eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lipanj 2009. - Vintage broj 16-Intervju sa Toromanom

Go down

Lipanj 2009. - Vintage broj 16-Intervju sa Toromanom Empty Lipanj 2009. - Vintage broj 16-Intervju sa Toromanom

Postaj  InChY 23/6/2009, 09:26

Dobar dan vjerni čitatelji i oni koji će to tek postati,
Dosli smo do novog broja Vintagea, danas, na dan 578 novog svijeta baviti ćemo se novim temama.

Teme ovog broja:
1. Intervju sa Toromanom
2. Ostale vijesti iz eSvijeta
3. Savjet dana





ITNERVJU SA TOROMANOM

Slijedi intervju sa sadašnjim predsjednikom naše eBosne i Hercegovine-Toromanom!

Dobar dan, možete li čitateljima reći nešto o sebi?
Imam 30 godina, dipl.ing. elektrotehnike po zanimanju,rodjen u Travniku,trenutno zivim u Sarajevu.

Kada ste počeli igrati eRepublik i od koga/kako ste saznali za njega?
Poceo sam igrati prije neka 4 mjeseca,saznao sam od prijatelja sa jos jedne browser igre,kolega na eRepubliku se odaziva na ime Sodom.

Jeli Vam početak igre bio težak ili ste se odmah snašli?
Svaki početak je težak na neki nacin. Ja sam igru zapoceo u ehrvatskoj jer tada eBiH jos nije stigla u igru,na pocetku sam se nekako snalazio,pratio novine,forume,i malo po malo shvatao o cemu je rijec. Igra mi se na pocetku cinila monotonom i tek sam kasnije shvatio njene cari. Tek kada se pojavila eBiH i kada sam preselio ovamo,kroz kontakt sa nekim iskusnijim igracima sam dosao do informacija: Što i kako!

Što Vas je privuklo i zašto ste počeli igrati eRepublik?
Za igru sam cuo od Sodoma i odlucio sam da se okusam. Kao sto sam vec rekao na pocetku se ucinila monotonom i zamalo sam prestao igrati. Mislim da je vijest o uskorom dolasku eBiH na eRep bila kljucna da ostanem. Nakon sto sam dosao u eBiH sve je bilo na pocetku i svi smo se trudili da postavimo svoju eDomovinu na noge.

Kada ste počeli igrati eRepublik, koji Vam je bio najveći i glavni cilj, i jeste li ga ostavarili?
Iskreno, na pocetku nisam imao neke pretjerane ciljeve, ali kako sam se ukljucio u politiku eBiH, poceo sam uvidjati neke stvari i sta se sve moze na ovoj igri. Moj najveci cilj je da eBiH bude eDrzava vrijedna spomena na ovoj igri, u koju ce igraci dolaziti da rade kao sto je to sada slucaj sa eSpanijom.

Koliko sati dnevno igrate eRepublik i mislite li da Vam previše oduzima RL vremena?
Kako kad na oba pitanja, nekad mi RL obaveze ne dozvoljavaju da budem previse online, srecom, dosta sam uz racunalo i bez eRepublika, tako da sam dnevno tu bar neka 4 sata, nekad i mnogo vise. RL mi povremeno zna trpiti, posebno od ove predsjednicke funkcije jer iskrsne neki problem koji se mora hitno rijesiti, tako da provedem vise vremena online.

Osim politike, čime se još bavite u igri?
Trenutno sam uz politiku jedino radnik. Prije sam imao svoju oil firmu u eUSA koju sam prodao nakon sto sam izabran za predsjednika jer su se obaveze samo nagomilavale i nisam htio gubiti vrijeme jos i na to. Zelio bi se aktivnije ukljuciti i u OSeBiH ali mi to do sada obaveze nisu dozvoljavale, najprije zbog kongresa, a sad zbog predsjednicke pozicije.

Kakav Vam se čini rad sadašnje vlade u eBosni i Hercegovini?
Mislim da nisam bas objektivan da odgovorim na to pitanje ali ovako...dosta je toga uradjeno, dosta toga tek treba da se uradi, povuceno je dosta poteza koji ce tek vremenom doci na povrsinu. Mislim da je dosta dobro, ali ima jos prostora za bolje.

Tko Vam je najviše pomagao i kome ste Vi najviše pomagali u ovoj igri, te koja su Vam imena ostala urezana u pamćenje?
Najvise su mi pomogli Les Paul i Friend Freeman ,prije svega svojim savjetima vezanim za igru, Les mi je pomagao na samom pocetku kada sam bio zelen i neiskusan, a od FFa sam naucio jako mnogo za vrijeme njegovog predsjednickog mandata.
sto se tice moje pomoci bio sam dva mandata u MRiSS tako da sam bio u kontaktu sa jako puno ljudi koji su tek pocinjali, nadam se da sam bar nekima pomogao svojim savjetima kao sto su meni.

Po Vašem mišljenju, u kojoj je državi najlijepše biti predsjednik?
Neznam da ima neka gdje je idealno. Svugdje ima nekih problema sa kojima se predsjednik mora suociti, sigurno je nesto teze u manjim zemljama na pocetku, ali i one vece imaju svoje probleme.

Koliko ste vremena uložili u kandidaturu za predsjedničko mjesto?
Moram priznati i ne bas previse, kompletna predsjednicka kampanja je trajala nesto vise od 5 dana, mada se sa nekim manjim promocijama i ispitivanjem terena krenulo i dosta ranije.

Imate li još neke ciljeve osim već ostvarenog, titule predsjednika?
Licne ciljeve nemam, u zadnje vrijeme se bavim mislju da bi mogao pokusati da produzim mandat na sljedecim izborima jer je zapoceto par projekata koje bi zelio viditi da se sprovedu do kraja, moj jedini cilj koji jos zelim da ostvarim je ekonomski jaka eBiH u koju ce mase juriti da zarade koji dinar vise.

Da ste u mogućnosti, biste li mijenjali nešto u igri? Ako da, što?
Nesviđa mi se princip ratovanja, po ovom u igri, zemlja zahvacena ratom je idealna za ekonomiju, svi se bore, svi imaju pun wellness, sve 5, dok u realnosti rat povlaci niz posljedica za sobom. Takoder, smatram da je nerealno da radnik odradi 5 bitaka dnevno, i onda odradi posao uz max produktivnost, takodjer i princim glasanja mi se ne dopada, mogucnost selidbe na dan izbora pruza prostor za razne manipulacije; te bih i to izbacio iz igre.

Prema Vama, koji su minusi a koji su plusevi eRepublika (osim već navedenog)?
osim navedenog, nesviđa mi se princip po kojem djeluju admini, pravila igre u nekim dijelovima nisu razjasnjena, tako da cesto neduzni ljudi stradati dok ce se oni koji koriste bugove i multije nekaznjeno izvuci.
Najveci plus u igri je komunikacija međju ljudima i to je ono zbog cega sam igrao sve online igre do sad, sama igra uzima 5 minuta dnevno, ali komunikacija sa ostalim igracima je ono sto je cini zanimljivom.

To je sve za ovaj intervju, želite li reći nešto za kraj stanovnicima eBosne i Hercegovine?
Samo slozno i zajedno mozemo da napravimo nesto od eBiH!





OSTALE VIJESTI IZ eSVIJETA

Slijedi rubrika ˝Ostale vijesti iz eSvijeta˝ u kojoj će se nalaziti tri najznačajnije vijesti ovoga dana sroćene u samo nekoliko rečenica.

Ukoliko bude sve po planu, danas navečer će eBiH moći sudjelovati u trening ratu pomoću MPP-a.

Admini unose novosti u eRepublik: citizen ads

Traži se da malta bude nova država eSvijeta, za više informacije: Malta





SAVJET DANA

Slijedi ˝Savjet dana˝, tj. kratki i korisni savjet koji vam može pomoći u daljnjem igranju eRepublika.

Svi koji mogu, neka se bore što kasnije, pogotovo vojnici ukoliko iskrsne neka važnija bitka a ne da svoje borbe potrošite u trening ratu!



To je sve za ovaj članak, nadam ste da ste zadovoljeni te očekujte ovakve članke i u budućnosti.
Vote & Subscribe ukoliko vam se sviđa, molim komentirajte ukoliko nešto želite nadodati.
Hvala i do pisanja.

Za sve pohvale, savjete i konstruktivne kritike moj sandučić je uvijek otvoren!
InChY
InChY

Broj postova : 469
Join date : 11.05.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.