eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prosinac 2009. - ░ eHrvatska kakvu zaslužujemo! ░

Go down

Prosinac 2009. - ░ eHrvatska kakvu zaslužujemo! ░ Empty Prosinac 2009. - ░ eHrvatska kakvu zaslužujemo! ░

Postaj  Dalibor 20/12/2009, 16:04

░ eHrvatska kakvu zaslužujemo! ░
Prosinac 2009. - ░ eHrvatska kakvu zaslužujemo! ░ Area51logo
AREA 51, br.14.

Dok je vani prava mećava i onako zabudan koračam ulicama svoga grada, nakićenog prigodnim božićnim ukrasima, sa svih strana sa plakata mi se smješe mutne face političara koji bi željeli zasjesti u predsjedničku fotelju. Svi se otimaju za to prestižno mjesto, neki zbog časti i prestiža, neki zbog dobre plaće i političkog utjecaja, a neki i zbog imuniteta koje to mjesto donosi. Dolazim kući i na televiziji slušam o poskupljenju cijena plina, a uskoro i el. energije, koliko ljudi je dobilo otkaze, koliko radi mjesecima bez primljene plaće, a nakon toga opet red mutnih faca koje obećavaju bolje dane. Tada sa žaljenjem shvaćam da na RL politiku nemogu utjecati kao ni ostali građani, bar ne u tolikoj mjeri da se stvari promjene na bolje.

Hvatam laptop, spajam se na net i logiram se u imaginarni, ali meni tako stvarni i živi svijet eHrvatske u kojem zajednički možemo napraviti državu kakvu bismo željeli u RL:
- državu u kojoj nisu bitne političke i druge podjele,
- državu u kojoj se cijeni trud i rad,
- državu u kojoj se političke stranke nadmeću programima, a ne obećanjima,
- državu u kojoj nas politika spaja, a ne razdvaja.

To je država kakvu želim i u kojoj želim živjeti - pa makar i virtualno.

I zato pokažimo RL političarima kako se to radi i zajednički izgradimo eHrvatsku kakvu zaslužujemo!


* Kompletnu arhivu mojih članaka možete pronaći u eČitaonici - Arhiva članaka.

Do sljedećeg broja,
--
Prosinac 2009. - ░ eHrvatska kakvu zaslužujemo! ░ Area51footer
Dalibor
Dalibor

Broj postova : 461
Join date : 03.08.2009
Lokacija : Zagreb, Hrvatska

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.