eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rujan 2009. -Import TAX

Go down

Rujan 2009. -Import TAX Empty Rujan 2009. -Import TAX

Postaj  Sebenico 24/9/2009, 23:26

Import tax u hrvatskoj je previse nizak,

pogledajmo redom

Food 25%
Gift 15% (uskoro, zakon na glasanju)
Wepon 10%
Moving tickets 15% (uskoro, zakon na glasanju)

Ovakav import tax nema nitijedna drzava u erpubliku koja nema HIG regija osim graina

Mi uglavnom proizvodimo Manu proizvode i nesto pšenice, a import tax na proizvode koje proizvodimo su najnize u svijetu.
Nijedna druga drzava nema niske import tax na proizvode koje uglavnom proizvodi nego na one koje ne proizvodi

(zar nam je ekonomija toliko losa da nam svega fali pa imamo niske poreze na uvoz)
e pa nije imamo sada čisto solidne zalihe (osim ticketa)

Trenutno u preko 10 drzava na marketu cijene oruzja su nize od 10% nego kod nas
Sto bi reklo da njihovim kompanijama se vise ispati prodavati na nasem tržistu nego na svom
Čak i kad na cijenu se doda Import tax

Prijeti nam ratovi i trebamo jeftinog oruzja, ali dalicemo stvarno dobiti jeftino oruzje ako se desi napad na nasu domovinu

Dali se uz ovake import taxe isplati poslodavcu gomilati proizvode, recimo oruzje
Pa bas i ne, ako i izbije rat, dali ce dobiti vecu cijenu za svoje proizvode,
vjerovatno ali sada je tu i rizik dodan jer mozda ce se neki stranci oduciti prodavati na nasem marketu, definitivno im se to isplati

Rat u americi mogao bi biti uskoro i gotov, sto znaci da ce cijena irona drastično pasti
A oni proizvodjaci koji imaju gomile oruzja ce debelo izgubiti novac jer su proizvodili sa skupim ironom

Dakle sigurnije je neraditi gomilice, tj. upustate se u veliki rizik, uz ovaj import tax rizik je još veći.

Sta se desava ako hrvatski proizvodjaci nerade gomilice, naravno stranci ce pobrati vrhnje
stranac koji nema toliki rizik jer uvijek ima i svoje trziste.

(Naši proizvodjači teško da će naći zemlju sa ovakvim prilikama za izvoz)

Nitkome tko vodi firmu nije zabavno gubiti novac i misli da ce ih i dosta presati kad se jednom poštno opece

U svemu tome još najviše me smeta izjava nekih naših političara
"staviti cemo niske poreze pacemo vidjeti sta ce s desiti"

To je kockanje sa nasom ekonomijom, ako neznate sta ce se desiti nemojte to raditi

Kad se unisti biznis/ igubi se novaca zbog loših odluka teško da češ ponovo otvarati firmu


U svakom slučaju ja sam se odlučio ne kockati se sa svojim parama, iamo sam zalihu od jedno 300 oruzja i sada ih masovno prodajem

Nekako imam osijećaj da će biti po onoj od rojsa

Tko je jamio je jamio

Sebenico

Broj postova : 58
Join date : 12.09.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.