eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svibanj 2009. - Tri Mušketira

Go down

Svibanj 2009. - Tri Mušketira Empty Svibanj 2009. - Tri Mušketira

Postaj  InChY 3/6/2009, 22:36

Tri Mušketira ili Izborno Jutro

Dobro vam jutro, građani eHrvatske.
Kao što svi i više nego dobro znamo, danas je dan predsjedničkih izbora,
A ovo su jedni od napetijih. Troje kandidata pred nama, svaki sa nekim svojim
kvalitetama, programom, ljudima, te, naravno, svaki sa svojim glasačima.

Mrgood (ili Mrgud, za prijatelje), kandidat je samo jedne stranke, HSP-a. Sa ne
pretjerano realnim šansama za pobjedu, te najkraćom pisanom kandidaturom,
on će, nekako mi se čini, osvojiti najmanje glasova javnosti. Ipak, on i njegova
stranka odlučili su se da im je njihovo viđenje časti važnije od pobjede i fragmenta
vlasti, koje su mogli imati. Pohvalit ću tu njihovu odluku, jer ipak imaju vlastite
principe i njih se drže, ali ipak žalim što nisu odlučili pridodati svoje vještine i iskustvo
lepezi ljudi koju već imamo. Zaželiti ću mu sreću, a možda me do kraja dana još i
iznenade, kao što su učinili na kongresnim izborima.

Mrgood nije jedini sa samo jednom strankom iza sebe. Tu je još i Ivan Radman. Za
razliku od ostalih kandidata, on ima iskustvo – vlastito i svojeg već prokušanog tima.
Od troje, on je najpoznatiji javnosti, te je do sada najviše doprinjeo eHrvatskoj.
Sa prilično sigurnošću mogu pretpostaviti da je on odradio većinu predsjedničkog rada
ovaj Roby-ev mandat, dok mi se čini da je sam Roby bio samo figura oko koje su
se okupili da bi zasigurno dobili izbore. Dakle, ako se izabere Ivan Radman, nastavlja
se tok vlasti kakav smo imali u zadnjih mjesec dana – miran, ničime pretjerano istaknut,
uglavnom u rukama HDS-a. Ne mogu isti nazvati negativnim, ali povijest se opet ponavlja.
HDS ima dosta kvalitetnih ljudi, to im mogu priznati. Ali smatram da neki ljudi ne bi trebali
držati položaje koje momentalno drže. U svakom slučaju, oni sigurno imaju kvalitetnu vladu,
ali mislim da ima mjesta napretku. Govorim u ime većine koalicijske organizacije kad kažem da bi mi jednog dana bilo drago raditi sa onima među njima koji imaju nešto više iskustva i
sposobnosti, na novoj, boljoj eHrvatskoj. Znam da imaju sposobnost i da imaju glasačko tijelo, ali smatram da su napokon došli do pravog izazova, koji neće biti lagano pobijediti bez uvoženja radne snage. Sretno Ivanu Radmanu.

Kao zadnjega ostavio sam Josipa Josipovica, kandidata koalicije u cijem sa i ja kabinetu.
Naravno, ne mogu ostati objektivan, jer ipak sam jedan od 'njegovih ljudi', ali probat ću biti
što neutralniji. Josip je od troje najmanje poznat, a njegov kabinet uglavnom čine novi ljudi, poput mene. Njegove, i naše, vještine gotovo da i nisu poznate van stranke. To je naša pogreška, ali i tuđa. U njegovom timu su neki odlični ljudi, poput Tomislava i Kachaa-e, koji već imaju iskustva u ovom poslu, te neki ljudi koji još nisu prokušani, ali imaju šansu to biti.
Ljudi su to koji imaju inteligenciju, posjeduju i znanja, provode i više nego dovoljno vremena u eRepubliku, ali – ipak – imaju samo grubu sliku kako bi im posao mogao izgledati. Ali dio tih ljudi je, osobno smatram, sposobniji za određene poslove nego dio HDS-ove vlade (I tim uistinu mislim samo dio, i nije mi namjera provocirati), te da su i prije trebali doći na položaje koji popunjavaju ljudi koji bi uistinu mogli napraviti više nego što sada rade. Zato mislim da treba doći do nove generacije ljudi. Ako uistinu dobijemo ove izbore, vidjeti ćemo koji dio čijeg tima obavlja bolji posao, te ćemo biti korak bliže optimalnoj eHrvatskoj. To će također povećati broj ljudi koji imaju znanje – i volju da go podjele – o radu Vlade eRH.
Josipov tim je, osim toga, uložio najviše vremena i truda u pisanje raznih planova rada i sličnoga – ali to je i trebalo biti tako, jer ne možemo očekivati da bez pravog plana i pravog tima napravimo išta kvalitetno.

U svakom slučaju, želim sreću svim kandidatima.
U podne će članak biti promjenjen, sa dodatkom prijevremenih rezultata
i komentara na iste.

PRIJEVREMENI REZULTATI
HDS - Ivan Radman 128
HLD,HSR,SHN,HUS - Josip Josipovic 103
HSP - Mrgood 62

Očekivano, HSP ima mali postotak glasova, dok HDS-ov kandidat
vodi koaliciju za uvjerljivih 25. Ako se rast njegovih glasova nastavi ovim
tempom, pobjeda je uistinu njegova. Pobjeda HDS-a učvrstila bi njihov
status i položaj u eHrvatskoj. Preostaje nam samo čekati da se utvrdi i
konačan pobjednik. Jedina opasnost za HDS bila bi President Impeachment,
koji bi koalicija u saveza sa HSP-om itekako mogla provući.


Klynn,
Shark Paper
InChY
InChY

Broj postova : 469
Join date : 11.05.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.