Svibanj 2009. - Izdanje #5

Go down

Svibanj 2009. - Izdanje #5 Empty Svibanj 2009. - Izdanje #5

Postaj  InChY on 3/6/2009, 22:12

Drage eHrvatice i eHrvati,
Još jedni predsjednički izbori su iza nas.

I dok je predizborna kampanja prošla, pa rekao bih pomalo i smušeno, moram biti zadovoljan UGLAVNOM "čistom" propagandom (molim bez ikakvih negativnih primisli, propaganda je sastavni dio svake predizborne kampanje), bez prevelikih prepucavanja i pljucanja. Naravno, uvijek je bilo i uvijek će biti pojedinaca koji ne mogu kontrolirati svoje ispade ili su jednostavno neodgojeni, ali na to se već pomalo navikavam.

Evo, prošao je skoro cijeli dan od proglašenja pobjednika, i u početku je postojala nada da će bar ovi izbori proći bez, da oprostite na izrazu, pizdarija. Ali .... Kako se dan bliži kraju sve više i više komentara i članaka izlazi koji na žalost bacaju sjenu na ove, po svim mjerilima nadasve zanimljive izbore. Postoji li šansa da bar jednom ne bude gluposti? Čemu optužbe koje NITKO ne može ni dokazati ni osporiti? Čemu trovanje odnosa? Čemu uopće politika ako će se svaki put na ovaj način reagirati? Samo novim igračima još više omražujete politiku koju (iz RL perspektive) već ionako smatraju kurvom!

Ovim putem želim SLUŽBENO u moje osobno ime čestitati Ivanu Radmanu na imenovanju Predsjednikom eHrvatske !
S obzirom da je (po mom mišljenju!) ionako do sad on vodio državu s minimalnim utjecajem Robya, koji je tu bio više likom nego djelom (opet moje MIŠLJENJE) vjerujem da se neće puno toga promijeniti u vrhu države.
Nadam se da će se transparentnost rada vlade poboljšati, u svrhu upoznavanja građana što rade ljudi u vladi i kako vode eHrvatsku koja im je dala povjerenje te im povjerila vlast. Takođe, kako je rekao DInoFR u jednom komentaru:
"pazite necu skidat oko s vas i ... kritizirat (ću) ama bas svaki krivi potez koji ste napravili" :-D jer to je moje pravo i moralna obaveza.

HSP-u čestitam na odnosu (Broj članova)/(Broj glasova). Rastete kao odgovorna i čvrsta stranka i koliko mi je žao što niste ušli u koaliciju (vaša odluka da ostanete neovisni koju poštujem) toliko mi je drago vidjet stranku oporbe koja jača.

Jednako me rastužio isti taj odnos članovi/birači u koaliciji. Ne razumijem gdje je nestao poveći broj glasova, i htio bih vjerovati da su SVI ti glasovi otišli na stranu Radmana, jer bi to značilo da su ljudi glasali po uvjerenju. Međutim, vjerojatnije je da je razlog većine tih "nestalih" glasova jednostavno neizlazak na birališta. Ne znam uzrok tome, i ne znam iz kojih stranaka potječu ti nestali glasovi ali je to definitivno nešto o čemu treba razmisliti, u svim strankama koalicije pa i samom HLD-u kojeg sam član.

Josipu ću na chat reći sve ali javno kažem da sam ponosan jer je uspio iz relativne "anonimnosti" pokrenuti naizgled nespojive strane eHrvatske političke scene, i jer je napokon (zasluženo) došao u centar pažnje. Na kraju krajeva i respektabilan broj glasova koje je dobio to pokazuje svim skepticima. Još će se o Josipu čuti, u to ne sumnjam, a znam da će to biti pozitivno.

Glasanje u jutarnjim satima je svima omiljena tema ali ga jednostavno ne želim komentirati. Mogu se razne teorije razviti iz toga ali je bespredmetno raspravljati o nečem što se dogodilo i što je, u kranju ruku, nemoguće objasniti. Ni u pozitivnom i negativnom smislu. Pa onda molim sve da se okane ovoga, i HDS koji pokušava dati opravdanja, i sve ostale koji smišljaju razne "teorije urote".

Mislim da sam rekao manje više sve o izborima i svim događanjima u "backstage-u" pa vas ovim putem pozdravljam do slijedećeg čitanja.

Mali disclaimer:
Onog trenutka kad se u mojim komentarima pokaže bilo kakav bezobrazluk ili makar naznaka nekog "pljucanja" i omalovažavanja, molim Vas da me na to upozorite, i pokažete gdje sam napravio nešto slično tome, kako bi se osobi koja se našla uvrijeđena mogao javno ispričati. Volim misliti kako svojim novinama pokušavam ovu našu eHrvatsku učiniti malo boljom i civiliziranijom, pa ako se pokaže da se učestalo ogrješujem o svoje principe koje zagovaram, sam ću se povući iz javnosti, i nastaviti djelovati u tišini.
Naravno, provokacije na ovo ću jednostavno ignorirati, a konstruktivne kritike primam uvijek i pokušat ću ih sprovesti u djelo

Pozdrav do slijedećeg čitanja
Gjuro
InChY
InChY

Broj postova : 469

[Vrh] Go down

[Vrh]