eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Valjača 2009. - Minimalna plaća i dalje minimalna

Go down

Valjača 2009. - Minimalna plaća i dalje minimalna Empty Valjača 2009. - Minimalna plaća i dalje minimalna

Postaj  Vladimir Andreev 18/6/2009, 21:28

Sabor je na jučerašnjem izglasavanju o minimalnoj plaći kojeg je predložio zastupnik Aquasonic odbio povećat minimalnu plaća sa 1HRK na 2HRK.27 zastupnika je glasalo protiv prijedloga, a tek 2 zastupnika je bilo za.Povećanje minimalne plaće bi kao rezultat imalo i povećanje ostalih plaća,ali bi proporcionalno rasle i cijene hrane zbog većeg izdatka vlasnika food sektora,a cijene hrane su već na alarmantno visokoj razini.S toga,kako bi ovaj prijedlog jednog dana ipak mogao biti ostvaren, prvo vlada mora poduzet konkretne mjere za stabilizaciju cijene hrane.Mjere koje bi vlada mogla koristiti su razni novčani poticaji vlasnicima i radnicima food sektora kako bi taj sektor po broju firmi i radnika došao na jednu razumnu razinu.Naime, u food sektoru se javio kronični manjak radnika upravo zbog niskih plaća.

NADOPUNA: Zbog"čitatelja"ovog članka(čitaj:oni koji ne znaju čitati)potrebna je nadopuna.Autor je u članku iznio činjenično stanje,a nikako svoje vlastito mišljenje(za one koji ne znaju i nemaju pojma o tome,novinarstvo mora biti objektivno),a činjenično stanje jest DA JE JEDAN OD ZASTPUNIKA DAO NA PRIJEDLOG POVEĆANJE MINIMALCA KOJI NIJE PRIHVAĆEN.U ovom djelu,kao što se i u članku može vidjeti nigdje nije iznesen osobni stav autora.Na dalje,u članku je iznesena i malom djetetu jasna činjenica da POVEĆANJE PLAĆE BI DOVELO DO VEĆIH IZDATAKA VLASNIKA FOOD SEKTORA,A TIME I POVEĆANJE CIJENA.I za kraj,tko ima hrabrosti tvrditi da povećanje minimalca ne bi dovelo do povećanja ostalih plaća?!To je lančani proces;npr.uzmimo firmu koja zapošljava 3 razine skilla, 1, 2 i 3.Onaj sa skillom jedan prima minimalac od 1HRK, onaj sa skillom 2 prima plaću od recimo 4HRK,a onaj sa razinom 3 ima plaću od 9HRK:Kad bi došlo do povećanja minimalca radnik sa skillom 1 bi primao plaću od 2HRK(povećanje plaće za 100%),a to bi povećanje devaluiralo plaću preostala dva skilla što znači da bi ostali radnici jednom jednostavnom logikom tražili povećanje;onaj sa skillom 2 ima pravo na povećanje plaće do 30% u tom slučaju dok onaj sa skillom 3 ima pravo na povećanje plaće do 5% kako bi se odnos plaće i svih skillova ujednačio.Btw.ja nikome ne ulazim u to na koji način će trošiti svoj novac i svoje zlato(golda),zato poručujem određenim"čitateljima"da se ne brinu o tome kako sam potrošio moja dva zlata(golda),a uostalom,ako vam se moji članci ne sviđaju uvijek možete pisat svoje i"čitat"tuđe....

Vladimir Andreev

Broj postova : 194
Join date : 12.05.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.