eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ožujak 2010. - Interview: Admir M, Enida i Milan

Go down

Ožujak 2010. - Interview: Admir M, Enida i Milan Empty Ožujak 2010. - Interview: Admir M, Enida i Milan

Postaj  tajnoime 19/3/2010, 02:51

U ovom broju magazina Area51 predstavljamo tim Ministarstva informiranja eBiH, a to su ministar Admir M, te Enida i Milan Trifunovic.

Zahvaljujem se Ministrici informiranja eHR - Josx, na pomoći u pripremi i provođenju interviewa.

AREA51: Predstavite se... tko ste u RL...
Admir M: evo naša dama neka počne...
Enida: zovem se Enida (vidi se po nicku, nisam bila bas kreativna kad sam otvarala account), živim u beču već duže vremena, po zanimanju arhitekta ... i dosta radim u dobrovoljnim političkim organizacijama, 84. godište Smile
Enida: 1993 u Beč stigla...
Enida: te političke organizacije su tipa socialnih revolucionara tako da bi se moglo kratko reći proleterka Smile
Admir M: dakle Admir M, 28god. zaposlen kao spediter, radi i zivi u Sarajevu nekih 13god.
Admir M: eSlobodan Very Happy
Admir M: inace bivši rukometaš i veliki navijač Barse Smile
Milan: Zovem se Milan Trifunović... 20 godina imam i radim kao moler u očevoj molersko-fasadeskoj firmi Colorit
Milan: Završio sam srednju tehničku školu u Bijeljini za Mašin bravara (nema veze sa bravama Very Happy)
Milan: U slobodno vrijeme volontiram u Crvenom Krstu (križu) i takođe sam pripadnik omladniske organizacije Proni
Milan: Hobi mi je masaža... I živim u Gornjem Magnojeviću, selu nadomak Bijeljine...

AREA51: Kako ste došli u igru?
Milan: Drug me je ubijedio. A i sama želja za istraživanjem... virtualne republike...
Milan: Znatiželja...da li je ovdje šta drugačije....
Enida: ja sam dobila mail od jednog prijatelja ... pa sam se prijavila, međutim samo sam se prijavila a nisam igrala, tako da sam nakon vremena urmla Wink ... pa me je prije neka dva mjeseca jedan drugi prijatelj natjerao da nastavim ... i eto, bolno i mučno sam se izdigla sa wellnessa 0 Very Happy
Admir M: čitajući članak na portalu sarajevo-x.com naletio sam na ref link igrača iz eSrbije i ne znajući o čemu se radi ali iz znatiželje sam se reg. i tako počeo igrati...
Admir M: moram reći da je bio fer i kada je dobio 5golda poklonio mi je 5x q1 wep Smile

AREA51: Što vas je privuklo u igru? Koji vam je najvažniji segment igre?
Admir M: mene sigurno chat... da nije chata ne bih opstao jer igrica sama ispočetka ne zauzima toliko vremena
Admir M: inače mislim da je to jedan od načina kako učiniti da igrači ostanu, dakle sto više promovirati chat
Enida: politika... čitala sam mnoge članke i zainteresovala sam se... u sustini to je to... ostala sam na tome...
Milan: U početku ništa me nije posebno privuklo... Ali kasnije sam se zaljubio u novinarstvo... Taj segment igre mi je dozvoljavao... I da moje riječi dotaknu i zainteresuju što veći broj čitaoca. I otada radim na tome da imam što kvalitetnije novine.

AREA51: Da... tvoje novine Srebrna ruka su čitane...
AREA51: organizirao si i izbor za miss i mistera eBih... Kako si došao na tu ideju i kako je to izgledalo?
Milan: Taj izbor je bio dio "Večeri Zabave" koje je organizovao igrač Zdena. Ali jedino taj segmenat je postao popularan. Dakle obadvojica smo popola organizovali sve to...
Milan: A prošlo je odlično. Potvrdili smo da imamo jedne od najljepših djevojaka. Kao i momaka Smile

AREA51: Da... pobjedio si naravno ti xD
AREA51: Jesi li ti to namjestio izbor? :p
Milan: Sa 1 glasom razlike... Ne vidim kako sam mogao Smile
Enida: mogao je, laže Very Happy
Milan: Ljuta jer je njezin eMuž drugoplasirani...

AREA51: A za misicu je izabrana enida?
Milan: Da. Odnijela je ubjedljivu pobjedu od 24 glasa...
Enida: D bravo ja... da dodam, to je samo zato što su 3 djevojke učestvovale... znači draže bi mi bilo da sam najljepša od svih Very Happy
Milan: 4...
Enida: da 4 oprosti...

AREA51: Enida, i ti imaš ideje za akcije... organizirala si u svojim novinama eBiH viziju...
Enida: pa ta ideja je došla radi tadasnjeg spama po eBiH novinama... previše politike, previše ozbilje, previše napetosti... htjela sam i da upoznam neke igrače/ igračice malo bolje... tako da sam organizovala nešto kao telent show, gdje svi građani eBiH mogu učestvovati... štagod im talenat bio...
Enida: od muzike, preko plesa, do spavanja, i kuhanja Wink...
AREA51: Da... ona pjesmica je bila krasna... što je Milan sastavio...
Enida: da... Milan mi je napisao prelijepu pjesmicu, na žalost ona nije pobijedila...
AREA51: Pa nemože on sve titule uzet... xD
Enida: ipak ću tu ebihviziju ponovo organizovati... sa nadom da se više ljudi prijavi... jer ih je na prošloj samo petero bilo Smile
Enida: eh, ne znam šta bi još rekla osim... da ako imate želje i volje, jednom to zajedno odrzimo...
AREA51: Treba više takvih projekata da se ljudi angažiraju...
Enida: mislim da bi bila dobra mogućnost da se zbližimo...

AREA51: Admir_m, ti si ministar informiranja eBiH... kako si došao na tu funkciju i kakvi su planovi?
Admir M: da, MI eBiH iako moram reći da kada sam počeo igrati ovu igru nisam sebe ni sanjao na toj poziciji... prije svega sam bio vojno i stranački angazovan... mislim da se kroz stranku primjetilo da imam što za reći i tako je nastala ideja da budem MI...
Admir M: da budem iskren kada sam to postao nisam znao ni kako se piše članak Smile
Admir M: ljudi su rizikovali i to im se isplatilo...
Admir M: a planovi su da s ovim timom jos vise pojačamo novine, informacije za gradjane eBiH...

AREA51: I okupio si tim ljudi koji hoće radit...
Admir M: da, pomalo sam istraživao novine u eBiH i tako došao do ovog tima i moram reći da je početak dobar

AREA51: Dakle i Milan i Enida su u timu?
Admir M: da, veoma sam zadovoljan kako smo poceli...

AREA51: Enida i Milan, kako ste se snašli u tome?
Milan: Solidno... Naravno po meni nedovoljno. Uvjek ima mjesta za napredak. Ovdje ćemo imati dobre šanse za testiranje naših granica i sposobnosti...
Enida: pa za sada je super. Imamo dobrog ministra admira koji zna kako nas (ili barem mene, ne bi u milanovo ime govorila) motivisati Smile

Admir M: Dalibor još bih se zahvalio vašem MI jer od Vas mnogo učimo...
AREA51: Pa eto drago nam je da mozemo pomoći i na taj način doprinijeti dobrosusjedskim odnosima... nadam se da će se suradnja još i pojačati i postoje napori u tom smjeru...

AREA51: Kakva je trenutna politička situacija u eBiH?
Enida: Smile
Admir M: hmm mislim od izbora do izbora sve viče napeta...
Enida: dobro pitanje... napeta kao uvijek... špekulacije, nacionalizam, kapitalizam... predizborne kampanje su bolne... ako nije do tada, barem onda dodje neki članak koji digne prašinu i posvađa stranke/ partije...
Milan: Nezgodna... Jednostavno... Svi se trude da te svrstaju u "naše" ili njihove... Jednostavno... toliko gledamo razlike da smo zaboravili koliko smo isti... Davno smo prestali slušati jedni druge...

AREA51: Smeta li vam razjedinjenost koja vlada tamo?
Enida: meni lično da... nismo svi isti... i treba da bude kontrasta naravno... ali po nekim pitanjima ne surađujemo kao jedna država, nego kao dvije, a ponekad i tri Smile
Milan: Kada vidim eBiH posjeti me na troje male djece... koji se svađaju... Svi pokrili uši i viču u isti glas... Nekada stvari trebamo gledati iz drugih uglova...
Admir M: mislim da su kolege prilicno dobro objasnile, možda još to da se po meni nigdje RL ne oslikava kao u eBiH... pogotovo politički...

AREA51: Mislite li da RL previše utječe na te podjele?
Admir M: hmm... pomalo RL, pomalo pokušaji drugih da to sto realnije prikažu i u ovoj igrici... nažalost...
Admir M: mislim da je jedan od boljih primjera za to članak a i tv emisija u Srbiji u kojoj se otvoreno pozivalo da se igrači iz Srbije regaju kao bosanci kako bi što lakše bio napravljen TO...
Enida: kratko i jasno: da - neki opsjednuti ili frustrirani likovi prenose mržnju u ovu igricu ... krenu svađe u vezi historije bih... tome nije mjesto u erepu... to opet mene licno frustrira - krene jedan da prica - nadoveze se drugi - treći četvrti - jedan članak - drugi - treći - cetvrti... sa motom: ko govori protiv mene i ja ću protiv njega >>> začarani krug...
Milan: RL Mediji svojom pričom o nekoj prevelikoj krizi... Kupe svoj danak-mlađi dio populacije i one naivne. Činjenica je da se ljudi u RL BiH poštuju i tolerišu... Ali koliko god se mi trudili da razbijemo te nepostojeće "barijere" netolerancije političari i mediji se trude da nas prikažu kao dva planeta. Činjenica je da je sve više multi-etničkih brakova....

AREA51: OK, dakle problem je onda u političarima... kojima izgleda odgovaraju podjele kako bi lakše vladali?
Milan: Zid se polako ruši samo zahvaljujući nekima to postaje proces... jako dug proces...
Milan: Podjele o kojima ja govorim nisu entitetske nego unitarne podjele... Mediji i političari žele izazvati sve više nepovjernja. I time onemogućiti onima koji su spremni na kompromiše da dođu na vlast...
Enida: to je uvijek različito... političari su većinom manipulatori, koji koriste te situacije, gdje se jedan "obicni" egrađanin osjeća isprovociran... kako bi kupili glasove ili posvađali druge...
AREA51: A možda neki i koriste ovu igru za vježbu manipulacije masama za RL... meni se često to čini...
Enida: to i ja mislim, da...

AREA51: Kako ocjenjujete trenutne odnose eHR i eBiH?
Admir M: a odnosa... mislim da su sasvim dobri od početka samog osnivanja eBiH...
Enida: da, ja se slažem sa admirom ... ehr i ebih imaju odlične odnose...
Admir M: a i mi upravo radimo s ovim projektom na jos većem poboljšanju tog odnosa i nadam se da neće ostati na tome...

AREA51: Što vas najviše smeta kod ostalih igrača?
Milan: Predrasude...
Enida: ... lažna skromnost... bolje iskreno arogantan, nego lažno skroman...
Enida: iskrenost je sve... tipa: budi ono što jesi ali budi Very Happy ... jedna od mojih najdražih citata...

AREA51: Koliko je lik u igri sličan vama u stvarnom svijetu?
Enida: što se tiče mene... jedna smo osoba...
Admir M: prilično sličan, ponajviše u tome kad nešto započnem i uhvatim se toga onda želim da to dobro i bude
Milan: Potpuno isti... Ista ambiciozna... pomalo i arogantna osoba kao u RL...
Milan: Sa istom vjerom i nadom... Kako u sebe tako i u ljude...

AREA51: Jeste li upoznali koga s igre u RL? Organizirate li mitinge?
Milan: Upoznavanja se dešavaju. Pošto malo ima igrača sa mojih prostora... Imam za sada namjeru bar u bližoj budućnosti upoznati jednog igrača koji je iz mog rodnog grada...
Enida: pošto sam u Beču, teško ... ima nas par pravo aktivnih iz Beča sa kojim sam se i počela družiti i u RL, ali nadam se kad odem u BiH, i tamo se naći sa nekim osobama iz eBiH Wink
Admir M: ja nisam razmišljao o tome do prošlog petka kada se nas par spontano dogovorilo na piće, koje je potrajalo do ranih jutarnjih sati Smile
Admir M: ipak dodao bih to da s tim treba biti pomalo oprezan, nikada se ne zna ko je s druge strane... Smile

AREA51: Što mislite da je najveća prednost ove igre?
Milan: Razbijanje predrasuda... I upoznavanja raznih tipova ljudi... Mogućnost neobaveznog ćaskanja...
Enida: jači glas kroz novine i mogućnost pokušati nešto promjeniti, pa čak bilo virtualno...
Admir M: mislim da je prednost ali ujedno i mana s jedne strane korištenje da kažemo ovog "medija" u druge svrhe o čemu smo već pomalo pričali...
Admir M: upravo kao što kolegica Enida kaže, mnogi svoj ego pokusavaju dići kroz ovo, bilo da su to novine ili nešto drugo...

AREA51: Kakvi su vam daljnji planovi?
Enida: pokrenula sam org. woman's worth, koji se zalažu za prava i glas ženskih igrača. planiram tu se najviše angažovati trenutno. povukla sam se malo iz politike. pa kad dođe moje vrijeme, vraćam se ... ipak ne mogu dugo bez nje Smile
Milan: Zamjeniti stolice svih u eBiH... Da svojim novinama pokušam uraditi nešto... Nisu mi bitni ni votovi ni subovi. Da moje riječi potaknu jednu osobu na razmišljanje i pomogne u razbijanju predrasuda... Ja sam onda najbogati egrađanin... Naravno i da dostignem jedan fin ugled kako u svojoj zemlji tako i šire Wink
Admir M: ja sam na raskršću, MI mi je svakako u srcu ali postavljam sebi pitanje politika ili vojska već neko vrijeme i mislim da ću se ovih dana i odlučiti...

AREA51: Enida, mislis li da su žene zapostavljene?
Enida: pogrešno sam se izrazila. nisu zapostavljene, ali nas je veoma malo i većina su dvoklikaši ... htjela bi ih više istići, više podržati, da se vise angažuju, da ih nije stid iskazati svoje mišljenje. Naravno, većina muskaraca nas podržava, što je izuzetno dobar znak, al ima i onih koji nas smatraju feministkinjama, i umalozavaju naš glas...

AREA51: Neznam za vas tamo, ali mi u eHR cijenimo cure/žene... bas zato što ih je malo...
Enida: Smile svaka vam čast...
Enida: i većina naših momaka nas voli Very Happy
Enida: ali ima uvijek nekih outsidera...

AREA51: Vaša poruka novim igračima?
Enida: izbaci RL mržnju iz sebe i počni igrati ovu igru, kao da ne poznaješ RL ... naravno: ne odustaj
Milan: Indijanci su govorili... Gledati očima protivnika je najveći blagoslov... Ovdje ne trebamo gledati očima protivnika jer smo svi ljudi, prijatelji, balkanci... Šta god da nas već povezuje... Svako od nas ima neku svoju istinu, svoju pravdu i svoj cilj. Nikada nemojte razviti predrasude a da to sve niste istražili...
Milan: Nemojte odustati kada naiđete na prepreke. Savladajte ih...
Milan: I uvijek... Naučimo slušati jedni druge Wink
Admir M: Budi ono što jesi i... dont use drugs Very Happy

AREA51: Imate nešto dodati za kraj?
Enida: ja se želim zahvaliti na ovom intervju i nadam se da ćemo i dalje dobro surađivati...
Admir M: ja bih dodao to, da tebe Dalibor i Josx želimo uskoro ugostiti kod nas i da želimo intervju uzvratiti s vama...
Milan: Sve pohvale... Nadam se da ćemo i ubuduće nastaviti suradnju Wink

* Razgovor vođen u prostorijama Redakcije magazina AREA51,06.03. 23.07-h, Day814.

Do sljedećeg broja,

Mr. Dalibor

tajnoime
Admin

Broj postova : 345
Join date : 07.03.2010

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.