Travanj 2009. - RAT JE BOLEST

Go down

Travanj 2009. - RAT JE BOLEST Empty Travanj 2009. - RAT JE BOLEST

Postaj  InChY on 3/6/2009, 22:49

"Rat je bolest" ta, rečenica od danskog pisca Sven Hasela, koji je prošao sva evropska ratišta u drugom svjetskom ratu, mi je toliko ironično izgledala tu, na putu za trening bitku u Srbiji...
E, moj Svene, da si tu kraj mene, znao bi da je rat zdravlje, t.j welnes, i ne bi toliko negativno pisao o ratu, generalima i političarima...

U ovoj koloni tenkova i pustih vojnika koja se kreče lagano, umorno, ima svega, a najmanje pravih vojnika.. Tu su zemljoradnici, rudari, radnici upravo izašli iz tvornica, pa čak viđam i razne menađere, direktore i švercere.....
Svi oni umorno idu naprijed, na izmaku su snaga, i tad čujem pored mene jednog čovjeka, koji nema niti uniformu na sebi nego je još u mašču zamrljanom odijelu, kako na mobitelu govori ženi kako je na putu, i da se spremi večeras za žestoki seks, jer če napokon biti zdrav i poletan kao mladić od 20 godina..
Vjerujem da su ove ljude njihove žene i djevojke ispratile u rat s veseljem, a ne s tugom i zabrinutošču... Vratit če se bolji, zdraviji, više če zarađivati i bolje če pravit djecu...

Ipak, u meni je rasla zabrinutost, što sam više gledao u tu masu ljudi... malo ko je imao od njih oružje, malo ko od njih je ličio na vojnika, a časnika nisam vidio još od Bajakova...
"Pa čime se mislite boriti?" pitao sam jednog dečka..
" Pa šakama, s čim ču drugo" odgovori on sda čuđenjem..
Napokon mi je bilo jasno zašto u našim sanitetima nema propucanih i ranjenih, nego eventualno neki sa pokojom šljivom ispod oka..
" Rat je skup za nas mlade igrače, treba puno novaca potrošit da bi bio dobar vojnik, a ne dobijamo puno, više nam se isplati raditi i pokušati otvoriti svoju firmu!" govori mi jedan dečko, tek napunio 18 dana...
Pomislih kako je u pravu, pa i sam sam potrošio oko 8 golda da bi postao poručnik, da ne govorim da me tek sada očekuje pravi trošak.. teško da bi to mogao financirati da nemam uspješnu organizaciju..
I gledam tu masu ljudi, maštam kakva bi to vojska bila kad bi barem pola od njih bili barem poručnici.. pa otpuhali bi pola Evrope i više u nekoliko dana, Atlantis bi nam plačao za našu pomoč u raznim akcijama...
Zato, čim sam se vratio sa puta, sjeo sam, otvorio novine, i odlučih napisati poziv našim generalima i političarima.
Pozivam ih da stimuliraju ljude u vojne karijere, pozivam ih da pozovu ljude da ispune svoju dužnost, i budu dobri vojnici.
Jedan od načina na koji bi to mogli da urade, je da plate svakom igraču nagradu za osvojeni čin.
Taj novac bi se večinom opet vratio u državnu kasu putem povečane potrošnje za svim proizvodima, više ljudi bi odlučilo ulagati u vojnu karijeru, država bi imala jaču vojsku, tržište bi se rasteretilo jer bi manje ljudi otvaralo firme čim skupe 10 golda i nađu partnera, uglavnom, puno dobroga bi donijelo.
Pitanje je koliko bi to koštalo vojsku, pardon državu? Mislim da bi taj trošak mogli bez problema podnijeti, a vratilo bi se s kamatama kroz razne pogodnosti..
Treba samo stavit kolike nagrade za koji čin, i to je to, dobit čemo puno više dobrih vojnika..
InChY
InChY

Broj postova : 469

[Vrh] Go down

[Vrh]