eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svibanj 2009. - Izdanje #4

Go down

Svibanj 2009. - Izdanje #4 Empty Svibanj 2009. - Izdanje #4

Postaj  InChY 3/6/2009, 22:11

Drage eHrvatice i eHrvati,
ponovo sam počeo pisat, nadajući se da ću opet uhvatiti nekih 30-40 voteova, valjda je to najviše šta mogu očekivat
X-D

Šalim se, naravno. Povod ovom članku su skorašnji izbori za predsjednika države.

Konačno se zna i konačna lista kandidata za Predsjednika eHrvatske. To su (abecednim redom):
Ivan Radman (HDS)
Josip Josipović (HLD)
mrgood (HSP)

I već tu idu prvi upitnici. Dok su mrgood i Radman očekivani kandidati, koji su već profilirani; Josip Josipović (u daljnjem tekstu JJ) je "nepoznat" dijelu eHr javnosti. Kao što sam već u komentarima izjavio, radom u stranci JJ je pokazao znanje i volju za rad, te smatram da je zajedno s kabinetom koji je odabrao pravi izbor.
E sad, namjerno sam kraj JJ-a stavio samo HLD iako svi znamo kako se zapravo radi o koaliciji stranaka. Razlog? Moje gledanje te iste koalicije. Naime svi znate da su JJ-a podržale tri stranke: HUS, SNH i HSR. Naravno da svaka od tih stranaka ima SVOJE razloge da podrži JJ-a, ali s obzirom na dijametralno suprotne poglede na eSvijet malo je glupo kazati da se radi o koaliciji HLD-HSR-HUS-SNH. U stvarnosti se radi o TRI različite koalicije: HLD-HUS, HLD-SNH i HLD-HSR. Zašto je jedina konstanta HLD? Jer je HLD okupio tri različite stranke oko svog programa, svog kandidata te ZAJEDNIČKOG kabineta.
Tu dolazimo do pravog razloga zbog kojeg ovo pišem. Naime u raznim komentarima vidim kako ljudi govore da ovo nije koalicija da se napravi nešto za eHR nego da se ide na rušenje HDS-a samo da ga se sruši. Toliko mi je glupo uopće to komentirati da ne povjerujete, ali pošto se ponavlja na više mjesta moram reagirati.

Prvo:
Naravno da HLD želi postavit svog čovjeka na vrh države. Šta je loše u tome?
Dobili smo pomoć tri stranke. Zar smo trebali odbit pomisao na suradnju jer su dvije od tih stranka nekompatibilne? Uostalom sasvim lijepo surađuju ...

Drugo:
Da se išlo samo na rušenje HDS-a dogovorilo bi se i sa HSP-om i onda bi jedan kandidat oporbe SIGURNO pobijedio. Ali nije nam cilj srušit HDS po svaku cijenu. Cilj nam je na mjesto predsjednika stavit čovjeka u kojeg imamo potpuno povjerenje. Nitko ne garantira da ćemo uspjeti, ali to ni ne tražimo. Da smo htjeli samo smjenu Roby-ja, tj. HDS-a HLD ne bi ni izašao sa kandidatom, nego bi podržao bilo koga ko se kandidira; na taj način bi osigurali da jedini oporbeni kandidat SIGRUNO odnese pobjedu.

Treće:
iz RL-a se i u eRepublik uvuklo razmišljanje da je napad na vodeću stranku "razbijanje i slabljenje države", da to samo vodi u "destabilizaciju države", kako je to "podlo politikanstvo" i sl. Pročitao sam slične komentare u eRepu. Iskreno puna mi je kapa toga. Zašto je pokušaj promjene vlasti jednak puču, izdaji, uništavanju države? Što, nitko u državi osim HDS-a nema kvalitetne ljude koji su u stanju vodit državu? Nitko osim HDS-a ne VOLI državu i ne ŽELI DOBRO istoj?
Rekla bi Generalissima: to razmišljanje ima jednu fundamentalnu manu. Ako nitko osim HDS-a ne radi za dobrobit države, zašto su pozvali ljude iz drugih stranaka u svoj trenutni kabinet? Ako nitko osim HDS-a ne zna, što onda ti ljudi rade na važnim mjestima?
I u drugim strankama ima i pametnih i domoljubnih igrača, samo treba malo pogledat i razmislit svojom glavom.

I prije nego počnu komentari molim sve koji imaju nešto reći neka se ne ustručavaju, ali molim za pristojnost. Ako nešto ne podnosim onda je to neodgojenost.
Hvala

Gjuro, igrač domesticus vulgaris (domaći, obični)

P.S. Sorry Generalissima ali sjetio sam te se i nisam mogao odoljeti. Ne zamjeri
InChY
InChY

Broj postova : 469
Join date : 11.05.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.