eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Listopad 2009 - PROPAGANDA ILI NE? Ma uvik je propaganda.

Go down

Listopad 2009 - PROPAGANDA ILI NE? Ma uvik je propaganda. Empty Listopad 2009 - PROPAGANDA ILI NE? Ma uvik je propaganda.

Postaj  Zerocool12 28/12/2009, 01:05

Dobar dan građani slobodne Hrvatske.
isti ovaj članak sam objavio u eSrbiji, objavljujem ga i kod nas, jer mi se ponekad čini da Srbi vise na Hrvatsko medijskom prostoru, a Hrvati na Srpskom, pa je najbolje napisati i tu i tamo Smile)
Inaće, obraćam se Srbima, ali sve ovo važi i za naše igraće. ostavite se Srba i prepucavanja s njima, nečete ih pobijediti u prepucavanjima, jer tu nema pobjednika, pobjeđuje se radom, planovima, strpljivošću i inteligencijom. S rezultatima se ponosi, a ne s izvrćanjem činjenica. uspješni smo od kad smo došli u erepublik, bit čemo još i bolji. Radi se dobro, radit če se i bolje, i uvik čemo imati što čime čemo se ponositi. ne živi se samo na staroj slavi. Rad, rad, samo rad. I ponos i zadovoljstvo na uspjeh.
Donirajte u HNB, kupujte sa Hr Marketa.
Toliko za Hrvate, dalje je za "Hrvatske Srbe".

kao i svake Nedjelje, prvo sam sjeo i krenuo čitati novine po eHrvatskoj i eSrbiji. nedjelja je dan kad ljudi imaju najviše vremena, i uvijek je bilo članaka dobrih, razne statistike, rasprave, planova i slično. Inaće me takvi članci najviše zanimaju, ali u zadnje vrijeme, pa tako i danas, samo vidim prepucavanja i propagandu u novinama. primjer je Lunaticov članak u eHrvatskoj, kao i neki naši u eSrbiji..

Smatram da ovi članci nemaju apsolutno nikakve koristi, osim toga da autor na jeftin način skuplja subscribe, da isprovocira kojeg igrača da ga može prijaviti, ili u slučaju Lunatica, da ima političkih ambicija, pa umjesto da svoje glasačko tijelo privuče s pametnim planovima ili radom, privlači ih na način da provocira i omalovažava neprijatelja, a to uvijek pali, s obje strane.

Nažalost, to ima i drugu, crnu stranu. "normalni ljudi", kakvim se smatram, vrlo brzo se "zapale", pa krenu s istim stvarima, i dolazi do prepucavanja. Normalno da nikom nije ugodno kad ga se nazove kukavicom. i da kad krene uzvratiti "paljbu", da neće birati rijeći, nego če birati on što će najviše "zaboliti " neprijatelja.
Iako smo neprijatelji u ovoj igri, iman dosta srpskih prijatelja s kojima sam uvijek lijepo komunicirao, bez obzira da li pobjeđivali mi ili oni u tom trenu. problem je to, što kad odgovaram žestoko kao naprimjer Lunaticu, odgovaram cijelom Srpskom narodu, pa i prijateljima.
Emocije su vrag, teško ih je kontrolirati. A uspjeh u ovoj igri će postići onaj ko emocije može držati pod kontrolom.
Dovoljno sam dugo u igri da znam da takvi članci ne donose ništa posebno dobroga onima koji ih pišu. Ustvari, njima donosi, ali samo njima, zato ih i pišu, ali njihovom narodu sigurno ništa.
Svi mi možemo napisati takve "činjenice". Iz prostog razloga, jer kad takvo nešto pišeš, uzimaš činjenice koje ti pašu, a one druge zanemaruješ naravno.

Mislim, pozivanje eHrvata da su kukavice, je toliko glupo da sam se razočarao u Lunatica. iako vjerujem da je to pisao da digne moral svojim ljudima, pa i sam sam radio slične stvari, mislim da je pogriješio. Poštujem mnoge starije igraće iz eSrbije. Samo radom i radom, planiranjem i strpljivošću su se uspjeli osloboditi i doći tu gdje su danas. Zamislite da smo im mi tada govorili da su kukavice jer nas ne napadaju. rekli bi da smo ludi, što bi oni dobili da su nas tada napali? Nisu tada niti mislili da če ikad biti u mogučnosti ikog napasti, zato su i u svom statutu SeS-a stavili pod točku broj jedan da "NEMAJU NIKAKVIH TERITRIJALNIH PRETENZIJA PREMA SUSJEDIMA".

Naravno, ta je točka vrijedila samo zato jer- nisu mogli ikog napasti.
Kad su ojačali, isti taj SeS je pokrenuo tri napada zajedno s Mađarima na eHrvatsku. Sami sebi skaću u usta.

da li sam zbog toga ljut? ma niti malo, čak sam im i zahvalan. Realno gledajući, mi smo trenutno u defenzivi. Imamo manje aktivnih igraća, i normalo, kraj eMađarske i eSrbije, da nam je cilj da sačuvamo svoje granice koje nikad nitko nije probio, dakle, smatram da smo za sad uspješno to odradili.

Napad eHrvatske na eSrbiju? Što bi eHrvatska SADA dobila s tim? ožda bi u prvom naletu i mogli osvojiti Vojvodinu. Recite mi, KAKO BI EHRVATSKA MOGLA ZADRŽATI TU VOJVODINU SUTRA?
Realno- nikako. jedino da Eden dežura u eHrvatskoj da gasi RW svaki drugi dan. Potrošili bi brdo para. Da li će EDEN trošiti svoje resurse na Zadržavanje Vojvodine, a imamo još regija u Americi i Kanadi koje su mnogo važnije da ih oslobodimo, ili če trošiti u eSrbiji, samo zato da bi mi mogli rugati se eSrbima kako smo ih pokorili? Svak ko ima imalo pameti u glavi, znat će koji je odgovor na to.
Srbi gube Vojvodinu, nakon nekog vremena je povrate, i opet smo na početku. Ne , ipak nismo. Sad nas napadaju s Rusima, Indonezijom, Mađarima, francuzima, sa svim velikim državama PEACEA.

I onda, jesu li eHrvati ipak kukavice?
Kad su nam Mađari i Srbi napravili TO kongresa, (svaka čast jednima i drugima) nije nam imao tko produžiti MPP-ove. Očekivali smo napad svakog trena. Malo je tko od nas mislio da imamo ikakve šanse da se odupremo Mađarima. procijenili smo da bi nas u pet dana izbrisali sa mape.
Tada dolazi prijedlog Mađara. Mi to zovemo ultimatum, iako je realno, prijedlog bio povoljan za nas. Dobili bi zaštitu Mađara, potpisali bi NAP s nama, štitili bi nas od Srba ako bi nas napali, sve to samo za jednu stvar. Da izdamo saveznike, u ovom slućaju Amerikance, koji nam nisu pomogli da se odbranimo od TO.
Na iznaneđenje mađara, prijedlog je jednoglasno odbijen. Srbija je odahnula. neprijatelj koji hrani njihove e-bebe da ostanu u igri je još tu. kako objasniti svojim igraćima da na smiju se osvetiti eHrvatskoj za sve mjesece okupacije?
Realno gledajući, to je hrabrost, koju ste i sami priznali. Osobno, ja bi pristao na taj prijedlog da nije uključivao izdaju saveznika. Da smo mi trebali nešto drugo žrtvovati, možda bih pristao. Izdaju--NE.

Dakle, i to pada u vodu. Sljedeće, prozivaju nas da smo kukavice, jer smo ih osvojili pomoću retreat gumba. Zaboravljaju da su nam oni dali priliku da Borkan dođe na vlast u eSrbiji. 50 ljudi je išlo glasati u eSrbiju. dakle, tada je prvotni plan bio da se napadne normalno. I svejedno bi vas osvojili, jer brojke ne lažu, niste se mogli obraniti. Ne može 1 kilo biti teže od dva kila. Ali, odjednom, dobili smo priliku da:
1. Platimo rat s Srpskim novcem.
2. Napadnemo sami sebe i aktiviramo svoje MPP-ove i omogućimo poslije trening rat Atlantisu za male pare.
3. nije bilo dosta vremena da vas osvojimo tako da bitke traju 24 sata (što nam je bilo isplativije), pa se stiskalo RETREAT.

Napravilo se grešaka, jedna od njih je to što smo vam ostavili granicu s Bugarskom, i dali vam šansu da se izvučete iz klopke. Realno gledajući, nitko od nas nije mislio tada da če zauvijek moći držati Srpske regije. Dovoljno dugo se držalo, i igraći se se počel dosađivati i odlaziti. Svaka eDržava ima ciklus uspna i padova. Za jednu eDržavu je najbolje kad je u problemima i opasnosti, jer se tada najviše trudi ojačati. Tada dobija i "razlog" za baby-boom. Razlog zašto je danas eSrbija toliko jaka.

Osobno, meni je draže da ste toliko jaki , nego onda kad ste bili onoliko slabi. Onda sam mrzio čitati naše autore koji su vas ponižavali po novinama, jer sam znao da je to samo ciklus, izgubili ste bitku jer se poklopili nekoliko stvari, i jer smo jaći. I nikad nisam mislio da čemo uvijek biti jači.

Kao što ni sad ne mislim da če te vi uvijek biti jači, i da če te ubudučnosti samo vi nama predstavljati prijetnju, a ne i mi vama. zato, kao što sam onda mnogo puta stao u obranu vašeg ponosa, danas stajem u obranu našeg ponosa. I govorim vam da nečemo napasti kad vi želite i kadd je vama u interesu, nego kad mi želimo i kad nam bude u interesu, ako nam bude u interesu. Ko zna, možda nam eitalija bude primamljivija?
Znači, niti ste vi bili kukavice, niti smo mi. Mrzim kad itko tako piše, bio moj ili vaš.
Zamislite da Mađari napišu Amerikancima da im nije fer da ih napadnu danas kad se eMađarska ispucala u TW, i da su kukavice ako ih ne napadnu sutra, kad budu spremni, i kad bude "fer" borba.
KOJA VRAŽJA FER BORBA? GDJE STE TO VIDJELI?
Sto puta sam vidio komentar, zašto ne napadnete Rumunjsku? BiH?
Zato jer imate neke druge planove. jer vam nije u interesu. I to je normalno.

Dakle, prepucavajte se, zajebavajte, nije problem, zato i služi ova igra. Ali stanite malo na loptu. Pisati članke samo zato da bi isprovocirao temp-ban nekom, mi je ispod pojasa, i uvijek ću reagitrati protiv toga. Svak ko to piše, po mom mišljenju, ispada smiješan. gradi svoju popularnost na najlakši mogući način, umjesto radom, pameću i strpljivošću.
Kad se sjetim ZUBLEA, taj nas je znao isto jako bolno ošinut u svojim člancia, ali čovjek je radio kao lud, i poštujem to. I uvijek je pisao normalne stvari, a ne ovakve pizd..rije.
Ali opet, to je najlakši način za skupljanje političkih poena, to smo naučili u RL-u. pa če toga uvijek biti. Ali će i uvijek biti ljudi koji će reći, "e pa nije to baš tako, ajmo biti realni".
Dakle, živi i zdravi mi bili, pokušajte naći način da postignete uspjeh i pobijedite nas na bojnm polju, sigurno postoji nekakav, samo ga treba naći, treba se potruditi. pozivanje nas da vam pomognemo, mislim da nema nikakve šanse, i samo trošite tintu i papir, i svoje vrijeme. I igaći s obje strane dobijaju banove bez potrebe.
pozdrav starijoj ekipi u eSrbiji, nema beda, ložimo se jedni i drugi, ali nek ostane u granicama sve to. Nije vrijedno vrijeđanja nikakva igra. Upoznao sam mnogo odličnih ljudi tamo, i bilo bi mi žao da mi zamjere neku izjavu dok su me "naložili". To što se trudim da ih pobijedim, znam da mi neće zamjeriti Smile)
Pozz

Zerocool12

Broj postova : 73
Join date : 28.10.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.