eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolovoz 2009. - PREDSJEDNIČKA KANDIDATURA- PUNK BIBINJE

Go down

Kolovoz 2009. - PREDSJEDNIČKA KANDIDATURA- PUNK BIBINJE Empty Kolovoz 2009. - PREDSJEDNIČKA KANDIDATURA- PUNK BIBINJE

Postaj  doki1919 3/8/2009, 11:44

Dobar dan dragi moji sugrađani..

Odlučio sam se kandidirati za presjednika. Najviše zbog nagovaranja mnogih iskusnih igrača, pa i novih, pa i od bivših presjednika, ministara obrane, da ne nabrajam.
Te molbe su krenule još prije 20-tak dana, i na njih sam odgovarao negativno, tvrdeći da ima iskusnijih, zaslužnijih, poznatijih i što sve ne, od mene. Osim toga, i danas mislim kako ču teško pobijediti jer nisam član nijedne stranke, pa tako nemam svoju „bazu“ glasača. Osim toga, strah me da li ču obaviti taj poso kako treba, pogotovo u vremenu kad smo u največoj opasnosti od kad je eHrvatske, ako PEACE pobijedi u eAmeriki i eKanadi, što je vrlo lako moguće, najvjerojatnije če se ta „mašinerija“ prebacit u Evropu, da dokrajče 4 države koje im najviše smetaju. ešpanjolska, eRumunjska, eHrvatska i ePoljska.

Upravo zbog toga sam se odlučio kandidirati. Nakon što sam dobio garancije da če mi pomoči najiskusniji eHrvati, odlučio sam se uhvatit posla.


Zašto ja? Pa, zato što mjesecima gledam prepucavanja između stranaka. Zato što mjesecima govorim da moramo bit zajedno, bez obzira ko je presjednik da moramo svi mu pomoči, jer nitko ne može sam. Dvije pobjede, TO Italije i pobjeda u NW Croatia, bile su toliko guste da su lako mogle bit izgubljene. Al opet, svi to znaju, i niko ne popušta. Pa se pljuje, sabotira, ne pomaže, svađa. Kao de se to neče vratiti kad se zamjene pozicije? I onda opet u krug. Za to vrijeme, večini igrača se gadi čitati novine, moral pada, igrači odlaze iz eHrvatske ili čak iz igre. Ljudima je dosta SDP-a i HDZ-a u RL, ne trebaju to još i ovdje gledati. A ove naše stranke su točno to, kao SPD i HDZ.


Zato, mislim da je vrijeme da dođe nestranački presjednik, pa da te stvari prestanu. Barem mjesec dana, tako da prestane krug vračanja „milo za drago“.. Jert, neču sad nabrajati ne-fer poteze jednih i drugih, nije sad tema za to.

ŠTO ŽELIM PROMIJENITI, KAKAV JE MOJ PROGRAM, TIM?


Prvo i prvo, glupo mi je tu sad pisat kilometarski članak o programu. Kao, treba rušit tečaj , Treba dignut plače, imat jaču vojsku, treba živit ka car, sve stranke, sve isti programi. Pa znamo mi svi što treba. I to če se radit, bez obzira ko bio na vlasti. Pitanje samo s kojim uspjehom če se to radit.
Jeste, uspjeh je zagarantiran, pogotovo, kad čovjek radi i taman se nauči što treba, uhoda, pa dolazi drugi presjednik, pa mijenja sve, naravno, nisu iz njegove stranke. Ili ovi idu ča, jer ne žele pomoči novom presjedniku, nije iz njihove stranke, pa im nije u interesu da bude uspješan. Hehehehe. Pa če mu malo i ubacit koju kajlu odmah, da upadne u probleme, da se može kritizirati i napadati u novinama.


Dakle. Ostavit svakog ko želi nastaviti dalje raditi, naravno, ako sam zadovoljan s njime. I dodat mu još ljudi. Svi glume neke ministre. Pa ne može čovjek biti cijeli dan na erepubliku. Dakle minimalno troje ljudi da radi neki posao. Osim toga, sve što treba napravit, a malo je škakljivo, inzistirat ču na sastancima. Sastanci če bit otvorenog tipa na chatu. Odredit ču dan i uru, i presjednik i ministri i svi ko ima volje če bit tu i raspravit, dat prijedloge, 100 magaraca je pametnije od 1.
Naravno, o nekim tajnim stvarima če se raspravljat na zatvorenom chatu. Ja kao presjednik neču ni prdnut bez konzultacija sa najiskusnijim igračima i političarima na vojnom chatu.



Sad dolazim i do sljedečeg. Več nekoliko problema je bilo, jer Presjednik nije tu kad treba, nije dovoljno tu, i slične pritužbe. Prvo, presjednici su ljudi, imaju RL, i ne može bit 12 sati na erepu, a mora bit toliko minimalno. Zato uvodim potpresjednike. Presjedničke opcije moraju uvijek biti na raspolaganju!! 24 sata dnevno! I bit če. Ako nema mene bit če potpresjednik koji iam sve passworde. I inzistirat ču na razmjeni brojeva mobitela što više, da u svakom trenutku mogu dobit ili poslat SMS i odobrit s potpresjednicima neku akciju. Sve što treba je povjerenje. A toga je bilo nula do sad.


ELITIZAM
Dakle, največi dio posla če se obavljat javno. Želim izbacit onaj „elitizam“.. kao neko je „faca“ jer on „nešto zna što zna samo mali krug ljudi“. I to mora ostat tajna za sve, jer ne zna se ko je špijun ili što?
Ovdje je bio jedan primjer takvih stvari, ali sam izbrisao, jer ne želim ni svađu ni napadanje. Želim da toga nema. „Elitizam“ želim smanjiti na najmanju moguču mjeru. Naprimjer „tankanje“. Ovo bih izbacio iz glave svima. Tankanje, govorim od onome što bi se trebalo financirati iz HNB-a, je nemoguče, jedino u iznimnoj situaciji možda bih dozvolio. ZDRUG treba usitniti, a Brigade okrupniti. Uvesti jedan avatar za sve brigade, a samo broj ubaciti. Zašto to ? Očito nitkom nije zadovoljstvo lupat u isto vrijeme ako nije ZDRUG? Treba dati morala redovnoj vojsci i ojačati je. Zbog ovoga, ZDRUG bi trebao biti solidarniji prema redovnoj vojsci, hoču reči, financirati svojim radom i skillovima da se redovna vojska brže razvija.

IZUZETNO je važno da damo morala novim igračima da napreduju. Nitko neče imat puno volje da strpljivo dođe do neke snage i čina jer to dugo traje, i umjesto da jake napravimo još jačima, napravimo slabe jakima. Dajmo novim igračima pomoč, uključimo ih u vojne akcije. Prestanimo gledati u svakom špijuna. Prestanimo se u vojsci dijeliti na to ko je u kojoj stranci.


MORAL. Loš. Skokne tu i tamo kod nekih pobjeda, ali brzo splasne. Ponajviše zbog gore spomenutih razloga. Što če bit ako nam se zaredaju porazi? U akcije moramo uključit što veči krug ljudi, ako ljudi imaju osječaj da svi radimo za nešto, i da su svi zaslužni za pobjedu a krivi za neuspjeh, onda neče bit problema sa moralom i zadržavanju ljudi u igri i u eHrvatskoj. Ako ljudi imaju konkretan cilj, česte akcije, priliku da sudjeluju, onda če i ostajati u igri, onda če se više truditi, imat če veču želju ostati i razvijati se.

PROMOCIJA To je posebna stavka koja mi kida živce. Najbolje mi je kad mi neko kaže da se treba pobrinuti oko promocije . Da, treba. Valjda i hoče netko. Najzad, nitko. Jer čekamo da netko napravi promociju. Iskreno, mislim da ču kao presjednik, najviše posla tu radit. Pa dobro, i ako ne budem presjednik hahahaha... Ovdje nam treba agresivna, masovna, usklađena akcija. Ne tu i tamo pojedinačno, nego uigrano, i imam dobre ideje, javljaju mi se ljudi s dobri idejama, pred kraj ovog mandata, taman pred završetak sezone treba krenut s tim, i svaki mjesec ponavljati. Prije toga, trebamo sve isplanirati, gdje, kako, ko, i onda če biti uspjeha, garantiram. Jednom sam več rekao, 4-5 ljudi iz svakog grada u Hrvatskoj koji su ludi kao ja, i garantiram 4 000 ljudi. Da ne govorim o dnevnim novinama koje su nam glavni cilj.
Dakle, briga me dali ču bit presjednik. Nek bude i crni vrag, ali neka popravi stvari koje slabe našu državu. Realno, u svakoj državi ima prepucavanja i svađe između stranaka. Amerikancima su bili važniji izbori kod kuče nego pomoči saveznicima. To je normalno, ali nije dobro. I nije stvar u tome koliko nas je, uvijek če nas biti nedovoljno ako smo podijeljeni. Najbolje bi bilo da izaberemo nestranačkog čovjeka, i s time „kaznimo“ sve koji na taj način slabe državu. Žalosno, ali ti ljudi bi sve dali za eHrvatsku. Vrijeme, gold, sve. Ali nikako se pameti uhvatit. Izaberimo nestranačkog, mene ili nekog drugog, svejedno, i neka se mjesec dana „hlade“ pa če onda valjda bit bolje. I pozvat ču sve iz svih stranaka nek rade samnom.


Par dana prije izbora, predstavit ču ljude koji če mi pomoči da preživimo. Da preživimo. Ne zavaravajte se, dobili smo natrag kongres, odbranili smo se, ali nakon „američke“ turneje če bit guto za nas. Da ne govorim za ekonomiju.
Hvala, i pozdrav
p.s
molim vote, čisto da vidim kako ču proči na izborima i da li se isplati kandidirati hahahahaa

doki1919

Broj postova : 57
Join date : 07.07.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.