eHrvatska Narodna Citaonica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prosinac 2009 - *****Budi nježan tiho reci joj, da je ona cijeli život tvoj*****

Go down

Prosinac 2009 - *****Budi nježan tiho reci joj, da je ona cijeli život tvoj***** Empty Prosinac 2009 - *****Budi nježan tiho reci joj, da je ona cijeli život tvoj*****

Postaj  Zerocool12 28/12/2009, 23:41

Budim se ujutro u 8, ponedjeljak je 07.12., magla, ne vidim ispred sebe ni 20 metara...slušalice na ušima, radio kaj, svira gibonni "činim pravu stvar". Da, išao sam napraviti pravu stvar. Pravu stvar u RL. Znao sam da me čekaju obveze predsjednika eHrvatske, no ipak sam radije prije otišao donirati krv u Petrovu 3 za zakladu Ana Rukavina. To je moj mali obol onima koji se bore protiv teških bolesti. Jedem već treći sendvič, kao i obično, ostali me gledaju kud mi to staje. Udruga časti, pa što ne bi, pričam s ljudima, i vjerovali ili ne, jedan čak igra erepublik. Ovim putem ga pozdravljam, ali ispunit ću mu želju, pa će ostati anoniman i u esvijetu.

Tako dragi moji, ukoliko imate volje i želje, otiđite na Rebro(nažalost aktivisti su samo na dan 7.12. dolazili u Petrovu, Rebro je malo dalje) i donirajte 0.4 dl krvi, možda jednog dana s ponosom kažete da ste prvi RL Hrvat koji je donirao matične stanice za spas nečijeg života. A možda upoznate u RL još jednog erepublikovca, tko zna...

I tako, pospan, prepunog trbuha, ulazim u tramvaj i već vrtim film o dugu EDENu, chatu, članku, 9.12. i godišnjici eHrvatske u srijedu...nevjerojatnom brzinom razmišljam, a tramvaj tako sporo ide, babe te guraju, magla i dalje ne nestaje, oblaci ne puštaju sunce da ugrije hladan zrak koji udišeš i čekaš da onaj netko smiluje i skine ti se s noge.

Na kraju, ipak dolazim do kompa, palim net, i odmah na obveze. EDEN chat, ekonoma EDENa na private i direkt u glavu. Koliki je dug, kolike imamo obveze plaćanja dnevno i sve na sunce. Stanje nije dobro, i iako će bivši predsjednik i dalj zamagljivati oči svima, pa i meni, i govoriti da je sve bajno i krasno i da samo skupljam jeftine poene u narodu, ja ću i dalje rađe imati čisti obraz i izazivati zgražanje nekih kojima se ta moja iskrenost ne sviđa i govoriti stanje kako je.

Trenutno dug ostaje, tj. nisam ga direktno pokušao ni smanjiti, ali sam uspio smanjiti dnevno plaćanje eHrvatske za 30%, točnije na 30 golda dnevno. Znači sa sadašnjim stanjem, imamo 900 golda mjesečno stavljati u blagajnu EDENa, što je ok iznos, s obzirom na stanje ekonomije, brojnost ljudi i visok GDP, to je dosta realno, iako bi ja volio to spustiti na 600 golda mjesečno, ali mislim da je i ovo sad jedan korak naprijed. Ipak i EDEN ima svoje potrebe, pa moramo biti razmni.

I dalje slušam radio, promjenio sam stanicu, sad se vrti radio "Antena" i baš ko za vraga pjesma "Dan republike" Zabranjenog Pušenja. Da, danas je srijeda, 09.12.2009. godinu dana eHrvatske. Godinu dana od mog hard workera(You have worked 365 days in a row. You have 25 more days until you receive a "Hard Worker" Medal), godinu dana rada, godinu dana uspona i padova naše ezajednice, godinu dana druženja sa ovim divnim ljudima. Iako, za mene bi bilo logičnije da piše: "ti si prokleti ovisnik o ovoj igri, get a life". Što reći, osim, hvala vam na tome. Hvala vam na svemu, radu, svađama, podbadanjima, radu, entuzijazmu, donacijama golda, pomaganju u svemu, radu na projektima i najviše na lijepim uspomenama.

SRETAN VAM DAN eDRŽAVNOSTI

Na kraju, moram vam ispuniti jednu želju i vratiti Jelena na mjesto u MIu. Inače, on neće raditi kao i dosad, sve i svašta, i sam, odsad će on zajedničkim snagama pomagati Friendu Freemanu. Kako smo na kraju ipak riješili detaljno izvješće MIa, i razjasnili stvari oko "poklonjene" tvrtke MIu, o kojoj je tako pričao bivši predsjednik, na kraju ipak ispada da je tvrtka bila na čuvanju jednoj osobi, kojoj je vraćena prije par dana. Stoga, dobrodošao natrag Jelen od Potoka. U mom mandatu, MI će raditi samo na pisanju članaka i obavještavanju javnosti o događanjima u eHrvatskoj i eSvijetu.

Ovih dana je moguće očekivati i neku pivu trojca FF - Jelen - moja malenkost, pa ćemo i u toj posebnoj prigodi malo porazgovarati o viđenju svih o stanju u državi i gdje je moguć napredak.

Na žalost, izgleda da se negdje zagubio Ured za dijasporu, tj. njegov pass, pa ću tokom tjedna otvoriti novi org, naravno, ne državnim novcima. Ured za dijasporu bi trebao potaknuti našu ekonomiju prodajom proizvoda sa marketa ljudima koji nisu u eHrvatskoj, ali joj svejedno žele pomoći u napretku. Ured za dijasporu bi trebao biti profitabilan i donositi neki profit u HNB, ne nešto značajno, ali svejedno dobro dođe u ovim teškim vremenima.

Rad Vlade

Rad vlade je počeo punom parom još u ponedjeljak, podjelom dužnosti, objašnjenjima tko će što raditi i podjelom orgova i passova ljudima koji će se time baviti. Na rad vlade, pohvale, kritike i sve ostalo, možete se javiti direktno meni, ili osobi koja je za taj sektor zadužena. Nadam se dobroj suradnji i da ćemo dovesti eHrvatsku na pravi put.

Moj premijer, malo drugačiji od ostalih, tek je jučer preuzeo svoje dužnosti, i nakon 15-dnevnog ubijanja u alkoholu napokon se udostojio pojaviti, te preuzeti svoje dužnosti.

Ekonomski Institut eHrvatske

Novi/Stari projekt koji smo BorKan i ja htjeli ostvariti još prije mjesec dana. Inicijativa za osnivanje ekonomskog instituta je pokrenuto još jučer, slanjem PMova svim predsjednicima stranaka da sudjeluju u tome i predlože svoje stručnjake koji su spremni raditi jako puno, samo za korist eHrvatske.

Cilj instituta je da se brine o porezima i da donosi profit eHrvatskoj svojim radom. Cilj je 1500 golda mjesečno/50 golda dnevno, ali zadovoljan bih bio i sa 1200 mjesečno/40 golda dnevno za početak. Kako i šta, to ću sa njima raspravljati direktno i preko foruma eDomovine, a rasprave i rad će svi moći pratiti uz redovna izvješća.

Vojska eHrvatske

Unaprijeđenje HVa je počelo još jučer, unaprijeđenjem firmi u brigadama na Q3. Sve to je financirano iz privatnih džepova, te tako iz HNBa nije potrošen ni jedan gold za to. Daljnji planovi o razvoju vojske eHrvatske su u izradi te ćete o tome biti obavješteni preko novina MOa i/ili preko novina nadležnih ljudi u vladi za taj sektor.

Bez vojske eHrvatske nestat će i eHrvatska sa karte, a s njenim unaprijeđenjem smo sve sigurniji, stoga ne sumnjam da je ovo dobar potez.

Donacije nedjeljom

Zahvala svima za doniranje nedjeljom. Ovaj tjedan je donirano 238 golda i 5159 HRKa, te preko 25 golda u ESPima, od čega su 200 golda donacije moje stranke, HDSa i Ekipe za bolju eHrvatsku, na čemu im posebno zahvaljujem.

Ovo doniranje nedjeljom je izgubilo smisao, donekle, i u razmjerima za koji se koriste. Riječ je, naime, o tome da se time krpaju gubitci u proračunu ili služe za obranu eHrvatske. Najgore što se događa je doniranje igrača do level 12, koji daju i zadnju kunu, te onda žicaju kruh i weapon na chatu ili druge igrače preko PMa. Tome se mora stati na kraju i doniranje ograničiti za one koji imaju određenu svotu novca, firme, ili su neki veći level, kao npr. 16-17-18, pa nadalje. Trebalo bi odrediti neku granicu i da donacije imaju svoju svrhu, veću od krpanja proračuna.

Zbog toga planiramo osnovati ekonomski institut, koji će donositi dobre odluke na kojima će eHrvatska profitirati u dužem periodu višestruko.

I dalje, oni koji hoće mogu donirati u HNB ili u državu, sasvim svejedno, ali neki detaljniji i bolji plan, te razloge doniranja i cilj moramo bolje sastaviti. Novac stvara novac, i to moramo iskoristiti.

Kupujmo eHrvatsko

I za kraj, jedna dobra ideja jednog eHrvata, za koju bi volio da zaživi upravo danas, na godišnjicu eHrvatske, i to baš srijedom. To je ideja koja je dobrim djelom zapostavljena u zadnje vrijeme, iz meni nepoznatih razloga. To je kupovina svega i svačega na marketu jednom tjedno, kako bi pokrenuli i naviknuli našu ekonomiju na veću i plansku potrošnju.

Kako bi izgledao taj plan, otprilike mogu u par točaka pojasniti:

1. Kupite si tjednu zalihu kruha, da točno imate 7 komada u inventoryju. Znači ukoliko imate 5 komada kruha, kupite si još 2.
2. Kupite si 10 giftova, da udarate 6 puta u ratu taj dan.
3. Kupite si barem 10, preporučeno 15 weapona taj dan, da imate dovoljno za 2, odnosno 3 dana.

Ovih par točaka i ova akcija bi vrijedila čisto i isključivo za igrače levela 15 i više, te radnog skila 4 i više, a razlozi su i više nego očiti, financijske prirode. Naime, radnici na tim razinama već dobiju par medalja i nešto golda da može imati svoj org da uskladišti sve ove stvari i da ima dovoljno novaca da može sve ove stvari kupiti.

Kako će vas malo danas vidjeti ovaj članak, ovaj princip možete prebaciti i za sutra, a ubuduće ćemo zaposliti par boljih novinara, sa puno pretplatnika da malo više promoviraju akcije ovog tipa.

Eto, malo ima i šale, nikog nije ubilo, pa neće ni nas, ipak je ovo, na kraju krajeva, igra. Smile

Sretan dan eHrvatske, još jednom i budite mi što aktivniji. Volite je, čuvajte u srcu ako ste vani i borite se za nju ako vam je netko želi uzeti.

Ponosan predsjednik eHrvatske,
rocker-ma.

Zerocool12

Broj postova : 73
Join date : 28.10.2009

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.