eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Travanj 2009. - Evo Njega Opet

Go down

Travanj 2009. - Evo Njega Opet Empty Travanj 2009. - Evo Njega Opet

Postaj  InChY 3/6/2009, 22:34

Evo Njega Opet
ili
Pitanja i Odgovori

Izbori su završili, Roby Petric se pojavio i okupio zabludjele ovce.
Prvi i četvrti predsjednik eHrvatske, Roby opet vlada, sa većinom od oko 42% glasova.
Čak niti razne koalicije i dogovori nisu bili dovoljni da omoguće Andy-u da dođe na vlast, a CopyPaste je, zapravo prisilno, maknut s vlasti. Postavio sam par pitanja i Andy-u i CopyPaste-u, dok se Roby-u neće obraćati, jer je valjda dovoljno sposoban da se uskoro sam obrati javnosti. Početi ću s pitanjima koja sam uputio CopyPaste-u i odgovorima koje sam dobio. Oni koji misle da je on zadovoljno prepustio položaj neće biti toliko sigurno nakon pročitanog članka.

#1 Copy, po tvojem mišljenju, ili možda činjenicama, misliš li da je ovaj potez stvarno pokrenut skandiranjem Roby-evog imena?

Odgovor: Apsolutno ne. Skandidaranje imena je samo izgovor.

#2 Od kada ti znaš za ovaj potez?

Odgovor: Sinoć od oko 22 ili malo kasnije, ne sjećam se tačno. (Tj. dan prije izbora)

#3 Zašto pristaješ? Uložio si ogroman trud u ovu kampanju (ili je to možda Roby-ev trud?) a onda ti je otimaju.

Odgovor: Roby s mojom kandidaturom nema nikakve veze, iako mi je dao par savjeta. Ne bih to nazvao otimanjem, pitalo me se za mišljenje, podržao sam ovakav ishod. Nije da sam imao puno izbora, no odlučio sam biti kolegijalan i odan stranci do kraja.

#4 Hoće li ovo utjecati na tvoj odnos prema ovoj stranci?

Odgovor: Obzirom da mi stranka, kao svom najboljem kadru, tj. kandidatu za mjesto predsjednika, nije ukazala povjerenje u trenutku koji je okarakteriziran kao krizan po državu, ja u HDSu više nemam što tražiti. Najvjerojatnije ću napustiti stranku kroz par dana, no to još nije definitivna odluka. (U ovom trenutku Copy nije niti u jednoj stranci)

#5 Hoće li ovo naglo povlačenje rezultirati tvojim položajem u nekom ministarstvu?

Odgovor: Ponuđeno mi je mjesto premijera Vlade, dakle bio bih prvi čovjek pod Robyem. Iako sam inicijalno pristao, više da se smire strasti nego zato što sam to želio, odlučio sam se za hvala, ali ne hvala. Ili si predsjednik, ili nisi. Osim toga, smatram da Roby ne bi nužno podržao politiku koju sam planirao provoditi, i da takav aranžman ne bi funckionirao.

#6 Misliš li ti općenito da je ovaj potez fer i razuman? Mislim, Roby sam po sebi već ima ogromnu popularnost.

Odgovor: Potez nije fer prema nikome, a je li razuman ili nije - u datom trenutku činio se da je razuman, ali svaki potez ima svoju cijenu, pa i ovaj. Ovim potezom ne samo da je okončana moja politička karijera u eRepubliku, već je uništeno povjerenje u HDS kao najjaču stranku, u kompletan politički sustav, jer nitko normalan neće krenuti u kampanju za Predsjednika kad zna da ga se par sati prije izbora može odbacit kao kandidata. O kampanjama koje su sada besmislene je suvišno govoriti.

Bilo mi je zadovoljstvo odgovoriti na ova pitanja, nadam se da se ponešto razjasnilo.



Hvala ti Copy. A što se tiče tvoje političke karijere, uvjeravam te da nije uništena. To što si omalovažavan ovim putem, od strane vladajućih, diže ti popularnost kod opozicije, a simpatije mnogih već imaš. Kao što sam već rekao, i HLD i HSR bi te rado imali.

Znači, ovo je potez koji je planiran, iako možda ne dulje vrijeme. Copy je prihvatio, ali nije imao mnogo izbora. Ovaj potez, vjerujem, povučen je jer je HLD imao dobru šansu za pobjedu, a ne bi niti slučajno bilo dopustivo da itko osim HDS-a ima vlast u eHrvatskoj.

Slijedeća osoba kojoj sam uputio par pitanja bila ja Andycro, drugi na ovim izborima. Izgubio je za gotovo 20% glasova, ali vjerujem da bi rezultat bio bolji da se od jednom nije pojavio pastir eHrvata i legenda, Roby. Naravno, on je sada optužen za povlačenje svih ovih poteza koji se povezuju sa eSrbima. HDS ga se boji. On je sada jedan on šačice najutjecajnijih ljudi van Vlade. On ima sposobnost podignuti ljude na noge. Ima program, ima ljude, a još je i moralni pobjednik, kad već navodim listu postignuća.

Ali, evo i njegov set pitanja.

#1 Dobro jutro Andy. Vidim da si i ti primjetio ovaj potez Roby-a i ekipe. Imaš li neki komentar, prije nego krenemo u detalje?

Odgovor: A gledaj Klynn, do prije par dana kada sam krenuo u kampanju Roby-a sam neizmjerno cijenio jer je zbilja napravio velike stvari za našu domovinu u najkritičnijem trenutku A o potezu Roby-a i prelasku u HLD u želji podržavanja oporbe, pa prvo uopće nesuradnja sa nama, pa napad na moju kampanju, a onda jučerašnji povrat u HDS govori da Roby i dalje podržava HDS i da jednostavno ne može bez njega i da ćemo još dugo gledati HDS na vlasti.

#2 Pozdravljaš li povratak Roby-a na vlast? Bio je prvi, bio je uspješan. Sada želi nazad.

Odgovor: Roby je jedan od rijetkih ljudi s iskustvom i uvjeren sam da zna voditi državu, te unatoč svim njegovim potezima u nekoliko zadnjih dana, mislim da će njegov ponovan povratak na vlast biti dobar za RH.

#3 Misliš li da su se ljudski ponijeli prema CopyPaste-u? Imao je plan, čini se i želju, a onda su ga preko noći maknuli.

Odgovor: Ovaj potez mi je u najmanju ruku "čudan" i nekorektan prema CopyPasteu. Čovjek je izdvojio svoje vrijeme i uložio ga u kampanju, a zauzvrat je dobio nogu u guzicu.

#4 Misliš li da je to već dulje vrijeme u planu, ili ga je skandiranje njegovog imena stvarno privuklo na vlast? (Ako ne, misliš li da je to povezano sa osornim ponašanjem predsjednika Splita prema tebi u zadnje vrijeme? Ili je to samo zato što si ti konkurencija?)

Odgovor: Nažalost, počeo sam sumnjati kada je Roby došao u HLD i pričao da se ne želi registrirati na forum HLDa jer ima obveza na HDSovom forumu. Iako sam se nadao da će jednog dana doći na naš forum di zbilja radimo sve transparentno, pa čak smo i sve moje članke objavljivali nekoliko dana prije same objave na erepu, on nije došao i nije htio davati podršku zbog koje je rekao da je došao u HLD, tako da je moj odgovor na ovo pitanje DA.
(Vračajući se na temu Splita)
A gledaj, morao je znati jer Split i Roby dugo surađuju i u stranci, ali i u vladi, pošto je Roby savjetnik u vladi. Nitko mi ne može reći da se je Roby odlučio kandidirati ponovno radi skandiranja 30-tak ljudi.

Klynn: #5 Pobjeda je vjerojatno Roby-eva. Misliš li ti pokušati ponovno?

Odgovor: Gledaj, ja sam se odlučio kandidirati jer su moji kolege u stranci odlučili da je to dobar potez. Ako se odluče ponovno, te predlože mene za kandidata, ja ću se rado kandidirati ponovno.



Zahvaljujem se i Andy-u na odgovoru. Vidimo da je Roby malo koga prevario ovim potezom, a sigurno je izgubio simpatije nekih. Siguran sam da nitko tko ga prije nije poštovao sada gaji neke pozitivne osjećaje prema njemu. Ali, nitko mu ne može reći da nije sposoban. HDS je ovime izgubio povjerenje nekih, iako je dobio izbore. Napravili su ono što su htjeli, ali koja je cijena toga?

Klynn,
Shark Paper
InChY
InChY

Broj postova : 469
Join date : 11.05.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.