eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Veljača 2009. - Za sve nove eHrvate, za sve stare eHrvate i one između i FOOD KRIZA

Go down

Veljača 2009. - Za sve nove eHrvate, za sve stare eHrvate i one između i FOOD KRIZA Empty Veljača 2009. - Za sve nove eHrvate, za sve stare eHrvate i one između i FOOD KRIZA

Postaj  InChY 26/5/2009, 18:21

Pozdrav svima!

Ove novine su napravljene u svrhu poboljšanja ehrvatske ekonomije.

Ali pošto sam ja takav kakav jesam, probat ću ovim novinama pomoći i novim igračima u eHrvatskoj i samoj eHrvatskoj pa i sebi :-))).


Novi igrač ste, neznate ništa, šta treba kupiti za preživiti, kako kupiti, i kao prvo odkuda kupiti, nemate kuna, prva stvar koju trebate napraviti jest da pročitate ovaj članak:

Ured dobrodošlice

Vjerojatno Vam se otvorio onaj prozorčić na početku, ali ste ga vjerojatno odmah zatvorili jer ste brže bolje htjeli vidjeti što je to zapravo eRepublik.

I zato pročitajte taj članak registrirajte se u Ured dobrodošlice i iskoristite pomoć koju država nudi.


Ako ste malo napredniji igrač i sami želite sve saznati o čemu se radi pogledajte na eWikipediji i to na hrvatskom jeziku:

http://wiki.erepublik.com/index.php/Main_Page/Hrvatski


Slijedeći korak bi svakako bio da se registrirate na hrvatski forum eRepublika i tamo možete postavljati milijun pitanja i vjerujte mi dobit ćete 10 milijuna odgovora :-))))

http://hrvatska-erepublik.forumotion.com/forum.htm

Dosta igrača ne zna zapravo koliko je wellness bitan u igri (ali Vi znate jer ste pogledali tutorijale) i koliko je bitno da ga držite što većim.

Većina igrača jede Q1 hranu (jer si ne može priuštiti skuplju hranu) i tako im se svakodnevno wellness smanjuje.

Ali dopustite da Vam eHrvatska pomogne, ako imate wellness manji od 50 i nemate nijedan skill veći od 2 prijavite se u Registar kritičnog wellnessa

http://sites.google.com/site/ministarstvosocijalskrbirh/Home/registar-kriticnog-wellnessa

Ako imate wellness između 52 i 70 i dosegli ste level 5, pogledajte i prijavite se u program POWER.HR

http://sites.google.com/site/ministarstvosocijalskrbirh/Home/power-hr

U Registar se ne mora upisati osobno, i zato: poslodavci, prijavljujte svoje zaposlenike niskog wellnessa!


Sada ste zdravi eHrvat i vjerojatno već duže vrijeme radite negdje. Nadam se da ne radite u državnoj firmi ZK Food, ZK Grain i ZK House predugo jer tamo radite za minimalac od 1 HRK i ta je firma stvorena za treniranje novih igrača do većih skillova.

Posao možete potražiti gore na tabu Market --> Human Resources

Potražite posao za svoj skill (piše vam pored ikone koliki skill imate) i ako ima posla za Vaš skill dajte otkaz u državnoj firmi i zaposlite se što prije jer sigurno ćete imati veću plaću nego u državnoj firmi.

Samo pazite kod zapošljavanja na kvalitetu firme u kojoj se zapošljavate (broj zvjezdica je kvaliteta firme, koliko je kvaliteta firme toliko gubite wellnessa dnevno za posao u toj firmi) i nekad je bolje raditi za par HRK manju plaću Q1 tvrtki nego u Q5 firmi.


Sada ste već pravi eGrađanin i sve što ćete moći raditi u eRepubliku možete vidjeti ovdje:

http://www.erepublik.com/en/career-path


Sada već znate dosta o svemu, pa ću Vam malo objasniti i dio o novinama u eRepubliku.

Svaki članak možete votati (glasati za njega) i što više ima glasova više će ga ljudi moći vidjeti, 5 članaka s najviše glasova vidljivi su na početnoj stranici.

Na svake novine se možete pretplatiti (u gornjem desnom uglu subscribe) i kada izađe slijedeći članak u novinama na koje ste se pretplatili, pojavit će Vam se zvjezdica na zelenom kvadratiću u donjem lijevom uglu (iznad logouta) i tako ćete moći pratiti novine na koje ste se preplatili.

Preplata na novine u eRepubliku je besplatna i možete se preplatiti na koliko god novina želite.

Novine sa 1000 pretplatnika dobiju Media Mogul medalju i 5 golda sa njom.

I sad većina ljudi misli da može pisati bilošta i doći do laganih 5 golda, vjerujte mi nije baš tako lako.

Sve što se piše u novinama trebalo bi biti vezano za eRepublik, sve što nije vezano za eRepublik naziva se SPAM i poželjno je ne glasati za taj članak jer od tog SPAMA nećete moći vidjeti neke korisne članke koji bi Vam stvarno mogli pomoći.



Problem hrane na placu eHrvatske

Svi smo svjesni da na hrvatskom marketu zadnjih dana vlada kaos i skoro nitko ne zna kako riješiti nestašicu fooda na našem marketu.

Ima raznih priča, od urota da nam stranci namjerno pokupuju uvijek sav food na marketu do toga da treba smanjiti import tax na hranu tako da dovedemo malo strane hrane na hrvatsko tržište.

Ja mislim da je više problem u plaćama u food sektoru.

Kao prvo molio bi da se pogleda jedan odličan prijedlog od prije par mjeseci koji je napisao Relic :

http://www.erepublik.com/en/article/-preporu-ena-prodajna-cijena--722546/1/20

U članku se spominju preporučene cijene svih proizvoda na marketu i preporučene plaće za svaki sektor ovisno o Q kompanije.

Naravno toga se (skoro) nitko nije pridržavao i danas imamo kaos u food sektoru i lagani pad vrijednosti kune.


Problem je u tome što (skoro) svatko tko otvori kompaniju stavi najveću plaću za nove radnike.

Npr. da netko ide otvorit sad Q2 food kompaniju i traži samo skill 5 radnike, na burzi (Human Resorces) je najveća ponuda za skill 5 radnike 30 HRK!!!

Novi biznismen bi stavio plaću od 31 HRK. Recimo da je prosječni wellness 75, u toj Q2 kompaniji bi se dnevno proizvelo 93 Q2 fooda.

Na to bi se potrošilo 187,5 Graina, tj. 112,5 HRK graina i još 310 HRK za plaće što je 422,5 HRK dnevni trošak !!!

I jednostavnom računicom njega komad Q2 fooda košta 4,5 HRK !! I on ga ne bi prodavao ispod 5 HRK sigurno.


Ja od neki dan imam Q2 food kompaniju i znate koliko ja proizvedem Q2 fooda dnevno??? 45 komada. Znate zašto tako malo?? Zato jer mi je prosječan skill u tvrtki oko 3. Jer nemogu nuditi astoronomske plaće, jer sam realan, al zato prodajem Q2 food za 3.36 HRK.



Ljudi apeliram na igrače sa visokim manufacturing skillom, da sada, kad je kaos u food sektoru, da rade u food kompanijama makar i za manju plaću, jer ćete time pomoći da novi igrači ne odustaju od igre, a pomoći ćete i eHrvatskoj.


Novi igrači, ako nema ni Q1 food na tržištu, javite se meni, donirajte mi par HRK i ja ću Vam kupit food negdje u inozemstvu dok ne prođe ova food kriza.



Pošto su ove novine su napravljene u svrhu poboljšanja ehrvatske ekonomije, evo prave biti ovih novina:

Jako je bitno da se kupuju ehrvatski proizvodi sa marketa makar oni bili i koju lipu skuplji.

Ja ću svakih par ili nepar dana ažurirati podatke i objavljivati članak u hrvatskim medijima.


Za ehrvatske poduzetnike koji još nisu svoju tvrtku prijavili, to mogu učiniti na podforumu:

http://hrvatska-erepublik.forumotion.com/generalna-raspravljanja-o-ekonomiji-f5/popis-etvrtki-u-vlasnistvu-hrvata-t1316.htm

Bit ću toliko dobar pa ću pratiti komentare svakog novog članka pa ako ima kakvih promjena, možete pisati i u komentarima.

Bitni parametri su mi: ime vlasnika, vrsta i Q tvrtke, ime tvrtke i država u kojoj se tvrtka nalazi (ako je Hrvatska onda netrebate navesti ništa)

Bilo bi dobro da stavite ime profila vlasnika, a ne organizacije, čak i ako ima firma više vlasnika, bolje mi je kada imamo evidenciju više vlasnika nego organizacije.


Evo trenutnog popisa tvrtki eHrvata:

Grain

Q1
Zlatne Njive, OsijekIII (Q1) - Hrvat
celeres grain (Q1) - celeres
Nova BIH Zito (Q1- BIH) - Interista1908

Q2
sijem zito raste grahorica (Q2) - shampinjon
MB-PIK (Q2) - Ivan Batinic
VAG Zitarice Q2 (Q2) - Jman09
Ekoloska psenica Q2 (Q2) - CROOHM
PODRAVKA GRAIN (Q2) - Marko ivica, PUNK BIBINJE
GDF Grain q2 (Q2) - Ivan Radman, Selector
Hrvatska kvaliteta (Q2) - Wizl
vallis aurea (Q2) - zeljkoc77
Hrvatsko Pravasko Zito (Q2) - HSP savjetnik
Green Planet Grain Q2 (Q2) - Aquasonic
F & C Zito (Q2) - El Croat, The_Fico
Australian Grain (Q2 - Australia) - Darko Krams

Q3
Hr grain (Q3) - Ivan Radman
Proizvodimo Hrvatsko Q3 (Q3) - rocker-ma
AW Grain (Q3) - DwarfZG, metak
BD Psenica (Q3) - bekson, debolestis


Food

Q1
Taubek (Q1) - Kadaj, Selector
Vandelay Food Kupujmo hrvatsko (Q1) - Mirko S. Zlikovski
MB-HRANA (Q1) - Ivan Batinic
Healthy food Cro (Q1) - dado2202
Kvalitetna Hrana (Q1 - BIH) - staklar
Prehrana (Q1 - Srbija) - Darko Krams
F & C Food (Q1 - Mađarska) - El Croat, The_Fico

Q2
Kupujmo Hrvatsku hranu (Q2) - dSoKre
AndyCro Prehrana d.d. (Q2) - andycro
Green Planet Hrana (Q2) - Aquasonic
Podravka (Q2) - Marko ivica, PUNK BIBINJE
Hrvatska pravaska hrana (Q2) - HSP savjetnik
Green Planet Hrana Q2 (Q2) - Aquasonic

Q3
Hrvatska fina hrana (Q3) - Kvesko, Junior Soprano
Kupujmo Hrvatsko (Q3) - bbb_kambelovac
BD Hrana (Q3) - bekson, debolestis
Bijeli Kruh, OsijekIII (Q3) - Hrvat

Q4
Hrvatski Svezderi (Q4) - DwarfZG, metak
Kupujmo Hrvatski Eko Kruh Q4 (Q4) - CROOHM

Diamonds

Q1
Green Planet Diamonds Q1 (Q1 - Norveška) - Aquasonic
Best Diamont (Q1 - Kanada) - zeljkoc77

Q2
CRO-COP Diamonds (Q2 - Norveška) - ozron, Alen Mislivecek, Opstreticar, DanaBanana

Q3
Carbon Harvesting (Q3 - Norveška) - webstartm


Gift

Q1
SL Darovi (Q1) - Sucko
Erotik gifts (Q1) - Dado Shimke
Hrvatsko srce (Q1) - bigman20, Goran Popovic, Bart_02
A CRO-COP Gift (Q1) - ozron, Alen Mislivecek, Opstreticar, DanaBanana
Darujmo hrvatsko (Q1) - khumche
Blagdanski pokloni (Q1) - Sumski
Psychedelic Gifts (Q1) - Spaner
Green Planet Darovi Q1 (Q1) - Aquasonic
Pokloni za radnike (Q1) - Konzul
Zlatna dolina pokloni (Q1) - zeljkoc77

Q2
A cvijet za nju (Q2) - Zoran S
MASOGRAD Pokloni Q2 (Q2) - Gen_Ptah

Iron

Q1
Hrvatsko Zeljezo (Q1 - Rumunjska) - nini9 i Paolo17

Q2
First claas iron (Q2 - Rumunjska) - Hrvat i pol, Ratrak
Evil Iron (Q2 - Rumunjska) - Darth Zejdr
Ashrow Q2 Iron (Q2 - Rumunjska) - John Vorsha, malosanmaka
HR zeljezo (Q2 - Rumunjska) - zmaj000, pantelija, mogwaiii
Cro Iron Q2 (Q2 - Norveška) - Zubix
Hrvatsko Pravasko zeljezo (Q2 - Rumunjska) - HSP Savjetnik

Q3
Ironworks RH (Q3 - Norveška) - gnom
Hrvatsko Zeljezo d.d. (Q3 - Španjolska) - Max_Payne, Lazarus_26, iiiwana

Weapon

Q1
AndyCRO Streljivo d.d. (Q1) - andycro
Hrvatsko Oruzje (Q1) - nini9, Paolo17
Hrvatski revolver (Q1) - 00385
Terra oruzja (Q1) - ftfool i picoskop
Hrvatsko Pravasko Oruzje (Q1) - HSP savjetnik
hrvatske puske (Q1) - answer
RelWeb Bazookas (Q1 - Mađarska) - Relic, webstartm
Evil guns (Q1 - Rumunjska) - Darth Zejdr
Hrvatsko oruzje Q1 (Q1 - Rumunjska) - mogwaiii, pantelija
Serious_Sam miniguns (Q1 - Mađarska) - Mad Croat

Q2
KOB doo (Q2) - Revoluko, Baptir
Hrvatska Kubura (Q2) - Zubix
Uvoz-Izvoz (Q2) - hs2000
Hrvatski samokresi (Q2) - Tomislav, Hrvat i pol

Q3
HS2000 (Q3) - Zmaj000

Moving Ticket

Q1
Kupujmo Hrvatske Tickete (Q1) - dSoKre
Kupujmo Hrvatske Karte (Q1) - dSoKre
GDF Poslovna klasa (Q1) - Ivan Radman, Roby Petric
SL zrakoplov (Q1) - Sucko
euro-airwaes (Q1) - eronet, Ivica Sremic
DK Putovanja (Q1) - Darko Krams
Adriatic airlines (Q1) - Sumski
Hrvatska tours (Q1) - Marko ivica, PUNK BIBINJE
Hrvatska Krila (Q1) - HrvojeZ, Martin Ljiljanić
SSA Zrakomlat (Q1) - Mario P
NONI Tickets (Q1 - Njemačka) - bigman20, Goran Popovic, Bart_02
Earth Flight (Q1 - Čile) - Darko Krams
Si Airwaes (Q1 - Slovenija) - Hrvat i pol

Oil

Q1
celeres oil (Q1 - Švedska) - celeres
Biogas Inc. (Q1 - USA) - Mario P
Black Fortune (Q1 - Filipini) - Generic, Romanita
INA OIL (Q1 - USA) - Marko ivica, PUNK BIBINJE

Q2
Hrvatska Pravaska Nafta(Q2 - Indonezija) - HSP Savjetnik
DK Oil (Q2 - Indonezija) - Darko Krams
TexasOil (Q2 - USA) - Darko Krams
Hrvat i pol's Oil Company (Q2 - Canada) - Hrvat i pol
Crno Zlato (Q2- Mexico) - Politicar, hovla
Pure Oil (Q2 - Brazil) - Darko Krams
Hrvatska Nafta (Q2 - USA) - nini9
Hrvatska Pravaska nafta (Q2 - Indonezija) - HSP savjetnik

Q3
HR Oil Q3 (Q3 - USA) - Ivan Radman

Wood

Q1
Hrvatsko pravasko drvo (Q1) - HSP savjetnik
Ogulinski dabar (Q1) - eOgulin d.d
Hrvatske Sume (Q1 - USA) - Marko ivica, PUNK BIBINJE

Q2
Zeleni Hrast (Q2) - bigman20, Goran Popovic, Bart_02
Hrvatsko Drvo Q2 (Q2) - Darko Krams
A-L Drvetje (Q2) - Antimon i LLuX
hrvatska drvna industrija (Q2) - Kvesko, JuniorSoprano
Drvna indusrtija MASOGRAD (Q2) - Gen_Ptah
Buducnost drva (Q2) - Crna Legija
Pinnochio wood q2 (Q2 - Brazil) - Ivan Radman, Friend Freeman
Canada Wood (Q2 - Kanada) - Darko Krams

Q3
Drvna industrija Split invest (Q3) - kuzmanic
C-B-I Drvo (Q2) - CopyPaste071, Bachva, interwal

House

Q1
Kupujmo Hrvatske Kuce (Q1) - dSoKre
vile za besramno bogate (Q1) - shampinjon
Hrvatski stanovi (Q1) - bigman20, Goran Popović, Bart_02
Hrvatske najljepse kuce (Q1) - Kvesko, JuniorSoprano
loop houses (Q1 - Rumunjska) - mrgood

Q2
HR House Q2 (Q2) - Ivan Radman

Defence System

Q4
USA Defense Q4 (Q4 - USA) - Ivan Radman


Bitno je da votate ovaj članak tako da dođe ispred SPAM članaka tako da većina eHrvata vidi članak.

Prije svake kupovine, pogledajte ove novine i tek onda u shopping :-))



Za eHrvate koji razmišljaju o odustajanju igranja eRepublika pokrenuta je tema na forumu:

http://hrvatska-erepublik.forumotion.com/generalna-raspravljanja-f7/zasto-odustajete-od-erepublika-t1582.htm#25379

Napišite zašto mislite prestati igrati, ili ako znate nekoga da je prestao igrati slobodno napišite na forumu.

A ne bi bilo loše kad bi se subscribe-ali tako da osvojim još koju Media Mogul medalju. :-))

Ispričavam se zbog mogućih grešaka i propusta.

Uživajte.

Kupujte hrvatsko.

dSoKre.
======================================== ===========
Evo za kraj malo samoreklame
---------------------------------------- ---------------------------------------- -----------------------
Fali mi još 163 pretplatnika za Media Mogul medalju za moje novine

Vjerujem da ima preko 163 eHrvata koji nisu pretplaćeni na moje novine, pa ako želite pomoći, to Vam je samo par klikova mišem, iako sad planiram napisat novi članak o tvrtkama u eSvijetu :-))
---------------------------------------- ---------------------------------------- -----------------------

Za one koji neznaju, mogu se i kladiti u eRepubliku:

eKladionica
---------------------------------------- ---------------------------------------- -----------------------
I sad najzanimljivija samoreklama :-))))

Ako budete u srijedu u Central Croatia svakako glasajte za mene na izborima za kongres

Moju kandidaturu može pročitati ovdje:

http://hrvatska-erepublik.forumotion.com/kongresni-izbori-f63/dsokre-hds-kandidatura-za-kongres-day-491-of-new-world-t1628.htm

Uživajte.

dSoKre
InChY
InChY

Broj postova : 469
Join date : 11.05.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.