Travanj 2009. - Zašto baš Andycro za predsjednika? + ekonomski planovi

Go down

Travanj 2009. - Zašto baš Andycro za predsjednika? + ekonomski planovi Empty Travanj 2009. - Zašto baš Andycro za predsjednika? + ekonomski planovi

Postaj  Johny Stulic on 19/4/2009, 14:40

Zašto baš Andycro za predsjednika? + ekonomski planovi

Evo drage moje sugrađanke i sugrađani dok ovo pišem predsjednička kampanja je u punom jeku, stranke predstavljaju kandidate, timove, programe, prepucavaju se itd.
Kao što, vjerujem, već znate, službeni predsjednički kandidat stranke HLD je mladi gospodin AndyCro. U ovom članku ću malo pobliže predsaviti stranku, navesti razloge zašto glasati za njega te također iznjeti svoje planove kao potencijalnog ministra MRSSa i predstavit ću vam svoj tim.

Dakle krenimo otpočetka. Tko je HLD? Mi smo jedna od najmlađih stranaka eHrvatske. Čudite se kako to kad je HLD osnovan još davno kad i HUS i HDS? Naime, ovo je novi HLD nastao odlaskom najprominentnijih članova HUSa nezadovoljnih politikom stranke i njenog predsjednika. Vođa te seobe naroda je AndyCro, naumio je preuzeti HLD koja je tada imala 20 članova (od toga 5 aktivnih) i definitivno bila jedna neugledna i nezavidna stranka. Glavna ideja koja ga je nosila i još nosi je ona političkog centra. Mnogi ljudi će reć ma fućkaš centar, oni idu ni vrit ni mimo, tu se varaju. Centralno opredjeljenje, bez ikakvih simpatiziranja ljevog ili desnog, omogućuje nam da koristimo najbolje iz svih političkih sfera. Nismo ograničeni na lijevo ili desno, sami crtamo svoj put i planove, činimo ono što je najbolje, bez obzira na sve.

Andy je u zadnje vrijeme nemilosrdno kritiziran zbog svog stava prema cjeloj ovoj situaciji sa Srbijom, mnogi su ga dočekali na nož. Točnije, napadnut je zbog stava da je sve učinjeno prljavo te da nam ovo dugoročno može donesti puno problema, i prednosti naravno, ja osobno bih rekao da je omjer izvlačenja debljeg i tanjeg kraja 50-50. Odmah ga se prozvalo pacifistom, da ne uviđa važnost rata za ekonomiju, da nije domoljub, da je troll, da je ovakav, onakav i sve u nedogled samo zbog činjenice što nije naklonjen ovoj situaciji. Zapravo, mislim da je 5% ljudi koji su ga kritizirali uopće objektivno razmislilo o njegovim stavovima. Želim naglasiti da smatramo da je srbima učinjena određena nepravda ali da je za ikakvo vraćanje pokrajina kasno.

Službeno stajalište HDSovog kandiata da ne namjerava ulagati u novoosvojene pokrajine zbog nesigurne budućnosti tih krajeva samo potvrđuje čonjenicu ni da naša svemoćna Vlada, blago rečeno, nema pojma što će se sve događati, samo se računa na pomoć saveznika koja može zakazati a ako zakaže onda će tek nastat problemi. O ovome imamo stav no ja ga neći iznositi tu, preupštam to Andyu u jednom od njegovih sljedećih članaka.

Sada ću reći par riječi o ekonomskim aspektima prijašnje situacije i sadašnje situacije. Naime, kad se išlo u ovaj poslovni pothvat sa Srbijom, malo se razmišljalo o ekonomiji. Misao vodilja je bilo to što ćemo dobivat golde od više poreza i da će se državana blagajna punit. A ostalo? Tko će prehranit dodatnih 1000 stanovinka? Ako smo već išli u to sve i želimo da nam srbi ne stvaraju probleme, barem im dugujemo normalan život, ipak su oni sad građani naše države zar ne? Plus, događa se paradoks da srbi rade za RSD a moraju plaćat u kunama. Normalno da će se pobunit odmah. Općenito, ekonomski problemi su negirani.

Jeli naša Vlada sposobna održat ekonomiju sad iako ni prije nije uspjevala najbolje u nekim trenutcima?
Meni se ovo pitanje otvara odmah. Da vas podsjetim na par stvari:
1. Kriza i nestašica hrane: Vladi je trebalo tjedan dana da spusti porez na uvoz nakon bezbrojnih apela javnosti, također, kada je član HLDa predlozio spustanje poreza u kongresu, odbio se, a kad ga je predlozio HDS, odmah se prihvatio. Za vrijeme vrhunca krize, nije se ni razgovaralo s mađarima koji su kupovali hranu i nasto je rat sa poslodavcima, najgore moguće.
2. Cijena drva i house sektor: Q1 drvo košta 1 HRK. Za 1 Q1 kuću treba 200 unita. Dodajte još troškove za plaće i malo pogledajte tu cifru. Jel bi iko normalan toliko platio?
3. Ne transparentnost i manjak komunikacije s javnošću: postoje programi, kvalitetni, ali je upitno kako se provode. Ne objavljuju se rezultati, broj korisnika, subvencije se djele a ne navodi se ni sektor ni Q tvrtke koja ju je dobila itd. Također, zadnja bilanca HNBa je izdana prije 2 tjedna. Koliko vidim po javnosti, vlada jedna neinformiranost, samo se govori o ratu i vanjsikm odnosima.
4. Potpuno zanemarivanje Zavoda za statistiku: ne sjećam se kad je izdan zadnji članak, ovo može dovesti do zaključka
5. Loša uvozno/izozna politika: MRSS ne pomaže u izvozu, vlasnici su prepusteni sami sebi a ne stimulira se uvoz važnih sirovina koje nemamo.

Rješenja i planovi MRSSa u slučaju Andyeve pobjede:
1. U slučaju ponavljanja krize, primarano je utvrđivanje uzroka zatim dogovor sa poslodavcima te na kraju donošenje mjera snižavanja poreza na uvoz (i spuštanja po završetku krize što se nije učinilo), povećanja zaposlenih u food sektoru (u državnim tvrtkama ako potrebno) time povećanje proizvodnje. Zadnji izbor je doniranje hrane putem državne organizacije.
2. Povećati proizvodnju putem državnih tvrtki uz opće smanjenje razina plaća u svim sektorima dakle proporcionalno pad cijenam u krajnejm slučaju nabava drva iz inozemstva i prodaja house tvrtkama.
3. Češći članci, bolje informiranje, bolja pojašnjenja, osnivanje Info pulta MRSSa
4. Aktiviranje tjednih članaka ZZSa i tjedni update kretanja državnih sredstava.
5. Nabava sirovina ptem državnih organizacije u slučaju potrebe, pomoć i subvencije potencijalnim izvoznicima putem Ureda za međunarodnu trgovinu kojeg vodi sam ministar

Kompozicija MRSSa:

Ministar: Tomislav -nadgledanje i briga o državnoj ekonomiji i drugim organima ministarstva

Predstojnica Ureda za zdravstvo: Kachaa - neka se i ženski glas čuje u hrvatskom političkom zboru, vrijedna igračica sa iskustvom humanitarnog rada. Natavit će se sa programom Power.hr, Registrom kritičnog wellnessa (uz pobolšanje efikasnosti i informiranosti) kao i transparentne organizacije Hrvatski Crveni Križ

Predstojink Ureda za statistiku: Johny Stulic - mladi igrač koji me iznenadio sa svojom ljubavlju i znanjem o statistici. Koga zanima kako će izgledati tjedni izvještaji, pogledajte članke Ureda za statistiku RH.

Želio bih vam još puno pisati o ekonomskoj opravdanosti rata no članak se odužio stoga ću to napraviti drugom prilikom. Također, nastojao sam biti objektivan, kritike nisu pljuvanje ni trollanje, samo pošteno ukazivanje na greške.
Pozivam sve koji simpatiziraju program i kandidata naše stranke da nam se pridruže i da glasaju za AndyCroa na predsjedničkim izborima.

Hvala vam svima unaprijed,
Tomislav/HLD

Johny Stulic
Admin

Broj postova : 289

http://ehnc.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]