eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svibanj 2009. - Osvrt na komentare iz članka"Bolesna nacija"

Go down

Svibanj 2009. - Osvrt na komentare iz članka"Bolesna nacija" Empty Svibanj 2009. - Osvrt na komentare iz članka"Bolesna nacija"

Postaj  InChY 23/6/2009, 10:03

Bilo je zanimljivo čitati jučerašnje komentare, pogotovo zato jer su velikom većinom dolazili iz jedinih regija eLijepe naše koje imaju bolnice. Naravno, komentari su bili daleko od pozitivnih, a razlog je jednostavan-sit gladnom ne vjeruje kaže naša stara hrvatska poslovica. Među njima se našao i naš predsjednik koji se vjerojatno osjećao prozvanim pa je osjetio dužnost da mora nešto reći, pritom nije potrebno naglasiti da i on ugodno provodi svoje predsjedničke dane u Sjeverozapadnoj Hrvatskoj. Zanimljivo je da on na svom avataru ima lik Jean-Luca Piccarda, kapetana svemirskog broda Enterprise. Međutim naš dragi kapetan Roby, uživajući ulogu kapetana eHrvatske, zaboravlja da je na Enterpriseu bolnica dostupna svima pod jednakim uvjetima, bilo da su oni s palube 10 ili palube 2, to u eHrvatskoj nije slučaj. Prosječan egrađanin regije bez bolnice mora plaćati dvije karte za prijevoz ako se nakon rata misli vratiti u svoju regiju, ako uzmemo u obzir nedavni poziv na poskupljenje cijena karata, to će dodatno otežati poziciju običnog egrađanina koji želi ići u rat, koji želi pomoći državi u obrani. No, onda su neke mudre ličnosti ehrvatske scene „pametno“ rekli kako sve više ljudi nakon rata i ostaje u regiji s bolnicom. To je točno no onda se s pravom pitamo, koji će nam vrag prazne regije ako se svi možemo skupiti u dvije?Koji je onda smisao pri registraciji uopće navest regiju u kojoj želimo živjeti(u kojoj najvjerojatnije živimo i u RL svijetu)kad ćemo se uskoro ionako morat odseliti od tamo ako želimo napredovat u igri?Poanta svega je da među igračima postoj velik broj ljudi koji bi htio igrati eRepublik iz svoje regije u kojoj žive u RL svijetu, ali njima je to otežano ako nemaju bolnicu u svojoj regiji. Na dalje, naš dragi kapetan je izjavio kako većina država ima 1-2 bolnice. E pa ja sam se bacio na malo istraživanje po eEuropi i ispalo je da to nije tako. Istina, nisam istražio cijeli eSvijet međutim zemlje kao Italija, Nizozemska, UK, Mađarska imaju bolnice na prostoru skoro cijele njihove države,a eSlovenija, pazite sad, ima po jednu bolnicu u svakoj svojoj regiji, osim one jedne koju si osvojili od eAustrije. Istina, nisu sve te bolnice Q5, ali su većinom Q4 čime bi zasigurno bili zadovoljni stanovnici naših regija bez bolnice. Kad sam već spomenuo eSloveniju, mora se znati da oni imaju tek 460 stanovnika, a mi preko 5000, e pa ako su oni mogli kupiti te bolnice, kako mi ne možemo?Logično se postavlja pitanje, na što naša država troši sav taj silni novac?!
InChY
InChY

Broj postova : 469
Join date : 11.05.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.