eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rujan 2009. -Porezna politika u hrvata

Go down

Rujan 2009. -Porezna politika u hrvata Empty Rujan 2009. -Porezna politika u hrvata

Postaj  Sebenico 24/9/2009, 23:25

Evo u zadnja 2 dana se dešava dosta toga na području porezne politke u eHR

Mislim da je to sada top tema.

Ratno je stanje i promjena poreza na uvoz oruzja je donjelo dosta polemike i problema,
Jer se svi bojimo nestašice oružja u slučaju napada na dragu nam domovinu.

Srbi imaju sličan problem kao i mi, u sličnoj su situaciji i ekonomski kao i mi

Porezi u Srbiji

Food 5% (income) 90%(import) 5 %(VAt)

gift 5% (income) 80%(import) 5 %(VAt)

weapon 5%(income) 25%(import) 5 %(VAt)

moving tickets 5%(income) 55%(import) 5 %(VAt)

Napomeniti cu i ovo da su donedavno imali 99 import tax na sve i to je bio FAIL
jer u zadnjoj ili predzadnjoj bitci za slavoniju na njihovom marketu jedno 2 sata NIJE BILO NITIJEDNOG q1 wepona

to je najgore sta ti se moze desiti,

Isto tako hrvatska ima oko 2000 oruzja vise u tvornicama oruzja, tako da su ovakvi scenariji kod nas manje vjerovatni.Jedino je problem znaci skakanje cijena

Rumunjska koja se ekonomski potpuno oporavila od onih bitaka za wsr i poldoniju kada su posudili novce na sve strane i bili u dugu do grla ima iport tax na sve manu proizvode 99%

Ali iako rumunjska ima iste hig regije kao i mi, slican broj stanovnista, ogromna je razlika u broju tvrtki, kako u ql tako i u broju tvrtki, kao i skillevima radnika

Hrvatskoj bi dobro došlo malo veci broj tvrtki, ali po meni nije problem u broju tvrtki negu u ql tih istih
Velika je razlika u produktivnosti, i mogucnosti izvoza.

Kada koristite q1 haranu i q1 oruzje, necete se puno baviti sa crnim trzistem i uglavnom cete te proizvode kupiti na marketu doma

Dok ako koristite q5 hranu i g5 oruzje u vecim količinama dobro ćete pogledati gdje to kupiti.
i tu je ta velika razlika. Cijeli eden fortis kupuje g5 oruzja uglavnom u rumunjska, usa ,spain,

Mislim da jos nije vrijeme za drastično povečanje import tax, ali to bi nam trebao biti cilj.

Kad to uspijemo napraviti, da nam je import tax na 99 a da nefali i nije veliki gap u omjeru plaće/cijene na trzistu onda mozemo reci da smo jaka ekonomska zemlja

Sad kad imamo cilj, pokusati ću objasniti kako i doci do tog cilja,

Za početak napraviti par drzavnih tvrtki koje ce raditi zalihe,
to se vec i radi sada ali kako se nedavno krenulo u to jos treba vremena
da se stvore dostatne zalihe

Food Q1 2822 na skladistu (cisto pristojno za baybe boom od 1000 igraca)

gift Q1 565 - dovoljno

wepon - banana, ilitiga stanga ako neracunamo vojne rezerve koje i nisu tako velike
ali zato imamo par proizvodjaca koji imaju cisto fine zalihe. (na njih se nemoze osloniti jer ce naravno dignuti cijene zgob profita)

Tickets 122 (puno premalo,moramo biti spremni u slucaju da izgubimo koju regiju i da treba premjestiti stanovnistvo)


Dakle kad se stvore dostatne zalihe, treba dignuti import tax i te zalihe staviti na market na neku dogovorenu cijenu, za oruzje recimo 13 kuna , za kruh 2.2 kune, za gift 5 kuna itd ticket 25 kuna
ove su cijene samo okvirne i trebace ih mijenjati kako se mijenja cijena rada u hr i cijene raw u svijetu

Na taj nacin cijene nece ici u nebo, tj mozemo ih staviti u cijenovni rang koji zelimo
Nece nitko dizati cijene oruzja na 14 kuna za vrijeme rata ako drzava stavi 3000 oruzja na market po cijeni od 13 kuna

Druga stvar je povečanje Ql tvrtki
E ovo je vec skakljivo, za to trebaju ogromne svote golda koje nemamo
Ja bi to rijesio na sljedeci nacin

Napraviti jednu drzavnu organizaciju koja bi pomogla ljudima da zajedno otvore biznis

Zamislite jedan baybe boom u hr, doslo je 1000 igraca, za 5 dana oni izlaze iz trennig tvrtke i di ce raditi, raditi ce kod privatnika za mizeriju jer omjer ponude i potreaznje radnih mjesta ce biti u banani

A sad zamislite ovo , svaki taj novi igrac koji ima zelju biti poduzetnik, ima opciju kad dodje do lv 6 i dobije 5 golda, donirati tih 5 golda drzavnoj organizaciji koja ce kad skupi takvih 10 ljudi
otvoriti org na ime tih 10 ljudi (napraviti contract na forumu) i napaviti firmu te zaposliti ih u njoj

Sada ti novi igraci imaju 1/10 firme u kojoj rade, 10 ljudi ce lakse skupiti 20 sljedecih golda da unaprijede firmu na noviu QL,

Profiti iz tih firmi bi se isplaćivali kroz vece plače radnika u istima

Sebenico

Broj postova : 58
Join date : 12.09.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.