eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prosinac 2009. - Dnevnik Malog Ivice

Go down

Prosinac 2009. - Dnevnik Malog Ivice Empty Prosinac 2009. - Dnevnik Malog Ivice

Postaj  Dalibor 15/12/2009, 14:52

Mea Culpa - Dnevnik malog Ivice - Br. 16/2009

Day 730 of the New World

Novi dan je poceo i nove brige su krenule …
Jutro je krenulo zasigurno dobro jer smo dizanjem mosta u zrak napravili ono sto ntko nije predpostavio da ce se uistinu i dogoditi … prekinuli smo crtu dolaska na teritorije Austrije i onemogucili prelazak preko granice. Naime danas se kolicina stete te stalnih napada prepolovila i jos uvijek je u korist Madjara. Bitna cinjenica je da smo ovog puta napravili sve da se ovi dogadjaji okrenu u nasu / Austrijsku korist.

Pokusao sam na raznim kordinacijama izravno doci do glavnok kordinatora goranacro ali nisam uspio u tome naumu. Sto nam donosi noc ? Sto nam donosi novo okupljanje u 19 sati? Koje su nam zapovjedi? Koje su nam smjernice? Jos ne znam .. Okupljanje je blizo i jos malo pa ce 17 sati a ja jos ne znam koju tocno zapovjed svojim vojnicima izdati.. Koliko je vojnika u ovim trenutcima sposobno odraditi plan paravojnih jedinica u Austriji?

Nisam vise mogao sjediti i prelistavati karte nego sam se uputio do Colonela Mr Dalibora da vidim situaciju kod njega… Zanimalo me kako on sve ovo gleda… Iako sam imao plan pitati ga za njegovo vidjenje rekao sam mu da sam danas stupio u kontakt sa predsjednikom ali samo na tome je ostalo. Na mojoj radio stanici (Alinco DJ F8) uslijedio je poziv za kordinacijom paravojnih jedinica koje jednostavno nisam mogao odbiti… Dosao sam na mjesto ali novih informacija nije bilo. U pregovorima sa Austrijancima radi jaceg oruzja za upotrebu protiv Madjarske nije bilo govora. Iako sam par puta pokusao natuknuti i povuci to pitanje i dalje je to bila jedna velika enigma.

Shvatio sam da je ova akcija jos jedna u nizu brzih situacija o kojoj nema previse rasprave te da se pitanje organizacije nesmije povlaciti. I dalje ostaje visoka razina adrenalina u krvi i organizacija unutar same postrojbe SFFA a glavni cilj kao i obicno dobit cemo u zadnji trenutak. Odlucio sam otici u svoj ured i jos jednom dobro prouciti mape za vecerasnji zavrsni udar. Hodajuci tako lagano i uvlaceci dim vec spomenute cigarete razmislio sam o vecerasnjem udaru jer ostaje ili Mi ili Oni.. Odlucih pisati roditeljima, zeni, djeci, bratu .. opcenito najdrazima .. Shvatio sam da to moram sve sastaviti u jednom pismu samo … pisat cu roditeljima pomislih …

Day 730.

Najdrazi moji ..

Eto vrijeme me gazi i moram reci da su ova 24 sata koja provodim u ovoj drzavi nesto najteze sto mi se dogodilo u mojoj vojnoj karijeri… Izgleda da sam pogrijesio sto vas sve nisam slusao i otisao po taj cin koji mi i nije trebao.. Nije mi trebao niti ovaj rat u kojem se nalazim niti ova vojna jedinica. Iz minute u minutu sve vise razmisljam o vama i sve mi je teze. Utociste nalazim u ljudima koji su oko mene i kojima najvise vjerujem. Veceras dok budemo izlazili na bojiste znajte da cete mi biti u srcu te cu razmisljati o vama.

Dok budem putovao helikopterom na prvu liniju ostavit cu pilotu pismo u koliko se iz ove bitke ne vratim da ga proslijedi Vama moji roditelji. Svima recite da sam stalno mislio na vas i da se nisam nadao ovakvom raspletu dogadjaja za vrijeme godisnjeg odmora. Prisegnuo sam i sada povratka nema…

Zeni recite da su osigurani i ona i djeca te da se za to ne brine jer su financijski osigurani. One kompanije sa kojima sam pokusao odraditi neki posao da bezbjednije zivimo nisu urodile bas plodom i nakon ovih 9 mjeseci njihovog rada mislim da nisu zadovoljile moja ocekivanja. Tjesim se imam zarade da dnevno kupim kutiju pljuga i lakse podnesem dan kad nisam sa njima. Sto se tice polja mislim da ce buducnost biti bolja i da to ostavi ali gradjevinska firma koju posjedujemo je rupa bez dna .. Ugl novaca ima nadam se da ce biti i mene..

Bratu recite da mi nedostaje jer ga ove godine nisam vidio vise od 2 puta te da mi oprosti za sve probleme koje sam mu donesao u ovoj mojoj vojnoj karijeri .. Nadam se da ce razumjeti .. Financijski sam ostavio nesto i njemu ali oko toga sve ako se ne vratim .. Ne trazim previse nista od njega osim da se pobrine da mi klinci ne postanu lopuze sa ceste nego da budu nesto vise … Ono sto im otac nije nikad uspio u privatnom zivotu ..

Sve u svemu ovo je kraj ovog jednostavnog pisma u kojem vam zelim ukazati da vas sve volim

Johny Stulic
Dalibor
Dalibor

Broj postova : 461
Join date : 03.08.2009
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.