eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Travanj 2009. - Pokazimo svijetu sto znaci bit eHrvat

Go down

Travanj 2009. - Pokazimo svijetu sto znaci bit eHrvat Empty Travanj 2009. - Pokazimo svijetu sto znaci bit eHrvat

Postaj  Johny Stulic 1/5/2009, 12:30

Pokazimo svijetu sto znaci bit eHrvat

POKAZIMO SVIJETU STO ZNACI BITI eHRVAT

Počinjući pisati ovaj članak, zapitao sam se: "Koliko puta i kada je sve u povijesti hrvatski narod bio ujedinjen?"
I znate do kojeg zaključka sam došao? Samo onda kad su bili ratovi i nemiri.
Počevši od Austro-Ugarske, Prvog svjetskog rata, preko Drugog svjetskog rata, Hrvatskog proljeća, da bi napokon došli do Domovinskog rata i stvaranja hrvatske države. Svi ti događaji obilježili su nesebično jedinstvo hrvatskog naroda i svesrdnu pomoć svih njenih građana u stvaranju nečega velikoga; Države u kojoj sad živimo i na koju smo ponosni.

Sličan scenario se odvija i u eRepubliku. Prije stvaranja eHrvatske, Hrvati, rasuti po cijelom eSvijetu, radili su požrtvovano i zajedno da bi se naposlijetku osnovala i eHrvatska kao država. Prvi parlamentarni (kongresni) izbori, protekli su u jednom prekrasnom jedinstvu Hrvata gdje su svi glasali za kandidate samo jedne stranke kako ne bi slučajno došlo do mogućeg takeovera.

To jedinstvo i zajedništvo mi je uvijek prekrasno za vidjeti.

Ali opet se ne mogu oteti dojmu da nas samo rat može spojiti. I da svo ostalo vrijeme gledamo samo na sebe i na vlastiti profit.
ZAŠTO JE TO TAKO?
Ne znam. Ali znam da smo bolji od toga i da možemo puno bolje.
ZNAM, ZATO ŠTO SAM VIDIO DA MOŽEMO!

Imamo svoju eDržavu i naravno u svom životu svi imamo svoje male nesuglasice, svađe, male privatne bitke protiv nekoga, male interese, male inate i male ljutnje. Ali opet, bez obzira na sve to, UVJEREN SAM da nitko od nas ne bi dao da itko, pa ni mi sami, prstom maknemo na štetu države.

Pitate se šta mi tu možemo učiniti?
SVE! Jer mi smo država.
Možemo ju još više ojačati, možemo joj pomoći, možemo postati i veći od najvećih.

Svi znamo što Državi treba kako bi bila jaka? Jednostavno, NOVCI!

Iznosim jedan prijedlog za koji smatram da je jako dobar, a bazira se isključivo na Vašoj osobnoj prosudbi i Vašem osobnom osjećaju odgovornosti.

Predlažem da se u Hrvatsku narodnu banku donira:
- od svake dobivene medalje (1 gold)
- od 5 golda dobivenih dolaskom igraca preko pozivnice do levela 6 (1 gold)
- sa postignutim levelom 16, 17, 18 itd. (1 gold)
- sa postignutim strength levelom 5, 10, 15 (1 gold)
- od svakog kongresnog zastupnika (5 golda)
- od svakog predsjedničkog mandata (5 golda)

Link HNB-a:
http://www.erepublik.com/en/organization/1244365

Ovo je, ljudi, zaista izvedivo i bez velikog truda i odricanja! Saborski zastupnici se ionako svaki put kunu da se ne kandidiraju zbog 5 golda, te da ce ih rado donirati negdje. Pa evo, ovo je samo usmjeravanje resursa. Također od dobivenih medalja, 1 gold nije puno, jer ostaju još 4 svakom igraču.

Ovo nije Zakon, ovo nije Ustav, ovo nije Sveto pismo, ovo nisu 10 Božijih zapovijedi, ovo samo treba postati praksa. A može se! Sjetite se samo gradnje bolnice, raznoraznih humanitarnih pomoći i donacija humanitarnim organizacijama. U tim trenutcima se vidi zajedništvo eHrvata.

Neke od najjačih država eRepublika, praktički žive od ovakvih donacija. Dali ste se zapitali zasto su Rumunjska i Mađarska toliko jake? Niste? E pa jedan od razloga je i taj što svaki kongresman daje svih 5 golda svaki put kad uđe u kongres. I što se drže ovakvog prijedloga. To je postala praksa.

No opet ponavljem, SVE OVO SE BAZIRA ISKLJUČIVO NA VAMA. Ja osobno tako radim već 4 mjeseca (od kad sam došao), ali to sam ja i moj osjećaj odgovornosti, no zapamtite jedno:
NIJEDNA DRŽAVA NIJE NIŠTA BEZ NJENIH GRAĐANA!

I za kraj ću napisati povijesnu rečenicu koju je John F. Kennedy izrekao u svom inauguracijskom govoru 1961. godine:
''Ne pitaj što tvoja zemlja može učiniti za tebe, nego što ti možeš učiniti za svoju zemlju.''

Razmislite!!

S poštovanjem svima,
elessar1977

Johny Stulic
Admin

Broj postova : 289
Join date : 18.04.2009

https://ehnc.forumhr.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.