eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Listopad 2009. - ****MINISTARSTVO INFORMIRANJA (MI) -PRIPREMA, POZOR, START****

Go down

Listopad 2009. - ****MINISTARSTVO INFORMIRANJA (MI) -PRIPREMA, POZOR, START**** Empty Listopad 2009. - ****MINISTARSTVO INFORMIRANJA (MI) -PRIPREMA, POZOR, START****

Postaj  Dalibor 14/10/2009, 12:38

Dragi svi,

Danas ćemo vam predstaviti najmlađe (tek rođeno) eHR službeno tijelo. Riječ je o Ministarstvu Informiranja (MI) koje je kao što rekoh još u povojima i koje tek treba postaviti na prave noge:)
MI je zamišljen kao svojevrstan filtar komunikacije svih ministarstava, pojednostavljeno rečeno, ideja je komunicirati SAMO BITNO. To dakako ne znači da MI kani "preoteti" zadaće ostalih ministarstava, već izmeđuostalog nastoji prenositi KEY INFO na jednom mjestu. Uz vlastite projekte, MI će također podržati sve one projekte koje prepozna kao korisne za razvoj eHR-a (npr. MM program). Ovim putem apeliram na sve predstavnike državnih tijela da se uvijek rado odazovu na kvalitetnu suradnju. Nema razloga da tako i ne bude jer bez obzira na stranačku pripadnost, uvjeren sam da smo svi svjesni da se ovdje radi o nacionalnom interesu. Tim više što je riječ o ministarstvu otvorenog tipa koje će biti cijepljeno od svakog oblika unutarnje politike.

BROADCASTING
Odmah po osnutku, MI je započeo s radom. Kao što sam naziv kaže, naša svrha postojanja je informiranje javnosti i upravo zato je prvi potez bio stvaranje kritične mase primatelja poruka (shoutova) kako bi glas MI-a imao što veći doseg. Friends lista zasad broji 900+ građana i svakog sata se povećava. Requeste srba i ostalih PEACE drugova smo rejectali, inače bi lista vec sad brojila 1000+ ljudi. Cilj nam je da svi aktivni hrvati budu na toj listi, posebice novi igrači. U kriznim odnosno situacijama od posebnog značaja za domovinu, poanta je da se shout MI-a kapilarno širi kroz shoutove građanstva te se na taj način maksimalno poveća vjerojatnost da bitna poruka stigne do svakog hrvata. I zato pozivamo sve eHrvate koji još nisu addali Ministarstvo Informiranja RH, neka učine to čim prije. Neka MI bude link koji će povezati sve eHrvate, ma gdje bili Smile

INFO minute
Ovo što upravo čitate je prvi broj"INFO minute" novina čiji koncept ćemo vam sada prezentirati.
Zašto INFO - Zašto minute
INFO -jer smo fokusirani na primanje, analizu, sintezu i distribuciju informacija.
minute -zato što bi vam konzumacija ovog medija trebala oduzeti tek minuticu do dvije (ovisno o tome jeste li prošli tečaj brzog čitanja i pod kakvim ste gasom taj tren -svaka asocijacija na Borkana je skroz namjerna;))

Pa da skratimo dugu priču, evo strukture INFO minute:

4 U 1
-cilj je na jednom mjestu ponuditi relevantne novosti iz četiri segmenta: vojnog, ekonomskog i političkog + korisne informacije i linkovi za nove igrače.

LOVCI NA INFORMACIJE
-u tu svrhu planiramo sprovest natječaj za kvalificiranim novinarima/istraživačima/analitičarim a iz navedenih područja. Svi zainteresirani neka nam se slobodno jave na PM. Jedini uvijet je da imate vlastite novine. To nam je ujedno i osnovni uvid u kvalifikacije potencijalnih kandidata.

PREPORUKE STRANIH MEDIJA
Rubrika u kojoj ćemo vam sugerirati korisne/inspirativne strane medije.

NOSTALGIJA
Ovdje biste periodično mogli pročitati reporte dopisnika eHrvata s prebivalištem u stranim zemljama.
Ključ uspjeha je uspješna suradnja s MVP-om odnosno mrežom veleposlanika.

I zadnje, ali ne i najmanje bitno...

VOX POPULI
Kako bi potakli interakciju i feedback, kreirat ćemo upitnike s aktualnim pitanjima. Rezultate ćemo naknadno objaviti uz jedan VOX POPULI odabrani komentar (što slikovitije, to bolje). xD

Backstage Crew:
Jelen od Potoka -Izvršni Predsjednik Ministarstva Informiranja (MI). Idejni začetnik ideje, srce i duša MI-a.

PUNK BIBINJE -Najbolji novinar Novog Svijeta. Pravi bibinjac, što god to da značilo, a svi znaju da to znači: Uvijek srčan i bez dlake na jeziku, borac za istinu i pravdu. Glasnogovornik Predsjednika eRH.

aurelije the family guy -A litlle bit of Pele, Maradona, Messi, Maldini, Šuker, Jarni, Modrić i Đeko Very Happy Ministar MI-a i autor ovog članka.

Ovim putem želio bih u ime opozicije (i vlastito ime) izraziti zadovoljstvo što je Predsjednik Borkan prepoznao potrebu za pokretanjem Ministarstvom Informiranja.

Informacija = Zlato = Gold

VOTE & SUBSCRIBE

Ministarstvo Informiranja
MI: aurelije the family guy
Dalibor
Dalibor

Broj postova : 461
Join date : 03.08.2009
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.