eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Travanj 2009. - Kako je počeo rat na mom otoku

Go down

Travanj 2009. - Kako je počeo rat na mom otoku Empty Travanj 2009. - Kako je počeo rat na mom otoku

Postaj  InChY 3/6/2009, 22:35

Dobar dan, građani eHrvatske.

Prvo i prvo, htio bi se zahvaliti svima koji su meni dali svoj glas.
Pokušat ću zaslužiti ukazano povjerenje, po onim crtama po kojima
sam obečao da ću raditi. Nikad od mene pravog političara, ne ide
mi kršenje predizbornih obećanja... Smile

Ali, sada, malo ozbiljnijim tonom.
Krenut ću sa benignom temom, bar za većinu - kongresnim izborima.
HDS, kao vodeća stranka eRH, je pao na samo 11 glasova. To im daje
jedva preko četvrtinu mjesta, te ozbiljno smanjuje njihov utjecaj u državi,
osim ako povuku koju vezu i koaliciju.
HSP je osvježenje na ovim izborima. Uspjeli su izvuči jednak broj glasova
kao i HDS, i time jako pojačali svoj položaj u eRH i dokazali da uistinu jesu
jaka i organizirana stranka.
HUS, druga desničarska stranka, te nekad gotovo izjednačena s HLD-om sada
ima samo 6 glasova, jednako kao i zadnje dvije, manje stranke. Njihov manjak
organizacije ih je napokon dohvatio, te oni polako padaju u pozadinu političke
scene.
HLD, dom svima poznatog Andy-a (i, naravno, drugih poznatih lica), uspjela je dobiti
jednak broj glasova, te se (kao jedna od manjih stranaka) sigurno učvrstila na našoj
političkoj sceni. Andy je, naravno, opet dobio opscesan broj glasova.
HSR, zadnja od stranaka koje su sudjelovale na ovim izborima, uspjela je dobiti jednako
čvrstih 6 glasova ili 15%. Nakon pada broja kongresnika svake godine, uspjeli smo u jednom
danu utrostručiti broj kongresnika, i to očito na štetu dvije najveće stranke.

Znači, nakon ove razmjene glasova u gluho doba noći, HDS je ostao vidljivo oslabljen.
Ako bi kojim slučajem svi odlučili ići protiv njih, ta vlast bi pala. Doduše, teško da će
to tako i biti. Dok su HLD i HSR prirodni saveznici, HUS je samo osrednje uključen u ovo,
a HSP je sad sila sam za sebe, te je pitanje kojim će sad putem krenuti.

Dakle, ovo su bili izbori puni iznenađenja i velika promjena u političkoj sceni eHrvatske.
Iako je moć pojedinog kongresnika ograničena, 29 ih može napraviti puno.


Druga tema bila bi ratovi, tojest bitke.
eSrbija je podigla ustanak u Istočnoj Srbiji, te je uspjela dobiti dosta zamaha prije nego je
dobar dio snaga eRH (građana, u svakom slučaju) odigralo svoje i napalo nazad. Bitka je bila
izjednačena i polako se kretala nazad prema plusu, kada je Mađarska napala Vojvodinu.
Roby i ekipa odmah su se snašli, i rekli eHrvatima da radije brane eRH u Resistance War-u.
Atlantis je bio onaj koji je, preko MPP-ova, trebao doći i obraniti eHrvatsku od ovog napada.
U sitne jutarnje sate izgledalo je opasno, eHrvati nisu imali više puno vojne moći, a Atlantis
još nije udario punom silom.

Mogu vam reći da sam razmišljao o mogućnosti gubitka Vojvodine kada sam zadnji puta bacio
oko na borbu. Ali, Roby i vojni vrh ipak su bili u pravo. Atlantis se uspio pomaknuti i zadržati ih
do 9 sati, vojni vrh je izvodio nešto sa donacijama zlata, ili da financira prave tenkove, ili da učini
da PEACE pomisli da se to događa i povuće svoje pipke. U svakom slučaju, eMađarska je opet
pokušala iskoristiti eSrbe, ovaj put kao diverziju, te nije uspjela.

Pitanje je sad, hoće li sljedeći put, ako ga bude, biti još više bojišnica? Još više RW-ova. Mađarska
ima golda, ali pitanje koliko ima hrabrosti i koliko dobrih planova.

Klynn,
Shark Paper
InChY
InChY

Broj postova : 469
Join date : 11.05.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.