eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Studeni 2009 - *****Kandidatura za predsjednika eHrvatske - rocker-ma (2.dio)*****

Go down

Studeni 2009 - *****Kandidatura za predsjednika eHrvatske - rocker-ma (2.dio)***** Empty Studeni 2009 - *****Kandidatura za predsjednika eHrvatske - rocker-ma (2.dio)*****

Postaj  Zerocool12 28/12/2009, 23:33

Drugi dio kandidature, koji sam planirao još jučer, objavljujem sada s obzirom na količinu objavljenog štiva i važnosti bitki. Dao sam se u rat sa Srbijom/Mađarskom/Slovenijom i pomaganju vojsci u djeljenju weapona i sličnim stvarima, pa sam odlučio odgoditi to za danas.

Zbog gustoće rasporeda u ovom članku ide cijela kandidatura, tj. konkretni planovi i pojašnjenje svega što planiram raditi, iako je prvobitno bilo planiran u dva dijela.

Prvo najzanimljivi dio ovog članka, odmah u glavu, sastav vlade:

Premijer Vlade: Selector

Ministarstvo Rada i Socijalne Skrbi: TripleM

Ministarstvo Vanjskih Poslova: Dorian Derezic

Ministarstvo Obrane: Traktor Tom

Zamjenici Ministra Obrane: Kokach, webstartm i elessar1977

Zapovjednik Zdruga: Borkan

Ministarstvo Obrazovanja: Ekipa koja ga ja i dosad vodila, na čelu sa ministricom Venax

Ured Dobrodošlice: eArya i Starac

Ministarstvo Informiranja RH: Jelen od Potoka

Savjetnik: HisAirness


Kao što vidite, vladu ne planiram znatno mjenjati u odnosu na prošla 2 mandata jer nema ni potrebe, osim par promjena zbog RL problema, kao što su Kokach na ministarstvu obrane i Atea na ministarstvu vanjskih poslova. Kako bi neki rekli: "pobjednička ekipa se ne mjenja". Ovo je vlada koja funkcionira gotovo savršeno, samo su bile potrebne neke rotacije, iz već spomenutih razloga i zasićenja u radu jer su neki radili isti posao 2,3 ili čak 4 mjeseca pa im treba odmora. Ured za dijasporu zavod za zaposljavanje i Agenciju za nekretnine planiram pridodati Obrazovanju koje radi jako dobar posao, te čak ima problema sa previše ljudi koji su voljni raditi, pa im zbog toga sa povjerenjem planiram predati i ova dva ministarstva.

Uz ovakvu ekipu, ljude kojima vjerujem, valja još samo dodati da im je aktivnost na zavidnoj razini, dalo bi se čak reći i da su ovisni, a zbog još bolje suradnje razmjenio sam sa većinom broj mobitela ukoliko bude kakvih problema dok druga osoba nije online ili slično, a ostatak razmjene ćemo odraditi ukoliko pobjedimo na izborima.

Napomena: Ovim ljudima jako puno vjerujem, kao što i Borkan vjeruje, te u slučaju optužbi u vezi krađe i ne znam čega morate imati čvrste dokaze i brojke koje to pokazuju. Ukoliko dokažete stvar ću riješiti po kratkom postupku, a manjak novca nadoknaditi iz vlastitog džepa.

Pa da počnem sa planovima i vizijom rada:

Hrvatska Narodna Banka (HNB)

Stanje HNBa je jako dobro, pogotovo uzmemo li u obzir da se trebalo obraniti istovremeno od Srba, Mađara i Slovenaca pa se količina golda i valute malo istopila. Da nije bilo ovog napada PEACEa na naše regije, sigurno da bih rekao kako će stanje HNBa na kraju mog eventualnog mandata biti čak i 10 000 golda s obzirom na količine golda koje narod donira u HNB, no ovako plan je sigurno puniti HNB i štediti što je više moguće jer neprijatelj nikad ne spava i uvijek moramo biti spremni na obranu svojih originalnih teritorija i pod svaku cijenu.

Monetary Market

Tokom mandata predsjednika Borkana bilo je mnogo prigovora kako se ne utjeće na stabilnost valute i kako ona raste. Moram priznati da je monetary market u eHrvatskoj bio dosta nestabilan i je bilo puno napada na njega, no s obzirom na pretrpljeni TO, to je bilo i za očekivati. Nadalje, mislim aktivno sudjelovati na monetary marketu sa HNBom, ali puno toga ovisi i o stanju HNBa. Ukoliko stanje bude jako dobro, planiram i aktivno sudjelovati na strani gdje se gold prodaje, no ne baš sa previše golda, jer u slučaju napada moramo imati određenu količinu golda kako bi se obranili od napada. Na strani gdje se brani visina valute, definitivno planiram fiksirati HRK na 0.02 golda/HRK, a u tome trebam i vašu pomoć. Porast valute i stabiliziranje na visini od 0.02 golda/HRK je prioriteta koje mislim odraditi u mandatu.

Gospodarstvo i Ekonomija

Ekonomska situacija u eHrvatskoj je dosta složena. S obzirom na neke druge države stanje i nije tako loše, no postoji jedan veliki problem, a to je HIPERPRODUKCIJA. Sve što mogu obećati u ovom slučaju su: krv, znoj i suze.

Zašto samo to? Zato jer ne želim lagati ljudima da imam čarobni štapić koji će sve probleme ekonomije riješiti preko noći. To je nemoguće i tko to kaže, znajte da vam laže. Hiperprodukcija se riješava sustavno, radom i educiranjem poduzetnika koji su to voljni. Hiperprodukcija je najočitija u Q1 food i weapon sektoru, a to će se morati riješavati upgradeom, licencom za izvoz ili jednostavno stavljanjem ključa u bravu i prekidom proizvodnje.

Na ovom problemu se zasniva puno toga i puno problema proizlazi iz njega, te zbog toga planiramo, moja vlada i ja, ponovno pokrenuti poduzetničku akademiju, organizirati sastanke poduzetnika, savjetovalište i dosta tutoriala u vezi toga. S obzirom na vladu koju imam iza sebe, rado ćemo se pozabaviti ovim problem i taj izazov će mi biti na prvom mjestu da ga riješim.

Porezni Sustav

Trenutni porezni sustav eHrvatske mi izgleda jako dobro, porezi su dobro izbalansirani, cijene nisu previsoke, a naši proizvođači su dobro zaštićeni od stranaca. Naravno, porezni sustav treba konstantno preispitivati i korigirati ga s obzirom na stanje na tržištu. Zbog poreznog sustava planiram dovršiti projekt Ekonomskog Instituta, a za to već imam u planu nekoliko ljudi koji su jako dobri na području ekonomije, i pošto su 20 glava pametnije od tri, rado ću sa njima raspravljati o tom problemu.

Obrazovanje

Ekipa sa ministricom Venax na čelu jako dobro radi posao, i u tome im se ne mislim previše mješati, samo pokojim savjetom da se neki članak sa tutorialima ponovo objavi, te mojim sudjelovanjem na kanalu eSkole, kao i dosad, kako bi pomogao bebama da se nauče što više toga u što kraćem vremenu. Kako obrazovanje sadrži i zavod za zdravstvo, te Crveni Križ, te ta dva djela rade povezano, plan je to još bolje ukomponirati i srediti brže oporavljanje ljudi koji imaju slabiji wellness. Projekt mentora ćemo uključiti aktivno direktno bebama koje se zaposle u Zavodu za zaposljavanje RH, jer planiramo i malo neaktivnije igrače, koji ne dolaze na chat više pridobiti da se na to naviknu i da nauče što više o ovoj igri.

Socijalna Politika

Socijalna politika je pod obrazovanjem trenutno u eHrvatskoj i tu se djeluje na pomoć kroz dizanje wellnessa i Crveni Križ. Moj plan je da se Crvenom Križu razmjenjuju goldi po malo boljem tečaju nego što je na MMu, kako bi imali više novaca i kako bi država pokazala svoju solidarnost na djelu. Isto tako, plan je srediti ljude iz CKa da pomažu i sa kruhom kojeg će donirati, i koji će biti veće kvalitete kako bi brže rastao wellness ljudima koji su pali ispod razine od 40. Od socijalne politike ne mislim odustati, jer nam je svaki pojedinac bitan, ma koliko nizak wellness imao, jer je samo dobra volja potrebna da se ova igra savlada.

Baby Boom

Moram priznati, u RL nisam nikakva faca, niti imam neke posebne veze koje bi nam mogle donije masovni baby boom, ali definitivno mislim poraditi na tome. Kako? Pa tako što ću sve one zaslužne za raznorazne baby boomove nagrađivati goldima ingame, iz svoga džepa, naravno. Iako već postoje neki kontakti u vezi baby boomova sa mnom i nekim ljudima koji rade u raznoraznim redakcijama, ništa neću obećati, jer su dosad svi obećavali i nikad ništa nismo vidili, a oni koji su šutili i radili, samo bi rekli: "Sutra je baby boom, spremite se.". Kako i sam ne volim puno obećavati, znajući da nisam siguran u ispunjenje, to neću napraviti u ovom slučaju.

Vojska

Trenutno stanje vojske je bolje nego se itko mogao nadati još prije 2 mjeseca. Zdrug je reorganiziran, te se u njemu sada nalaze najspremniji, najjači i najaktivniji eHrvati. Spremnost i aktivnost je na zavidnoj razini. Gardijske brigade napreduju po planu, a zapovjednici su odlični, te će uz ministra, te njegove suradnike i naša vojska napredovati bolje. Na kraju pomladak eHrvatske Vojske, gušteri, iznenađuju cijeli esvijet svojim akcijama, te ćemo u njih i dalje polagati nade u budućnosti.

Zbog izvrsnog stanja u vojsci očekujem daljnji napredak što će vjerojatno povući za sobom i povećanje proračuna Vojske, u čemu ću im rado izići u susret.

U vojsku mislim ulagati i tako što ću osigurati novce za upgrade firmi u brigadama, a to mislim pokrenuti što prije i planski. Veća kvaliteta oružja vojsci, znači i sigurniju eHrvatsku u bitkama, stoga je ovo jako bitno, a količina golda koja će se potrošiti je neznatna s obzirom na snagu vojske koju ćemo dobiti. Ukoliko želimo sigurnu državu, uvijek moramo ulagati u Vojsku i ne zaboraviti koliko nam to znači. Kako sam član vojske već gotovo 6 mjeseci, imam pristup svim vojnim kanalima, razumijem se u način funkcioniranja Vojske, te mislim kako neće biti problema u suradni i prilagođavanju na uvjete rada. S obzirom na moj dobar odnos sa ministrom i pomoćnicima, Vojska će samo ići naprijed.

Paravojne jedinice

Paravojnih jedinica u eHrvatskoj je dosta, a pošto one aktivno sudjeluju u ratovima kao i eHrvatska vojska, planiram sa njihovim zapovjednicima napraviti poseban chat kako bi se skupa koordinirali u ratovima kod nas i kod naših saveznika.
Dodao bih samo još jednu bitnu stvar, a to je da financiranje weapona ubuduće treba obuhvatiti i sve paravojne jedinice kad je obrana eHrvatske u pitanju, te sa njima graditi prijateljski i kvalitetan odnos u kojemu svi možemo izvući samo koristi.

Ratovi

Ratovi su poseban i najzanimljiviji dio igra i svi već pitaju kad ćemo i mi nekog napasti. Odgovor je već neko vrijeme isti: kad za to dođe vrijeme. Vjeruje, to vrijeme nije daleko. U sljedećih mjesec dana ne mogu garantirati širenje eHrvatske ni napad na nekog, ali ukoliko se ukaže šansa, bit će mi zadovoljstvo pritisnuti tipku za napad. Za obrambene bitke samo mogu reći da cijena nije bitna kad se brane naše originalne regije. Isti tako, ne smijemo ugrožavati teritorijalnu cijelovitost eHrvatske.

Zapamtite da se u erepubliku ratuje gornjom glavom, a ne donjom i izgleda da ćemo to naše drage susjede morati naučiti na teži način.

Vanjska Politika

Vanjska politika prema svim državama je jako bitna, jer se očekuje raspad PEACE saveza, a to bi moglo biti ključno razdoblje formiranja novog saveza, ili više njih. Naš odnos sa saveznicima smo vidjeli jučer i prekjučer, kad su neki od njih izgubili bitke samo kako bi nama pomogli u obrani naše edomovine. Kako imamo jako dobru suradnju, ne vidim zašto ne bi tako i nastavili, a kako već poznajem neke utjecajne članove mislim da suradnja može biti samo bolja. U tome će mi definitivno pomoći Ministar Vanjskih Poslova i Ministar Obrane. Jako je bitno naglasiti da će eHrvatska tražiti i nove ambasadore, te planiramo postaviti ambasade i u neke PEACE članice, kako bi bili bolje upoznati sa njihovim stanje u državi.

Detaljan plan sam pojasnio, mislim da je svima jasno da se mislim baviti svime što i dosada i da velikih promjena, osim u ekonomiji neće biti, jer nema puno ni potrebe. No, uvijek ćemo težiti savršenstvu, jer sam i sam perfekcionist, pa stoga očekujte puno rada i truda ukoliko mi omogućite da odradim sljedeći predsjednički mandat. Kao premijer Borkanu, jako puno sam sudjelovao i naučio o radu i mogu slobodno reći da mi je bio jako dobar mentor, kao i Roby Petric prije njega.

Ja sam svjestan da nisam Borkan, ali ako mi je Borkan vjerovao i povjerio mi masu poslova, mislim da možete i vi. Ova vlada se sad planira bazirati dosta i na ekonomiju, MM i još puno toga kako bi poboljšali tržište i aktivnost eHrvatske i njenih građana, te zbog toga glasujte za mene i moj tim. Znajte, predsjednik bez kvalitetne vlade je nitko i ništa, a bez naroda ga uopće i nema, jer eHrvatska ste vi.

Znajte da uz puno rada i truda možemo SVE, a zajedništva nam očito ne manjka, jer nakon svega, eHrvatska je čitava.

Mi znamo, mi smo dokazali, mi možemo voditi ovu državu, a to ćemo pokazati i u budućnosti.

Glas za mene je i glas za daljnji napredak eHrvatske, što svi vi građani želite.

Premijer eHrvatske,
rocker-ma

Zerocool12

Broj postova : 73
Join date : 28.10.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.