Lipanj 2009.-Kako se pripremiti edrzavu za baby boom?

Go down

Lipanj 2009.-Kako se pripremiti edrzavu za baby boom? Empty Lipanj 2009.-Kako se pripremiti edrzavu za baby boom?

Postaj  Dom Perignon on 13/6/2009, 20:46

Kako se pripremiti edrzavu za baby boom?

eHrvatska vec ima iskustava sa ovom problematikom, i mislim da smo dobro organizirani.

Šta treba osigurati novim igracima,

1. Citizen fee
2. Posla
3. Kruha

1. Citizen fee

Problem kod Citizen fee je u tome da dosta igraca samo vidi kakva je igra, odluce da nije za njih i odustane, tako da ako je Citizen fee velik dosta novaca ode u vjetar

eHrvatska je doskocila tom problemu sa Uredom dobrodoslice, gdje samo oni aktivni dakle oni koji se jave dobiju besplatno kruha

Dakle zeli se dati sto vise aktivnim igracima, a sto manje onima koji ce odustati

Ja bi tu problematiku jednostavno rijesio, PLAĆOM.
Dakle smanjiti Citizen fee sto je vise moguće, recimo na 2 kune, ali kroz trening tvrtke im ponuditi placu da imaju i vise nego dovoljno za kupit kruh

Sa time smo vrlo efektno rijesili problem neaktivnih igrača, samo oni aktivni koji odrade ce dobiti taj poticaj od drzave, (kazem poticaj jer oni sa skilom 0 nezarade niti jednu kunu kamoli 2 ili 3 koliko bi trebalo staviti u tom slučaju)

Isto tako nema efekta panike,
Kad sam se ja prijavio dobio sam 10 kuna, dobio sam 2 kruha od ureda dobrodoslice
ali kupovao sam kruh skoro po 2 kune je bio onda a imao sam plaću 1 kunu
Gledajuci da propadam , tj vise trosim nego zaradim, nisam se osijecao lagodno.

Neostavljamo opciju da novi igrac pogrijesi u prvom koraku i kupi nesto drugo umjesto kruha

2. Posao novim igracima

Kod neka drzava dozivi baby boom, nekako je postao trend da se na marketu pojave lazne ponude za posao

To je velik problem, jer se neki nece snaci
Dakle treba u welcome message dodati linkove ne trening kompanije
ne upucivati ljude na job market nego na trening kompanije

3. Kruha
Kruha uglavnom ima , jedino kod velikih priliva novih igraca je to problem
Usvakom slučaju drzava treba imati jednu q1 kompaniju kruha i na stocku imati barem 2000 kruha

I preusmjeriti vojsku da radi psenicu i kruh, dakle imati 3,4 kompanije spremne

Jos za kraj nadodao bih da bi trebali povećati minimalnu plaću
Hrvatska se odlučila samo za jedan porez, Income tax
Ljudi koji žele izbjeci porez, (vlasnici firmi koji rade kod sebe), te jos neki da nenabrajam
Rade za jednu kunu, prodaju na marketu bez PDV-a tj. samo 1%

Dizanjem minimalne plaće malo više bi i od takvih dobili
(zato španjolci imaju visoku minimalnu plaću)

Igrači sa skilon 0 ionako bi trebaliraditi u trening kompanijama,
oni sa skillom 2 ce zaraditi i puno više nego što stavimo minimalnu plaću

Dali će to raditi probleme nasoj vojsci koja isto radi za jednu kunu, mislim da ne.

Dom Perignon

Broj postova : 48

[Vrh] Go down

[Vrh]