eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ožujak 2009. - ::RASPAD eSRBIJE / SRAMOTA eHRVATSKE!!??::

Go down

Ožujak 2009. - ::RASPAD eSRBIJE / SRAMOTA eHRVATSKE!!??:: Empty Ožujak 2009. - ::RASPAD eSRBIJE / SRAMOTA eHRVATSKE!!??::

Postaj  nofx_ivan 16/3/2010, 18:44

Ima par dana napisao sam clanak ANKETA U eSRBIJI te sam mislio da ce to biti moj zadnji clanak sto se tice eSrbije,ali nazalost nije tako!
Clanovi Vlade nase eHrvatske znaju cijelu situaciju u eSrbiji,ali posto od njih ne dolaze nikakve informacije,odlucio sam informirati nas hrvatski puk sto se dogadja u nasoj susjednoj zemlji. Da bi vam sto bolje prikazao stanje u eSrbiji(ako ikakvo „stanje“ tamo i postoji) odlucio sam potraziti koju informaciju od srpskog novinara Lipeca koji je vlasnik jednih od najcitanijih srpskih novina....

Na pocetku cu samo ispricati sto se sve dogadjalo u eSrbiji...
Pa pocnimo od nastajanja eSrbije (koristit cu i informacije iz Srbije koje sam prikupio)...


Raspad eSrbije


1.Izbori za kongres u eSrbiji

Danima prije izbora, kroz drzavne medije najavljuje se da su "neki Iranci" napravili Radikalnu Stranku sa željom da naprave TAKEOVER u eSrbiji. Uskoro se pojavila i eHrvatska stranka "Srpsko Kosovo". Naslovi u novinama pocinju da "eksplodiraju", komentari i optuzbe sa svih strana...
Na dan samih izbora u eSrbiji dogadjaju se razne stvari, sa kojima vjerujem da ste upoznati(ako niste,nista cudno). Od promjene imena eHrvatske stranke u ime koje je imala do tada jedina stranka u eSrbiji (sa tockom na kraju STO JE ZABRANJENO PO PRAVILIMA IGRE), objavljuje se mnogo novinskih clanaka, neki cak i sa organizacije koja je imenovana kao PSS (Patriotska Stranka Srbije). Mora se priznati , da bez obzira na sisteme koji su koristeni, sve to je djelovalo poprilicno uigrano od strane igraca iz eHrvatske koji su dosli napraviti Takeover u eSrbiji.
Rezultati izbora:
-Borkan( predsjednik hrvatske stranke BANOVAN na 3 dana zbog ne poznavanja pravila igre)
- Srbi pobjedili na izborima...22 kongresnika ima njihova stranka,a ehrvatska 18 kongresnika


2.Predsjednicki izbori

"Pouceni" prethodnim izborima i pokusajima malverzacija sa novinama i nazivom stranke, gradani, ali i vlast u eSrbiji (koju je u tom trenutku cinilo 22 kongresnika PSS-a protiv 18 iz redova eHrvatske nacije), dobro se pripremilo za same izbore.Srbi nisu ocekivali da je eHrvatska zajednica imala "asa u rukavu".
Na sam dan izbora banovan je srpski kandidat Matija te je na listi kandidata ostao samo jedan kandidat - Borkan iz Unnamed Party, predstavnik eHrvatske zajednice u eSrbiji. Kasnije se saznalo da su Matijini PM-ovi, uvredljivog sadrzaja, koje je poslao na Suckovu adresu, na dan parlamentarnih izbora, „odlezali 10 dana u inboxu“ i da su tek na dan izbora u eSrbiji prijavljeni Adminima. Najtuznije je, da se Matija 3 dana prije toga, u svojim novinama javno ispricao Sucku zbog istih, ali dogodilo se ono što je malo tko od eSrba ocekivao.

Sam izbor Borkana za predsjednika, povukao je za sobom blokadu razvoja eSrbije. Kao sto znate, mogucnosti predsjednika su u Erep-u velika i on je taj koji moze mnogo toga da napravi ili ne (pocevsi od pokretanja izgradnje DS-a i bolnica, do sklapanja alijansi...).

Nakon toga Makica je postavljena za novog premijera eSrbije i cinilo se da će se stanje u eSrbiji normalizirati. Mislim da je nekim narednim postupcima Borkan bio na dobrom putu da se od "persone non grata" pretvori u nekoga sa kime bi se moglo pregovarati, pa čak i surađivati. Međutim, najnoviji dogadjaji u eSrbiji jednostavno su izbrisali sve.

Tim dogadjajima su prethodili stranacki izbori, na kojima su napravljeni TO-ovi nad postojecim strankama u eSrbiji i sada su napravljene 3 "struje". Koja od njih će prevagnuti na narednim izborima i da li će se, eventualno, pojaviti i nova eHrvatska stranka, ostaje da pricekamo...

Trenutno stanje u eSrbiji je na granici kolapsa. Pojedini kongresnici iz redova eSrpske nacije su banovani, a pojedini su samovoljno napustili kongres prije isteka mandata. To je dovelo do situacije da je populacija eHrvatske u srpskom kongresu trenutno u situaciji da sama izglasa zakone koji joj odgovaraju. Bilo je i prije, pogotovo na pocetku, pokusaja da se izglasaju zakoni koji bi totalno unazadili eSrbiju (Citizen fee 100, minimal wage 1000, donacije na organizaciju koja imenom aludira na Narodnu Banku Srbije itd), ali uz eSrpsku većinu u kongresu oni nisu mogli "proci".

Jucer je sa racuna eSrbije,(Hrvat SUCKO je dao zakon na glasanje) na racun "privatne" organizacije (Serbia organization) prebacena vecina novca (u iznosu od 5500 RSD - priblizno 110 zlatnika). Još dva restriktivna zakona su usvojena: minimal wage 5RSD i TAX change za zito.

Sada par pitanja koje upucujem clanovima nase vlade!



Mene sada zanima(kao i sve Hrvate) gdje je sada taj novac(110 zlatnika)??? Jeli mozda nasa vlada „mutava“ ili mi ne smijemo znati sto vi radite???

Mnogi nasi ljudi su otvorili tvrtke u eSrbiji koje sada zbog vasih poteza propadaju!!!Hocete li Hrvatima vratiti ulozeno????

Procitao sam u nekom clanku da Vlada ima u programu plan pod nazivom „Povratak“ ciji je cilj da se Hrvati vrate u nasu edomovinu,a ta ista vlada je poslala nasih 20-ak aktivnih(iskusnih) ljudi da „sjede“ u srpskom kongresu. Neka oni „sjede“ tamo, ali nemojte onda spominjati nikakve „Povratke“ te nemojte plakati da su nam vojne tvrtke bez radnika!!!

U danasnjem clanku naseg predsjednika Splita Za Hrvatsku i za Dom! mozete procitati „dana 20.03.2009. Srbija je proglasila rat Hrvatskoj.“ Ja vam dajem link zakon na glasanju pa pogledajte tko kome proglasuje rat!!!??? Hrvatska sama sebe napada... nemojmo barem lagati nasim Hrvatima!

Nemojte misliti da ja ne volim nasu eHrvatsku ili da branim eSrbe.Samo ne zelim da se „crnimo“ po eSvijetu!

I na kraju jedno pitanje koje dovodi do razmisljanja...

DALI MI eHRVATI MOZEMO BITI PONOSNI ILI SE MORAMO SRAMITI OVOGA STA RADIMO eSRBIMA???!!!


Hvala na citanju...

nofx_ivan

Broj postova : 72
Join date : 08.03.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.