eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Studeni 2009. - Pearl Harbor

Go down

Studeni 2009. - Pearl Harbor Empty Studeni 2009. - Pearl Harbor

Postaj  moretousic 12/1/2010, 01:45

Pearl Harbor

Japanski zračni napad na Pearl Harbor (američka luka na havajskome otoku Oahu) gdje se na sidrištu nalazio veći dio ukupne američke pacifičke flote počeo je 7. prosinca 1941. u 7,50 h.



evo jedne zanimljive činjenice iz RL, a zanimljiva je i zato sto ce bas danas na 7. prosinca amerikanci napasti Japan iz Pearl Harbor-a (havaja)

Sigurno da ce neki od amera tu sličnost iskoristiti i za pozivanje novih igraca u igru,
dok za nas u erepubliku su zanimljivije opcije i mogucnosti koje nastaju ako napad bude uspiješan

Dolazak amerikanaca u aziju znaci puno za eden, amerikanci imaju aktivirane MPP sa rusima i indonezijom koje su najace sile u aziji, ta činjenica če im uvelike pomoči ne u osvajanju nego da bi zadrzali osvojene regije

Najverovatniji cilj amerikanaca je Heilongjiang

Kako su im kinezi saveznici sa prijateljskom primopredajom regija moze se brzo doci do te regije, isto kao i do indiske hig iron regije koju odavno drze indonezani (Karnataka)

Ja vjerujem da ce Amerikanci uspijeti uz pomoc Edena osloboditi kinu od Irana i Madjarske
isto tako vjerujem da Amerikanci planiraju zadrzati jednu od te dvije regije

Najpametnije bi im bilo da zadrze Liaoning i da odrzavaju dobre odnose sa kinom.
Kao kompenzaciju sto drze orginalnu regiju svojih saveznika , trebali bi davati mjesecno ostetu u goldima kini, koja bi sa tim goldima platila MPP sa ednen clanicama.

Tim činom ameikanci bi se osigurali od napada na svoju novosvojenu regiju a i sto je jako bitno odrzali bi dobre odnose sa kinom cija je to orginalna regija.


Madjarska je vec u izravnom dvoboju sa amerikancima izgubila dvije hig regije u kanadi
Mada je tad bio problem prazna madjarska kasa koju su ispraznili na neuspijesnom pokusaju da osvoje NWC.

Dolaze velike bitke koje bi stvarno mogle promijeniti izgled i omjere snaga u ovom virtualnom svijetu, Amerika ionako jaka ekonomska sila sa HIG iron regijom bila bi nezaustavljiva.

Evo primjer koliko stvarno znaci taj HIG iron.

Sada skoro sve zemlje u svijetu pate od viska proizvoda na marketu, proizvodi se vise nego sto se kupuje.

Sa porastom broja FM taj broj ce biti sve veci i veci. One zemlje koje proizvode iron nece imati tih problema, jer IRON se izvozi u ogromnim količinama

Uzeti cu svoj primjer. Nedavno sam postao FM, do tada sam kupovao q5 kruh, 6 q1 oruzja i 3 gifta

Q5 kucica i q5 kruhek mi je dao mogucnost da se borim 6 puta dnevno

proizvodio sam 4 q1 oruzja a trosio puno vise, uz pomoc golda od medalja i invite.

Sada kad nemam vise potrebe niti smisla boriti se u trening ratovima sa oruzjem
trosim q1 kruhek dnevno , a proizvodim 5q1 oruzja dnevno

A sad uzmimo madjarsku sa najvecim brojem FM i sa najvecim brojem generala koji ce uskoro postati FM, bez HIG irona cijene proizvoda u madjarskoj biti ce najeftinije u svijetu
a pogotovo grain, jer imaju veliki broj land radnika koji nemaju gdje drugdje raditi
Plaće će biti jako niske.

Taj problm i nas muci ali mi kao i srbi imamo dosta mladu populaciju pa se taj problem neosijeti toliko, jer novi igraci kupuju oruzje da bi napredovali u vojnom ranku



EDIT: NAPAD JE POČEO

http://www.erepublik.com/en/wars/show/1386 read more

moretousic

Broj postova : 185
Join date : 07.01.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.