Lipanj 2009. - Izdanje #9 - ODGOVORI

Go down

Lipanj 2009. - Izdanje #9 - ODGOVORI Empty Lipanj 2009. - Izdanje #9 - ODGOVORI

Postaj  InChY on 18/6/2009, 12:40

Drage čitateljice i poštovani čitaoci,

pred vama se nalazi 9. izdanje mojih novina. Odmah da najavim da je ovo malo "neuobičajen" članak, jer će se uglavnom baviti odgovorima na neke stvari, upite i komentare. Stoga je i naslov "Odgovor"

Kao što mnogi znaju, u svojstvu glasnogovornika HLD-a (još kao v.d. doduše, al nema veze) izdao sam osvrt na stanje poslije izbora. Iako je to i službeno stajalište stranke (bez privole mojih stranačkih kolega taj članak ne bi mogao niti biti izdan) mogli ste primijetiti da je pisan dosta osobno. Nakon njega je bilo raznih komentara, od pohvalnih do negativnih. Ovim putem zahvaljujem SVIMA koji su komentirali. Iako se dosta vas ne slaže sa mnom, komentari su bili iznimno mirni i pristojni. HVALA!

Sad bih želio odgovoriti na neke od upita i komentara.

Prvo ide Morpheus-u
"vidim pozivas na mir...osobno i sam bih sa tim bio najsretniji no svjestan sam da mir izmedju nase dvije edrzave nije moguc...barem ne u ovom trenutku."

Nekoliko mi citata pada na pamet u ovom trenutuku ali ima jedan koji mi nekako zvoni zadnjih dana u glavi:
"The pessimist sees difficulty in every opportunity. The optimist sees the opportunity in every difficulty. / Pesimist vidi poteškoću u svakoj prilici. Optimist vidi priliku u svakoj poteškoći (W. Churchill)"
Sve je moguće, samo ako se potrudimo. Obranit ćemo se od slijedećih akcija samo ako budemo zajedno i ako budemo pametni. Koliko god da snažni bili jedni ili drugi, na svjetskoj sceni smo (još uvijek) mali. Bitno je da uvidimo da ćemo međusobnim gloženjem samo oslabiti i jedni i drugi. NE PREDLAŽEM savez, to želim jednom za svagda naglasiti. Ali suradnja nam omogućava napredak gospodarstveno, stabilnost politički, i (uklanjajući prijetnju) lakše napredovanje vojno na način da vojska ne mora brinuti o unutarpolitičkoj situaciji. S ponekim dogovorenim trening-ratom. I ovo važi za obe strane, jer bi obe strane profitirale.

Webstartm kaže da bez TO-a ova igra nema smisla? Ne slažem se. TO samo stvara nepotrebna sranja. Zemlje bi se trebale osvajati vojno. Korištenje špijuna i tajnih službi je jedno. Preuzimanje kongresa stranaka i stavljanje predsjednika druge "nacionalnosti" je ne samo nerealno (iz RL perspektive) nego i glupo. Podlo. Nečisto. Kazat će neki "pa admini su dali tu mogućnost, zašto je ne iskoristiti". Isto tako su (greškom, ali svejedno) ostavili mnoge rupe koje se mogu iskoristiti: avatar bug, cloning, fake gold ... Želite li to iskoristiti? Ja ne. Moje viđenje preuzimanja zemlje je na vojnom polju. Možda sam naivan ali bi mi puno draže bilo da smo Srbe osvojili čistim bitkama, a ne retreatom. I na kraju web: dok god TO postoji kao opcija u igri, negdje u svijetu će neko pokušavat uradit ga. Svjestan sam toga. Ono što ne želim je da se događa u mom susjedstvu. Ni istočnom ni južnom ni zapadnom. Ako netko baš žarko želi radit TO, daleko mu kuća, ima u svijetu i drugih država u koje može otići, ali nek se kloni moje. Želim samo da se što više ljudi priključi projektu "POSTENA IGRA"

Djuka je rekao "To sad nije bitno. Na sljedecim kongresnim izborima smo svi Hrvati jedna stranka"
Ovo sad govorim u svoje ime, iako mogu jamčit za sve članove HLD-a s kojima surađujem na dnevnoj bazi: UVIJEK će mi Hrvatska bit na prvom mjestu. Kao i do sad, sve što radim je prvo pregledano kroz prizmu doborbiti Hrvatske, pa onda stranke, pa tek onda mene. Siljedeća objava možda neće najbolje leći mojim kolegama, ali ja sam trebao biti kandidat HLD-a na slijedećim izborima za predsjednika države. Javno objavljujem: ODUSTAJEM od pomisli da se kandidiram. Razlog? Prvo, trebat će nam zajedništvo svih Hrvata. To vodi do drugog razloga: Nisam dovoljno iskusan za tako nešto u ovom trenutku. Hrvatskoj će trebati kandidat kojeg svi znaju i kojem svi vjeruju. Jedan od potencijalnih je i član naše stranke ali to ovisi o DOGOVORU kojeg će sve stranke morati obaviti. Ne pada mi na pamet gurati se u prvi plan. Ne u ovom trenutku. Što se tiče kongresnih izbora, HLDovci mogu posvjedočit da iako se ne slažem sa službenim stavom i planovima stranke za nadolazeće kongresne izbore, spreman sam uraditi sve što je u interesu očuvanja eHrvatske. I nisam jedini. Možda se ne slažemo u nekim pogledima i stavovima, možda nam se metode čine različite, ali ne volim kad se implicira (makar mi se možda sve pričinilo) nesložnost. Pokazao/li smo spremnost na odricanje, i budite uvjereni, i opet ćemo biti spremni na sve.

Radman je rekao slijedeće: "TO(takeover)..je preuzimanje cega?Neceg za stotine golda sto se moglo nparavit za 40?
Pa..eto..svaka im cast..Divim im se"
Oprosti Radmane ali meni ovo zvuči podcjenjivački. Cijenim te kao predsjednika, radiš dobre stvari i slobodno ću reći da si možda najbolji predsjednik eHrvatske (premlad sam za ocjenu prvog predsjednika) ali ovo mi je diglo kosu na glavi. Ako tebi ne bode oči pogled na imena stranka u kongresu, onda ne znam šta da kažem. Meni bode. Ja ne mogu to gledat. I nije bitno ni to što je privremeno ni fiktivno. Činjenica da dvije "srpske" stranke sjede u kongresu je nešto zahtjeva barem poštovanje prema dobro odrađenoj akciji. I nešto što svakog Hrvata treba smetati.

Veleposlanik eRumunjske me PMom upitao da mu pokušam objasniti situaciju u eHrvatskoj, prvenstveno s političkog stajališta. Nisam mu (još) odgovorio. Zato jer ne znam šta da mu napišem. Kačimo se oko sitnica. Pljucamo kad stignemo, nazivamo jedni druge izdajicama, ovakvima onakvima. Uglavnom nismo u stanju pristojno razgovarat dalje od šestog komentara. A onda kad zatreba stanemo zajedno, iako ne bi štapom takli jedni druge (bar javno). Kako mu to objasniti? KAd ni meni nije jasno. Očekujem svakave izljeve u novinama, članke koje ne bi pas s maslom pojeo; a ipak u podsvjesti ZNAM da bi mi svi ti ljudi potrčali u pomoć ako bi mi zatrebala. Jer smo na kraju ipak svi jedno te isto: eHRVATI! Ne slažemo se? Hvala Bogu, ne moramo. NE volimo se. Opet dobro, potrebe i ljubav su odvojene stvari. Što nas spaja?
Odgovor koji će eRumunjski veleposlanik dobiti: PROUD TO BE CROAT!

Ako sam nekog uvrijedio ispričavam se. Nije bila namjera.
Ako neko misli drugačije slobodno nek pošalje PM. Ionako mi je inbox pun mjesecima.
Ako sam se ogriješio o Statut HLD-a spreman sam na sve posljedice. Ovo sam jednostavno morao izreći i stojim iza svake riječi.

Pozdravlja vas vaš

Gjuro, igrač domesticus vulgaris
InChY
InChY

Broj postova : 469

[Vrh] Go down

[Vrh]