske ušao u finale i u skoro vrijeme ćemo dobiti mjesto koje će ujediniti sve eHrvate.
Imamo smjernice i nastavljamo...

:: VANJSKA POLITIKA ::

Vanjska politika se prvenstveno zasniva na osobnim interesima eHrvatske, kao i interesima Atlantisa. Imamo izuzetno jak utjecaj u Atlantisu i premda još uvijek imamo vojsku koja je među slabijima, imamo znanje i mogućnosti sudjelovati u raspravama i davati dobre ideje.
Prepoznali su nas kao dobre stratege, vojska se pokazala kao jedna izrazito ozbiljna državna institucija, što nas je u konačnici i dovelo do trenutnog statusa kojeg uživamo u Atlantisu. Međunarodni odnosi se vode kroz mirodobnu politiku prema svim zemljama, koliko je to moguće.
Ustrajat ću i dalje u tim namjerama bez obzira na status Hrvatske kao članice Atlantisa.

:: OBRANA I DRZAVNA SIGURNOST ::

Obrana je ono na čemu sam najviše inzistirao u svom prethodnom mandatu, što uz sadasnjeg ministra Kokacha nije ni bilo teško ostvariti.
Pokušat ću iznijeti najbitnije stavke, obzirom da je vojska jedno široko područje. Hrvatske oružane snage čini 5 gardijskih brigada i 1 elitna postrojba. Otvoren je vojni forum koji okuplja i organizira cijelokupnu vojsku i u ovom trenutku je vojska u potpunosti ispunila sva očekivanja.
Također je napravljena reorganizacija vojske u smislu zaposljavanja, gdje se poradilo na vojnoj proizvodnji i osiguranju dijela vojne opreme. Kako bi se osigurale Hrvatske granice, krenuli smo s izgradnjom defense systema SullaCro Q3, kompanije koja će dodatno osigurati naš teritorij i u budućnosti nam, uz BioCro Q5, osigurati dodatan državni prihod. Ukoliko pobjedim na sutrašnjim izborima, vodit ću se dosadašnjom idejom, težiti ustroju poput najorganiziranije vojne silom u svijetu, Rumunjske.

:: POLITIKA U HR ::

Nažalost, ovo je bolna točka u mom mandatu.
U ovom trenutku mogu samo izraziti žaljenje u zajedničkom radu stranki RH. Većinom se sve svodi na međusobna prepucavanja, sa svih strana i od svih stranki. Sve je to dio političkog života, međutim ono što me kao predsjednika države izuzetno zabrinulo je nerazumjevanje i nesložnost kad je u pitanju Domovina.
Neću javno govoriti o tom, jer nije ni mjesto ni vrijeme, već samo želim poručiti da nas u tim trenucima ne treba dijeliti stranačka pripadnost.


:: Za kraj ::

Ljudi ispred politike, u tom smislu ću se zalagat za veću transparentnost u radu Vlade i održati Ured predsjednika kao i "na kavi s predsjednikom" te maksimalno približiti javnost o koracima koji se poduzimaju. Vjerujem da uz svoje znanje imam i daleko najkvalitetniji kabinet, pun iskusnih i ozbiljnih ljudi koji su postigli nešto u eRepubliku.
Moram priznati da mi nije bilo lako održati visoko postavljenu granicu, koju je postavio naš prvi i nezaboravni predsjednik eHrvatske Roby Petric, kojeg ovom prilikom osobno pozdravljam i u ime svih građana naše zemlje.
Pokazali smo što mozemo, koliko smo spremni daleko ići za Domovinu, i dalje ćemo se voditi srcem i znanjem. Politikom malih koraka potižemo mnogo dugoročnije i kvalitetnije stvari.
Obećati da ćemo biti najjača država na svijetu, to ne mogu. Mogu samo obećati da ćemo raditi onako kako smo radili do sada i da ćemo nakon mog drugog mandata opet biti toliko jači.
Tako sam govorio na proslim izborima, tako govorim sad, tako ću i ubuduće govoriti.


Pozivam sve egradane da u cetvrtak glasaju s razumom, da odvagnu dobro sto je najkvalitetnije za eHrvatsku i da odaberu najbolju opciju koja ce drzavu voditi u slijedecih 30 dana.

Glasajte za daljnji razvoj Domovine, za SPLIT1700!!


Split1700
Predsjednik Hrvatske
Predsjednički kandidat HDS-a, HSR-a i NSH.

Vladimir Andreev

Broj postova : 194
Join date : 12.05.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.