eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Travanj 2010. - Razmišljanja jedne Gušterice

Go down

Travanj 2010. - Razmišljanja jedne Gušterice Empty Travanj 2010. - Razmišljanja jedne Gušterice

Postaj  retrodevil on 18/4/2010, 00:24

U komentarima prošlog članka Nenya je ostavila poduži komentar. Sama naglašava da nema namjeru otvarati novine te stoga u posebnom članku objavljujem njene riječi bez njenog pristanka ili čak znanja Razz

Buduci da nemam namjeru otvarati novine a i sva lova otisla u zadnja 2 dana iskoristiti cu ovo pa uz kavicu i ohladjenu glavu istresti iz sebe neka razmisljanja i dojmove... Kome se cita neka cita dalje a kome ne jednostavno scrollajte dalje komentare.

Osobno pohvale svima. I vojsci i gradjanima a posebna velika pohvala i hvala ljudima koji su nas uspjeli organizirati i koji su doslovno proslih 48 sati bez spavanja proveli on line kako bi sve zavrsilo tako kako je. Svaka vam cast. Ja izgubila glavu nekoliko puta, rezhala na ljude, vristala, popusila 3 kutije cigareta i popila nekoliko lonaca kave. No vazno je to da upravo vi niste izgubili razum i prepustili se osjecajima nego ste nas doveli do ove prekrasne trostruke pobjede.

Da ne govorim o nesebicnosti gotovo svih koji su svoje zadnje kune i golde potrosili na kupnju wepa, giftova i drugo kako bi ih podijelili onima koji su bili voljni ali nisu imali sredstava. Pohvala i drzavnim ali i privatnim organizacijama i tvrtkama koje su ispraznile svoje zalihe i danas imaju velike gubitke i prazna skladista samo zato sto su dijelili sve sto imaju.

U 24 sata koliko sam pratila (a pratila sam i ovdje i na chat kanalima jer sam bila off samo nekih 5-6 sati) vecina igraca je iskoristila sve shoutove kako bi vazne informacije uvijek bile na vrhu zajedno s linkovima na zapovjedi. To je znacilo strahovito puno.

Novine su pak druga prica. Vecina je spamala bezveze ali bilo je puno novina koje su ponavljale informacije bilo o linkovima na zapovjedi ili na institucije i igrace koji su dijeli oruzje, wellnes i slicno. Nama koji smo citali svake to je pomalo islo na zivce ali ono sto je vazno je da je efekt postignut. Skoro svi su bili informirani sto se dogadja i presudilo je to sto su upravo gradjani slijedili vojsku kamo god je krenula i tako nije doslo do rasipanja dmga. Osobno bih voljela da se organizira ekipa koja ce pratiti novinare, sto i kako rade te im pomoci da te novine sto imamo budu kvalitetnije a ne otvorene samo radi medalje. PUNK je pokrenuo jednu akciju u tom smjeru i sada se samo treba pronaci ekipa koja ce mu pomoci u tome. Na novinare mogu samo apelirati da se za vrijeme "kriznih stanja" suzdrze od bezveznog spama, komuniciraju medjusobom i u tih 24-48 sati dogovorno i organizirano objavljuju vazne informacije. Mozda i da ih jedno od ministarstava uzme pod svoje okrilje (kao neki ured) te da ih se tako proba organizirati. No to su samo razmisljanja jednog njuba... Netko ce razmisliti o njima, nasmijati se i odbaciti... netko ih nece ni pogledati a mozda se nadje netko tko ce neku crticu upotrijebiti za dalji razvoj ideje...

I ovo je pokazalo koliko su vazne donacije i u HNB i u Vojsku i u Crveni Kriz. Zapravo sve institucije koje poklanjaju. I dalje treba vuci akcije donacija kao i apelirati na sve da kupuju na domacem trzistu. Ne raditi ili jedno ili drugo. Uvijek raditi oboje.

Ne smijemo zaboraviti da je ovo velika pobjeda nase diplomacije i drzavnog vrha! Svojim nacinom razmisljanja, kontaktima i tko zna cime sve ne uspjeli su postici da je EDEN stao uz eHrvatsku u ovom kriticnom trenutku. Pa halo ljudi!!! Amerika je prepustila Aljasku da bi nama pomogla!!! O Laponiji i ostalim regijama da ne pricam. Ogromna je to zrtva sa njihove strane nakon svega sto se ucinilo da se taj teritorij vrati u okrilje originalnih drzava! Svima u nasim redovima a i "vani" koji su ikada sumnjali u postupke naseg vrha ovo je direktna pljuska u lice koja ce ih boljeti jos jako dugo. Stoga krajnje je vrijeme da prestanemo sa unutarnjim borbama i podmetanjima te da pruzimo bezuvjetnu potporu ljudima koji nas vode. Rade izvrsno i dajmo im priliku da budu jos bolji.

I na kraju veliki pozdrav svim mojim prijateljima spamerima khmm pardon gusterima koji su bili nabrijani do bola. Svima onima kojima sam prijetila da cu im odgristi glavu ako ne prestanu pisati gluposti moja isprika. Nervoza, kofein i nikotin cine svoje :shy:

Zahvala svim "glavonjama" koji su nasli vremena navratiti na kanal i zazeljeti nam srecu ili pruziti potporu. Bilo vas je lijepo vidjeti medju nama a znam da je gusterima to bio dodatni poticaj.

E sad poseban dio koji naprosto moram izdvojiti:
Web, Apach, Absentee, Smiljan i ostale gusterske "face". Sto reci na vas? Odradili ste hebeno dobar posao i to hladne glave. Imali ste zivaca uz sve obveze koje ste imali svakome njubu odgovoriti na "glupo" pitanje. I uz taj silan spam tamo uspjeli ste nas drzati na uzici. Veeeeeliko hvala na tome!... Ma ljubim vas u oko zbog toga sto jeste i kakvi jeste Razz

retrodevil

Broj postova : 23

[Vrh] Go down

[Vrh]