eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ozujak 2009. - Manje place za dobrobit nacije

Go down

Ozujak 2009. - Manje place za dobrobit nacije Empty Ozujak 2009. - Manje place za dobrobit nacije

Postaj  InChY 3/6/2009, 21:56

Stanje na burzi rada je alarmantno

Sinoc smo pregledali ponude poslova u Hrvatskoj. Situacija je zaista zabrinjavajuca. Mi se cijelo vijeme cudimo kako to u Hrvatskoj nema jeftinih tiketa, nema jeftinijeg kruha... Kad tamo, ponude placa astronomske.

Naravno da nema jeftinih proizvoda ako su nam place ovakve. Upravo sam na svoje oci vidio da jedna q1 firma nudi 24kn placu za skil 4. Pa to je suludo naprosto. Znaci kada bi ta ista prodavala po nekakvim, nazovimo ih, normalnim cijenama gubila bi 12 kuna dnevno po tom radniku.

Jasno je da radnika nedostaje jer je dio preselio u BiH. Ali doci ce s vremenom. Samo treba malo strpljenja a ne pristat na rad s gubitkom samo da se firma napuni ljudima.

Preporucene place

Moj savjet za q3 kompaniju vam je:
skill 5 - 18 kn
skill 4 - 15 kn
skill 3 - 12 kn
skill 2 - 9 kn

Savjet za q2 kompaniju je:
skill 5 - 15 kn
skill 4 - 12 kn
skill 3 - 9 kn
skill 2 - 6 kn

Savjet za q1 kompaniju je:
skill 5 - 12.5kn
skill 4 - 10 kn
skill 3 - 7.5 kn
skill 2 - 5 kn

Pri tome da biste normalno poslovali uz ove place welnes radnika bi vam trebao biti preko 80. Onaj koji odrzava oko 90 zasluzuje bonus. U kojem obliku ga date nebitno.

Ukoliko vam radnici imaju niski welnes saljite ih drzavne programe. Dijele se ticketi za ratovanje, giftovi, hrana pa cak i kuce. Iskoristite to.

Bitno je da se drzimo svi ovih preporucenih placa jer ako su place nize, nizi su i zivotni troskovi. A cilj nam je bas to, manje cijene proizvoda a ne grebanje na cijenama jer su radnici preplaceni.

Crveni Kriz RH poziva na solidarnost

Ovo preplacivanje radnika dovelo je do toga da Crveni Kriz RH ne moze normalno kupovati na nasem trzistu jer su cijene proizvoda astronomske. Pozivamo sve poslodavce da prestanu nuditi astronomske place jer ce nam cijene otici u nebo ovako.

Ukoliko vam fali radnika, potrazite ih u stranim firmama. Siguran sam da ce jedan od dvojice pravih Hrvata radije pristati na nize place nego raditi za nekakvog Indosa ili Rumunja za par kuna vise.

Obavijest vezana za Crvenog Kriza

Crveni Kriz RH radi i dalje punom parom. Ko ima razinu welnesa ispod 42 i stariji je od 15 dana u igri neka se prijavi u registar i pomoci cemo mu. Saljemo i tickete za rat pa jos jednom javljamo poslodavcima da upute radnike na CK ako nemaju uvjete za power hr.

Kao i do sada, primamo donacije gradjana. Svaka donacija je hvale vrijedna i pozivamo sve koji zele da doniraju Crveni Kriz. Hvala sadasnjim donatorima bez kojih ova Vladina organizacija ne bi mogla.

Srdacan pozdrav,
Selector

Registar Crvenog Kriza
InChY
InChY

Broj postova : 469
Join date : 11.05.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.