eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Listopad 2009. - Vintage broj 42-Kandidatura za predsjednika BiH

Go down

Listopad 2009. - Vintage broj 42-Kandidatura za predsjednika BiH Empty Listopad 2009. - Vintage broj 42-Kandidatura za predsjednika BiH

Postaj  Dalibor 13/10/2009, 13:49

Poštovani narode eBosne i Hercegovine,
Kongresni izbori su završeni i bliže se predsjednički izbori, kako u svijetu tako i u BiH.
Ovim putem vas obavještavam da se službeno kandidiram za predsjednika naše domovine ispred Radničke Partije BiH.

NOTE: sve slike se ne vide dobro u trenutnoj rezoluciji, right click> view image za bolju rezoluciju.

Prije mojeg plana i programa osvrnuo bih se na jedan komentar koji je usmjeren meni, imena neću iznositi iz principa, a autor će se sam prepoznati (nije mi svrha da vrjeđam nekoga).

Nije bitno jesam li Hrvat, Bošnjak, Srbin ili Urugvajac, i narodnost nebi trebala biti uvjet za predsjednika; već je važno dali sam eHrvat, eBošnjak ili eSrbin, a ja sam u igri eBosanac!
Nadalje, i neki prijašnji predsjednici su bili druge (e)narodnosti pa neznam zašto bih ja bio izuzetak.

A sada, ono bitno Smile

PLAN I PROGRAM
Slijede osnovne smjernice po kojima bih djelovao:

> Poboljšanje diplomatskih odnosa
> Vojne aktivnosti
> Vlada = manje je bolje
> Bolji uvjeti života novih igrača

...a više o njima poslije

MINISTARSTVO VANJSKIH POSLOVA

Vrlo bitan i s jedne strane građana vrlo hvaljen potez predsjednika Bekitarea!
Naravno, govorimo o ulasku Bosne i Hercegovine u EDEN koju ja osobno podržavam.
Također, nisu se svi građani složili s tom odlukom i u BiH, ima u velikom broju ˝PRO PEACE stanovnika˝.

Baš iz tog razloga ne smijemo zanemariti drugu stranu, (jer ipak je to igra i mi smo svi skupa eBosanci Smile te ova vremena nebi smijela prolaziti sa militaristički usmjerenim člancima (osim službenih oglasa MO) u latest kategoriji već bi to vrijeme trebao obilježiti napor MVP u poboljšanju odnosa (koliko je to moguće) pogotvo sa PEACE članicama. Također, nadam se da će i sadašnji ministar MVP prihvatiti istu poziciju za slijedeći mandat u mojoj vladi.


VOJSKA I OSEBIH


VOJNE AKTIVNOSTI
Osim politički jako važnog djelovanja MVP-a u drugim državama, vojne aktivnosti u BiH su jako važne.
Ako želimo postati punopravna i aktivna članica EDEN-a moramo se dokazati (jer se BiH neko vrijeme naginjala PEACE-u) te trgunti. Nadalje, pod odličnom koordinacijom i vodstvom budućeg ministra, odvajale bi se prilične sume za opskrbljivanje OseBiH.


SASTAV OSEBIH TE KOORDINACIJA
Nova podjela te reforme u OseBiH pod novim ministrom krenule su pravim korakom! Nadam se da će Vojska pod mojim mandatom jednako kvalitetno nastaviti voditi i koordinirati akcije, te bi nam primrani cilj trebao biti sudjelovanje u EDEN-ovim misijama.

Također, želio bih zamjetiti te napomenuti da osnivanje novih paravojski samo šteti BiH i djeli narod, a pogotovo ako se radi o privatnoj dobiti.


ORGANIZACIJA VLADE


ODNOSI S JAVNOŠĆU
Odnosi s javnošću u ovim vremenima su jedni od nabitnijih stvari u unutarnjim poslovima.
Narod mora biti redovito informiran što se tiće stanja u BiH te rada vlade.
U to ubrajam i tjedne izvještaje stanja NBBiH...jer svaki fening će biti naznačen te će vlada raditi transparentno.


NOVA POZDRAVNA PORUKA
Pozdravna poruka je poruka koju igrač dobije čim se registrira i prvi put prijavi u igru. Pošto je pozdravna poruka limitirani na određeni broj slova i znakova, a eRepublik ima toliko područja igre koja ne stanu sve u jednu poruku. Dakle, moja zamisao je u pozdravnoj poruci bude pozdrav u ime eBiH te link (preusmjerenje) na neki website koji je kreiran baš za to, i gdje nebi bilo nikakvih limitacija i ograničenja te bi početnik zaista mogao pročitati kvalitetan tutorial za početnike.


VLADA=MANJE JE BOLJE
Prošlu vladu je označilo, te je bila glavna zamjerka...prevelik broj ministarstava, a samim time, komunikacija i koordinacija je lošija.
Moja potencijalna vlada bi imala manje ministarstava ali više ljudi koji bi radili na istom području, što bi bila garancija za dobar i kvalitetan rad.
Također, više ministarstva i ureda će doći pod jedno (pošto rade na sličnom području) a princip tog rada moći ćete vidjeti u slijedećoj temi.


EKONOMIJA
Za kraj sam ostavio najosjetljiviju temu, Ekonomiju!


BOSANSKE TRENING FIRME
Iako se mnogo novaca izdvaja u BTF one ne donose proit vec sluze za uzdrzavanje ˝eBeba˝.
Moj plan je, osigurati novim igraćima kvalitetan početak igre te sigurni posao (barem za niže skillove), a istodobno smanjiti gubitke.

Prvi korak prema tome bila bi revizija stanja firmi u sastavu BTF. Svaki vladin službenik u ministarstvu ekonomije bi trebao znati kojim firmama raspolažemo.

Drugi korak jest ˝čišćenje˝ nepotrebnih firmi. Nisu svi sektori jednako zastupljeni u svim skillovima, trebali bi prodati (po tržišnoj cijeni) firme koje nam nisu potrebne jer privatnici u pravilu nude veće plaće.
Nadalje, trebali bi dobiti otkaz svi radnici koji nisu radili više od mjesec dana (okivrno, smtra se da su neaktivni), jer iako BTF nije privatna organizacija i tom akcijom ne težimo profitu, to bi bio dobar potez za poboljšanje preglednosti, organizacije, koordinacije i na samom kraju i rada.

Treći i posljednji korak jest i održavanje BTF. Pod time mislim često pregledavanje statusa radnika te pomoć ukoliko nam se oni jave.
Također,˝oživljavanje˝ BTF novina te pisanje članaka vezano za rad organizacije i firmi.


MINISTARSTVO SOCIJALE
U prošlim vladama se otvaralo mnogo organizacija, misitarstava i ureda sa sličnim i približnim ciljem. Moja ideja je da sve to opet ujedinimo pod ministarstvom socijale.
Time bi komunikacija i rad Ureda dobrodošlice i Ministarstva socijale bili kvalitetniji.


RAZVOJ EKONOMIJE
Naša ekonomija bi u narednim vremenima trebala biti usmjerena mlađim (novijim) igračima te im olakšati prve dane igranja. Nadalje, veću promociju te ˝Baby Boom˝ nebih planirao jer naša ekonomija nije spremna za takav udarac. Upravo zbog tog razloga moramo i krenuti u tom smjeru te našu ekonomiju ponovo staviti na čvrste noge za daljnji razvoj iste.

Ovu kandidaturu pišem kao socijalista uvjeren u pobjedu. Mislim da ima mnogo ljudi u BiH kojima nije najvažnija osobna dobit već razvoj države i onog nižeg, ugroženog sloja.
Baš iz tog razloga vas pozivam da petoga dođete na izbore i glasate za Dona Perignona ispred Radničke Partije Bosansko-Hercegovačkog naroda.

Za RADNIKE!
Don Perignon,
Komunjara do jaja!


Viva BiH
Viva EDEN
(eto, da ne bude hail, pošto taj izraz ne volim)
Dalibor
Dalibor

Broj postova : 461
Join date : 03.08.2009
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.