eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sijecanj 2010. - eHrvatska u svijetu!

Go down

Sijecanj 2010. - eHrvatska u svijetu! Empty Sijecanj 2010. - eHrvatska u svijetu!

Postaj  moretousic 8/1/2010, 23:40

eHrvatska u svijetu!

0ca14a3e5babd62c790f56b30df0ddbc_150x150

Odlucio sam izdati jedan statisticki clanak o Hrvatskoj, cisto da vidimo na cemu smo.


Prema iskustvu smo na 9. mjestu u svijetu, nasi susjedi madari su na 1. mjestu dok su srbi na 7. mjestu.

obrazek

Prema broju stanovnika smo 7. sto nas stavlja ispred Rumunjske, Brazila i Grcke. eHrvatska broji trenutno 14163 stanovnika, ispred nas su madari sa 15630 stanovnika. Srbi su na 4. mjestu sa 22729 stanovnika. Prvi su nasi saveznici Poljaci sa nevjerovatnih 50651 stanovnikom.

obrazek

Prosjek snage nas baca na jadno 26. mjesto, ispod Ceske i JAR-a.
Nasi "kolege" srbi su jos dublje, na 36. mjestu, 10 mjesta ispod nas.

obrazek

GDP(BDP) eHrvatske iznosi 2526.78 GOLD-a sto nas stavlja na 8. mjesto odmah ispod indonezije, srbije i madarske. Ako se usporedujemo cisto prema kolicini golda sa drzavama ispred nas, to se i ne cini kao nesto posebno (eHR 2526.78 GOLD-a eSrbija 4450.53 GOLD-a), ali moramo uzeti u obzir to da mi, za razliku od npr. madarske imamo samo high grain kojeg skoro svi imaju, dok od srbije imamo 8.5k manje stanovnika. Ako uzmemo u obzir i TO, mi stojimo sasvim dobro, cak smo ispred grcke koja ima high iron!

Hrvatska je zatrpana silnom kompanijama (svatko hoce biti svoj sef), imamo 1199 kompanija sto nas dovodi do zakljucka da nam nedostaje radne snage, bilo kakve a pogotovo kvalitetne!
Ako uzmemo da u svakoj firmi radi 15 ljudi (aritmeticka sredina, u manu i land firmama po 10 a u cons po 20 radnika) mi imamo 17985 radnih mjesta (br. st. 14163) tj. 3822 mjesta previse!
Ameri su se pretrpali kompanijama, imaju cak 4424 kompanije sto govori da imaju 66360 radnih mjesta dok imaju samo 24300 stanovnika, tj. imaju 42060 radnih mjesta previse!

U Hrvatskoj trenutno postoje 1434 novine.

Hrvatska u svome posjedu trenutno ima 13 regija, od koji su 7 originalnih a 6 osvojenih slovenskih regija.
U Hrvatskoj je jako malo stanovnika sa wellnessom preko 90, svega 348 ljudi (podatci dobiveni sa eGobba)

Najvise Hrvatskih kompanija,112 (58 manu, 50 land i 4 cons kompanije), se nalazi u nasoj najvaznijoj regiji, Slavoniji. Pad Slavonije znaci i gubitak Hrvatske jer velik broj nasih kompanija pada u neprijateljske ruke. Upravo zato sam kongresu predlozio da poticu otvaranje firmi u Juznoj Dalmaciji. Ona je nasa zadnja crta obrane i najsigurnija regija u drzavi, zato svi koji planirate otvoriti manufacturing ili construction kompaniju, otvorite ju u South Dalmatia.

obrazek

Sve hrvatske originalne regije imaju bolnice, i to:
q5: Slavonia, NW Croatia, Central Croatia South Dalmatia
q3: Istra i Kvarner, Lika i Gorski Kotar i Sjeverna Dalmacija.

Takoder sve originalne hrvatske regije, osim Like i Gorskog Kotara imaju DS-ove.

Ovo je jedan, recimo to tako, srednje dugacak pregled nase domovine i usporedba sa drugim zemljama.

Takoder ovom prilikom zelio bih cestitati nasem novoizabranom predsjedniku GP.1, zelim mu da vodi sto bolje moze ovu drzavu i da se kloni korupcije.
E, da i da ima jaja kao prosli predsjednik Very Happy hehe
obrazek


Rat je hrana za nasu ekonomiju, a ona gladuje vec duze vrijeme, nahranimo je kako spada!!
U BOJ!

V&S

PS: Pri pisanju novina ovaj clanak dusu dao Very Happy





///
cmdgeneralmarka

moretousic

Broj postova : 185
Join date : 07.01.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.